Προς το περιεχόμενο

Steve Smith 20 χρονια πριν ..και μετα


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ασε που δεν αντεχω ουτε τον Χεντερσον ,ουτε τον Γουτεν... ;D ;D

 

παντως ...μη με αδικεις... ;D....εκτος απο τον ΘΕΟ (που οντως για εμενα ειναι ο απολυτος ντραμμερ ever)  μου αρεσουν πολυ...εκατονταδες αλλοι ντραμμερ,απλο ο Smith δεν ειναι ενας απο αυτους...

 

:o

πεφτω απο τα συνεφα σφ ...νομιζα πως ειχες καλο γουστο ;D

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o

πεφτω απο τα συνεφα σφ ...νομιζα πως ειχες καλο γουστο ;D

 

παιζουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ νοτες ρε παιδι μου και μπερδευεται ο κεφαλης μου.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο θεμα...

Ισως εχω ξαναγραψει οτι εχουν ενδιαφερον -και για τους νεους και για τους παλαιοτερους - πώς εκφραζονταν ντραμμιστικα στο παρελθον  και πώς εκφραζονται πιο προσφατα, οι τεχνιτες των drums.

Thanx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγχρονα βιντεος ειναι απλα η φυσικη εξελιξη καποιου πολυ ταλαντουχου μουσικου, ο οποιος συνεχιζει να μελεταει και μετα τα πρωτα -αντα... ;D  Στα πρωτα βιντεος ειναι ενας ταλαντουχος ντραμερ απο τους πολλους... στα επομενα ενας απο τους λιγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγχρονα βιντεος ειναι απλα η φυσικη εξελιξη καποιου πολυ ταλαντουχου μουσικου, ο οποιος συνεχιζει να μελεταει και μετα τα πρωτα -αντα... ;D  Στα πρωτα βιντεος ειναι ενας ταλαντουχος ντραμερ απο τους πολλους... στα επομενα ενας απο τους λιγους.

 

+ 10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συγχρονα βιντεος ειναι απλα η φυσικη εξελιξη καποιου πολυ ταλαντουχου μουσικου, ο οποιος συνεχιζει να μελεταει και μετα τα πρωτα -αντα... ;D  Στα πρωτα βιντεος ειναι ενας ταλαντουχος ντραμερ απο τους πολλους... στα επομενα ενας απο τους λιγους.

 

Εκπληκτική παρατήρηση.

 

O Steve Smith είναι ένας απ' τους drummers που με ώθησε σε πιο jazz/funk παιξίματα και φυσικά ο ηθικός αυτουργός της πλήρης μεταστροφής μου σε άλλα μουσικά είδη. Το DVD που έκανε "Drum Legacy Standing on the shoulders of giants" είναι ένα πρότυπο εκμάθησης. Επίσης το DVD "Drumset Tech-History of the US beat" του 2003 βραβεύτηκε ως ένα απ' τα καλύτερα εκπαιδευτικά DVD και κατά τη γνώμη μου είναι εκπληκτικό. Σαν drummer αρκεί να δείτε/ακούσετε (όσοι δεν το έχετε κάνει ακόμα) Vital Information με Frank Gambale και δε συμμαζεύεται!

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου