Προς το περιεχόμενο

Double-bound tele thinline project!


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 μήνες αργότερα...

Μετά από τάστα νιτρο clear coat και ελαφρυ buffing και σεταπ

 

το όργανο άρχισε να μας μιλάει

 

 

Σύντομα ελπίζω και πιο in-depth ανάλυση.

 

Ο φοβερός budz είναι πολύ @@τος στα drive, sto clean λίγο πρίμος πολύ borderline όμως και μάλλον φταίει το 500άρι ποτ. Όταν μπορέσω θα προσθέσω τον 470κ ριζίστορ να δούμε τι θα παίξει με εκείνο το κονφιγκ.

 

Γενικά η κιθάρα μου άρεσε πάρα πολύ.

 

Χmas came early!

Ο νεκ είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ (διμαρζιο 36θ αννι ΠΑΦ)  και ο μπριτζ σκίζει!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από τάστα νιτρο clear coat και ελαφρυ buffing και σεταπ

 

το όργανο άρχισε να μας μιλάει

 

 

Σύντομα ελπίζω και πιο in-depth ανάλυση.

 

Ο φοβερός budz είναι πολύ @@τος στα drive, sto clean λίγο πρίμος πολύ borderline όμως και μάλλον φταίει το 500άρι ποτ. Όταν μπορέσω θα προσθέσω τον 470κ ριζίστορ να δούμε τι θα παίξει με εκείνο το κονφιγκ.

 

Γενικά η κιθάρα μου άρεσε πάρα πολύ.

 

Χmas came early!

Ο νεκ είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ (διμαρζιο 36θ αννι ΠΑΦ)  και ο μπριτζ σκίζει!

Εμάς να δεις πόσο μας άρεσε.Θα μπορουσες να μας πεις μερικές πληροφοριες.Όπως,τι χρώματα στο σκάφος,μάρκα  που χρησιμοποίησες που τα πουλανε.Τι αλλοιφη χρησιμοποίησες για το buffing;

Πως εγινε το βαψιμο του σώματος ;Αν δε μπορείς από εδω στείλε μου ενα pm,ότι εχει να κανει περι της βαφής της κιθάρας.Αν είναι ευκολο φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Dimargio 36 ani PAF μου εχει κάτσει κι εμένα  + ότι δεν έχω ακόμη στη συλλογή  μου καμία thin line >:(

Μπράβο Αργύρη έγραψες  :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμάς να δεις πόσο μας άρεσε.Θα μπορουσες να μας πεις μερικές πληροφοριες.Όπως,τι χρώματα στο σκάφος,μάρκα  που χρησιμοποίησες που τα πουλανε.Τι αλλοιφη χρησιμοποίησες για το buffing;

Πως εγινε το βαψιμο του σώματος ;Αν δε μπορείς από εδω στείλε μου ενα pm,ότι εχει να κανει περι της βαφής της κιθάρας.Αν είναι ευκολο φυσικά.

 

Καλημερα

 

Shellac sealer για να κλεισουν οι ποροι

Wood putty να γεμισουν

Ξανα shellac για να δεσει

Κιτρινο κοκκινο μαυρο sunburst spray με μυτες απο γκραφιτι για να ειναι λεπτή η στρώση και να μην απλωνει

Μαρκα σπρεϋ Morris

Clear coat cosmolac nitro για μουσικά όργανα.

Ο Φάνης πνοη μου τα πρότεινε και μου άρεσαν.

Δεν τα βρισκεις ευκολα τους εστειλα email για retailer

Οταν τα βρηκα πηρα 8 κουτακια

Πολυ λεπτες στρωσεις καιπολυ τριψιμο στα ενδιαμεσα βηματα όσο προχωρας τοσο πιο ψηλο grit στα γυαλλοχαρτα.

 

Ξεκινας 400φτανεις 2500 και μετα απο ενα μηνα buff αρεις με αλοιφες και πετσετα. Θελει γρηγορο χερι για μετριο shine αν θες καθρεπτη πας σε μηχανημα (πχ για αυτα που γυαλλίζουν τα αυτοκίνητα)

 

Κατα τα άλλα θενξ!

 

ΥΓ: για τα πλαϊνά θέλει ασκι γκ τεηπ για να μην καλυψεις το binding. Για το τοπ νυστερι ή σκρέηπερ για να το αποκαλυψεις με προσοχή

 

13433-211217093844.png

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καναδυό φωτοζ ακομα ....

 

13433-211217093726.png

 

13433-211217095350.jpeg

 

13433-211217095424.jpeg

 

13433-211217095506.jpeg

 

Αν προλαβω θα ανεβασω και ενα πιο εκτενες βιντεακι με καλυτερο ήχο και ίσως με άλλο κονφιγκ ηλεκτρικών , αν και άρχισε να μου αρέσει το ότι ο μπριτζ είναι bright στα καθαρα και gritty στο οβερντραηβ....

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις υπερβολη απο τις πιο ωραιες τελε που εχω δει...θα πρεπει να σε κρινουμε με τους επαγγελματιες πλεον,οχι με τους ερασιτεχνες!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

 

Shellac sealer για να κλεισουν οι ποροι

Wood putty να γεμισουν

Ξανα shellac για να δεσει

Κιτρινο κοκκινο μαυρο sunburst spray με μυτες απο γκραφιτι για να ειναι λεπτή η στρώση και να μην απλωνει

Μαρκα σπρεϋ Morris

Clear coat cosmolac nitro για μουσικά όργανα.

Ο Φάνης πνοη μου τα πρότεινε και μου άρεσαν.

Δεν τα βρισκεις ευκολα τους εστειλα email για retailer

Οταν τα βρηκα πηρα 8 κουτακια

Πολυ λεπτες στρωσεις καιπολυ τριψιμο στα ενδιαμεσα βηματα όσο προχωρας τοσο πιο ψηλο grit στα γυαλλοχαρτα.

 

Ξεκινας 400φτανεις 2500 και μετα απο ενα μηνα buff αρεις με αλοιφες και πετσετα. Θελει γρηγορο χερι για μετριο shine αν θες καθρεπτη πας σε μηχανημα (πχ για αυτα που γυαλλίζουν τα αυτοκίνητα)

 

Κατα τα άλλα θενξ!

 

ΥΓ: για τα πλαϊνά θέλει ασκι γκ τεηπ για να μην καλυψεις το binding. Για το τοπ νυστερι ή σκρέηπερ για να το αποκαλυψεις με προσοχή

 

13433-211217093844.png

Αμα θέλω να βάψω με ανιλίνες είναι η ίδια διαδικασία,μέχρι το δεύτερο χέρι shellac sealer ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θέλω να βάψω με ανιλίνες είναι η ίδια διαδικασία,μέχρι το δεύτερο χέρι shellac sealer ;

 

πρώτα γυαλλοχάρτισμα καλό

 

μετά νερό - νωτίζεις να σηκωθούν τα νερά

 

μετά ξανατρίβεις.

 

Ανιλίνη στο χρώμα που θες.

 

σκουρο πρωτα αν θες να τονισεις νερα , μετα τρίβεις να φυγει μετά τελική ανιλίνη

 

sealer-

pore filler διαφανές

 

shellac clear ή νιτρο clear top

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρις υπερβολη απο τις πιο ωραιες τελε που εχω δει...θα πρεπει να σε κρινουμε με τους επαγγελματιες πλεον,οχι με τους ερασιτεχνες!

 

Αν και με τιμάει πολύ αυτό που λες,  έχω πολύ δρόμο ακόμα. Ι 'll keep trying!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου