Προς το περιεχόμενο

Jem 7v WH ( Replica ) Αντίγραφο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπον ας πω και εγω τη γνωμη μου μιας που την ειπα και στο φιλτατο ff με πμ και εχω ασχοληθει πολυ με jem... Η κιθαρα ειναι fake και δεν χρειαζεται ουτε καν να μεγαλωσει κανεις τις photos για να το καταλαβει, οι λογοι ειναι αυτη που λεει ο si rah ο οποιος και αυτος ξερει πολλα για τις συγγεκριμενες κιθαρες...

Απλα ηθελα να συμπληρωσω οτι δεν χρεαζεται μια αληθινη jem να γραφει team j craft... Οι παλιοτερες και κατα καποιους "καλυτερες" jem ειχαν μονο sn και το "made in Japan", επισης το neck construction στις παλιοτερες ειναι διαφορετικο απο 'τι στις πιο καινουργιες (μετα το 2002-3 αν δεν κανω λαθος) Στις παλιες ηταν 3 piece ενω στις τωρινες 5 piece.... Το τρεμολο εχει αλλαξει 3 φορες στις Jem απο το 87 που παρουσιαστικαν... Edge (original) - Lo pro Edge - Edge pro... Και τελος,  εχω παιξει με μια fake και οπως λεει και ο Jasemeister, το καταλαβανεις απο την πρωτη νοτα οτι η κιθαρα δεν "τραβαει" (σε αυτη που δοκιμασα εγω τουλαχιστον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες θα συμφωνησω με καποιον προλαλισαντα οτι εδω δεν ειναι χωρος για επιθεσεις σε μελη. Κ μου παζαρευε τη μια κ του ξυνιζε η αλλη κ παει λεγοντας.   Ουτε χαλαει τη πιατσα κ τετοια. Αν κατι δεν ειναι οριτζιναλ καποιος που ξερει το βλεπει, το ερευνει , το ψαχνει πριν το αγορασει , κοιτα πληροφοριες, κ ελεγχει. Ετσι δε προκειται να εξαπατηθει ποτε. Χωρις παρεξηγηση φιλε ff το να λες οτι πανε να με πιασουνε κοτσο , απλα σε υποβιβαζει οτι δεν τσεκαρες σωστα πριν προτεινεις. Κ το λεω επειδη κ εγω θα τη παταγα επειδη δεν τα ηξερα ολα αυτα. Ομως θα ρωταγα, θα μαθαινα κ θα ημουν διαβασμενος κ προετοιμασμενος κ δε θα εκανα την αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κιθάρα δεν την αγόρασα,δεν την πάτησα.

Η όλη ιστορία έγινε για να μην την πατήσουν  φίλοι απο το Noiz.

Τελικά ο φίλος την πήρε πίσω,δεν το ήξερε,την πάτησε και ο ίδιος.

Οπως και να έχει,εγω δεν κατάλαβα ότι είναι αντίγραφο η κιθάρα.

Η κιθάρα παίζει είναι καλή μαιμού.

Και τέλος δεν μπορεί ο καθε φίλος, να ξέρει τα πάντα για όλες τις κιθάρες.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Αυτος που ανταλαζε την jem REPLICA με epiphone ημουν εγω και στην αγγελια μου ημουν ξεκαθαρος πως η κιθαρα ηταν μαιμου δεν τιθεται θεμα κοροιδιας ηξερα τι πηρα και ηξερα τι ζητουσα!! τελικα πουληθηκε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου