Προς το περιεχόμενο

WaMirack 24 user


Anonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους!

Υπάρχουν χρήστες του WaMi Rack 24 γιά ανταλλαγή εμπειριών πάνω σε προβλήματα και λύσεις της κάρτας μας?Κάθε άποψη ευπρόσδεκτη. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες αργότερα...

Οταν τη δουλεύω σε πολύ χαμηλό latency (64 samples δηλαδή 2 ms αν δεν κάνω λάθος) το audio παρουσιάζει clicks & pops.Βέβαια σταματάνε όταν ανέβω στα 256 samples το οποίο είναι και ένα πολύ καλό επίπεδο

performance για τα vst instruments κλπ.Τελευταία την χρησιμοποιώ σε ένα

δεύτερο PC με το Gigastudio χρησιμοποιώντας τον GSIF driver και είναι άψογα.Ο λόγος που την πουλάω είναι οτι στρέφομαι σε hardware επιλογές

γιά το setup μου αφού αποφάσισα τελικά οτι προτιμώ αυτόν τον ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι θα σκεφτόμουν αν ήθελα να αγοράσω μια κάρτα ήχου;

Α. Drivers Update Policy. Δηλ θα μάθαινα την πολιτική της εταιρίας που κατασκευάζει αυτή την κάρτα που θα αγόραζα στην ανανέωση των driver και υποστήριξη καινούριων λειτουργικών.

Β. Σε πόσο καιρό θα μπει η κάρτα που σκέφτομαι να αγοράσω στην σειρά discontinued. Με άλλα λόγια πότε θα σταματήσει να την παράγει.

Γ. Αν θα κάνει ποτέ Upgrade offer (Δηλ δυνατότητα ανταλλαγής με κάποια ποιο καινούρια).

 

Ως αναφορά για το latency τις περισσότερες φορές χρειάζεσαι να είναι ψιλό Software optimized ο υπολογιστής σου. Τι σημαίνει αυτό; Κάπου έχω απαντήσει για την DIGI002R. H ίδια λογική ισχύει για όλες τις κάρτες.

 

Εγώ σαν λύση θα έπαιρνα κάποια MOTU ή κάποια της DIGIDESIGN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου