Προς το περιεχόμενο

Καμμια προταση?


Anonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

??? αναρωτιόμουν μήπως κανένας μπορεί να μου προτείνει μια κάρτα για χρήση με SONAR 2.0,WINDOWS 98SE που να παρέχει:

α)τιμη κατω απο 300 ευρω

β)σταθεροτητα στο παραπανω συστημα (το SONAR παιζει καλυτερα με WDM drivers)

γ)latency < 10ms

δ)recording χωρις να κολλαει-χωρις να παραγει extra ηχους,κλικς και αλλα τετοια.

ε)MIDI IN MIDI OUT

στ)να ειναι συμβατη με 24bit/96khz

ζ)να φτιαχνει espresso

;D

αν καποιος εχει και αρνητικες εμπειριες με καρτες αυτης της κατηγοριας ας γραψει μπας και με σωσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D χαχαχαχ...

Αυτό είναι το δωμάτιο του φόρουμ με το περισσότερο χιούμορ (διαπίστωση 1η).

Οσο για την κάρτα και τα καλούδια της έχω να πω τα εξής: Καταρχήν, ξεφορτώσου τα windows 98 γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να δεις χαίρι και προκοπή, όσο εσπρέσο και να πιείς! Στο λέει ενας παθών αυτό. Κάνε το υλικό σου backup, κάνε και μιά αναβάθμιση στον υπολογιστή σου και σέταρε τα XP. Δεν εχω δουλέψει το Sonar αλλά για όλα τα άλλα audio προγράμματα αυτό είναι το υποχρεωτικό πρώτο βήμα.

Δεύτερον: δώσε περίπου 150 ευρώ (ξέρω ενα καλό προμηθευτή που θα σου κάνει την καλύτερη τιμή της αγοράς) και αγόρασε την MAudio Audiophile 2496. Είναι η καλύτερη κάρτα ήχου σε αυτά τα χρήματα και το μόνο που δεν κάνει είναι εσπρέσο! Βάλε λοιπόν στην καφετιέρα λίγο γαλλικό και ξεκίνα. Εμείς εδώ είμαστε για ότι χρειαστεί.

Απάνω τους...

_________________

mr dee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις μεχρι τωρα απαντησεις.Εχω δει να διαφημιζεται πολυ σε περιοδικα η ΤΕRRATEC DMX 24/96.Την χησιμοποιει κανενας σας;

Επισης ρε παιδια θελω να ρωτησω αν το latency οταν χρησιμοποιεις midi keyboard για να παιξεις κατι live μεταβαλεται απο επεξεργαστη σε επεξεργαστη ή ειναι ζητημα μονο καρτας ηχου; ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Είναι καθαρά θέμα κάρτας ήχου και drivers. (δηλ Asio κυρίως)

Αν η κάρτα έχει εγκατασταθεί σωστά με τους drivers για το λειτουργικό που τρέχει, είσαι A-OK!

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την πολύ χρήσιμη και φτηνή αυτή κάρτα θα πάτε στον Ντίνο Γεωργούντζο ο οποίος εχει το κατάστημα midi club. Το τηλέφωνο είναι 210 5221220.

Με τις υγείες σας.

_________________

mr dee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...SE98, τι να πω κι εγώ αυτά έχω ακόμα, γιατί δεν δουλεύουν οι APS της προϊστορικής live μου στα 2000."

 

asio 5 ms se 2000/XP :wink:

 

http://www.kxproject.spb.ru/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια!! Πρωτο post εδω....

Αγορασα πριν λογο καιρο την dmx 6fire της Terratec...και ειναι Super!!!!!!Υποστηριζει Αsio εχει πολυ χαμηλο Latency(10ms/48000) και η εταιρια βγαζει συνεχεια ολο και πιο βελτιωμενους drivers...

Εχω ηχογραφησει το μπασσο μου στο cubase απευθειας στην εισοδο μικροφωνου και η ποιοτητα ηταν αψογη μιας και εχει προενισχυτες και δε χρειαζεται να αγορασεις κατι σαν Guitar pod....

 

Η χαμηλοτερη τιμη που βρηκa ηταν στο Cosmodata στη Στουρναρα..230 euro

 

 

 

(www.dancetech.com/~UnsequencedBrain)

_________________

A Big Fat Punishment Kiss

www.dancetech.com/~UnsequencedBrain

Big Fat Punishment Kiss

www.dancetech.com/~UnsequencedBrain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
Οσο για την κάρτα και τα καλούδια της έχω να πω τα εξής: Καταρχήν' date=' ξεφορτώσου τα windows 98 γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να δεις χαίρι και προκοπή, όσο εσπρέσο και να πιείς! Στο λέει ενας παθών αυτό. Κάνε το υλικό σου backup, κάνε και μιά αναβάθμιση στον υπολογιστή σου και σέταρε τα XP. Δεν εχω δουλέψει το Sonar αλλά για όλα τα άλλα audio προγράμματα αυτό είναι το υποχρεωτικό πρώτο βήμα.

[/quote']

 

 

Loipon... megalh koubenta......

 

An exeis toso isxyro pc kai kyriws tosh pollh mnhmh (panw apo 256mb) tote nai, kane upgrade to OS, alla se 2000 oxi XP.... ta 2000 exoun akribws to idio memory management me ta XP, xwris na fortwnoun tis 39423785236956 malakies pou panta 8a yparxoun sto background tou PC sou.....

 

Apo kei kai pera....

 

Terratec EWX 24/96

Foberh karta, akribws idia me tis MT88 kai DMX Fire, xwris to breakout box h tis pollaples eisodous / eksodous.....

Mikro latency, WDM drivers, pentaka8arh hxografhsh...

 

To pleion egkyro mousiko periodiko Sound On Sound se ar8ro ekane head2head test thn Audiophile kai thn Terratec kai ebgalan sxedon identical apotelesmata metaksy tous.. praktika einai isaksies, des ti logismiko prosferei h ka8e mia kai des poio apo ayta sou tairiazei kalytera...

To ar8ro ayto yparxei sto www.sospubs.co.uk psakse sto "articles"

 

:)

 

 

 

 

Ermis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

:) Ευχαριστω για τις πληροφοριες.Αλλη μια ερωτηση εχω.

Το CPU usage μου βαραει αρκετα ευκολα κοκκινο.Αρκει να χρησιμοποιησω 3-4 vst plugins και 2-3 εφφε συγχρονως. Το συστημα μου ειναι παλιο (celeron 600) αλλα αρκετα σταθερο. Απορω κατα ποσο μια καλλη καρτα ηχου μπορει να βοηθα το CPU usage. Τελικα οι κακες καρτες φορτωνουν το CPU η οτι καρτα και να εχεις δεν παιζει ρολο σ'αυτον τον τομεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου