Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρική Κιθάρα ESP LTD EC-401


dimkouts

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την άλλη εβδομάδα σκοπεύω να κάνω την αγορά.

 

Εχω βάλει στο μάτι :

ESP LTD EC-401 (643€)

MAudio Studiophile BX8A Deluxe (275€)

 

Θα ήθελα την γνώμη σας και αν έχετε άλλες προτάσεις.

 

Μουσικό είδος :

Amon Amarth,Dark Tranquillity,Dethklok,Dimmu Borgir,Heaven Shall Burn,In Flames,Insomnium,Kalmah,The Agonist κτλ

 

Όποιος τα έχει στη κατοχή του θα ήθελα να μου πεί γνώμες.

 

Η κιθάρα και μου αρέσει και έχει τους EMG που θέλω,είναι ελαφριά(5.4kg) και γενικά τα reviews που διάβασα είναι καλά.

 

Τα ηχεία έχουν καλό frequency response μόνο το μπάσο χάνει λίγο αλλα πάλι εγώ δέν είμαι μπασίστας.

 

Παίζω και ηχογραφώ με DAW με την χρήση διαφόρων plugins.

 

Παρακαλώ βοηθήστε με στην αποφασή μου.Δεν θέλω να κάνω και πολλά πολλά,παίζω-χαίρομαι και δημιουργώ.Καθαρά όλα για το σπίτι.

 

Thanks for your time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η επιλογη της κιθαρας  ;)

Την ειχα βαλει και εγω στο ματι μιας και μου αρεσει που εχει τον EMG 60 στη θεση neck ο οποιος μου αρεσει περισσοτερο στα καθαρα σε σχεση με τον 85,ασε που η κιθαρα εχει πολυ metal look  ;D

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kλασικα μπηκε αλλη (κιθαρα) στη μεση....

και ειχα ηδη μια gibson les paul studio οποτε ειπα να παρω κατι σε στρατ style ;D ;D ;D.

Eχω μια jim root tele fender με τον 60 και μου αρεσει που ειναι πιο μπασος απο τον 85,αν και γενικοτερα δεν παιζω με neck μαγνητη,παρολα αυτα ο 60 μου αρεσει !

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου