Προς το περιεχόμενο

Kenny Aronoff Drum Recording Tips


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που με 'στειλε ήταν ότι ο Fogerty μπόρεσε να καταλάβει διαφορά στον ήχο ανάμεσα στα χυτά και στα πρεσαριστά στεφάνια. Είμαι σίγουρος ότι πολλοί ντράμερς δεν θα έπαιρναν μυρωδιά.

 

Άλλο: Καλά η Tama δεν του βάζει χέρι που διαΤΥΜΠΑΝΙΖΕΙ ότι στο στούντιο παίζει με κάσα Ludwig; (όχι φυσικά, because he's Kenny-fucking-Aronoff και, εντάξει, κάνεις λίγο και τα στραβά μάτια... ;D ).

 

Εξαιρετική κουβέντα με έναν από τους καλύτερους ροκ ντράμερς έβερ.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η Tama δεν του βάζει χέρι που διαΤΥΜΠΑΝΙΖΕΙ ότι στο στούντιο παίζει με κάσα Ludwig;

 

ενταξει ρε συ ..σε ενα σεσσιον το εκανε για να εχει πιο vintage ηχο,να τι παθαινει η ΤΑΜΑ ομως που δεν βγαζει πια την 26αρα την κασα τη ΣΩΣΤΗ... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο: Καλά η Tama δεν του βάζει χέρι που διαΤΥΜΠΑΝΙΖΕΙ ότι στο στούντιο παίζει με κάσα Ludwig; (όχι φυσικά, because he's Kenny-fucking-Aronoff και, εντάξει, κάνεις λίγο και τα στραβά μάτια... ;D ).

 

Σε αυτό το επίπεδο ρε συ τους παρακαλάνε οι εταιρείες, οπότε αυτά δεν καταγράφονται ούτε ως παρασπονδίες.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να τι παθαινει η ΤΑΜΑ ομως που δεν βγαζει πια την 26αρα την κασα τη ΣΩΣΤΗ... ;)

Ποια εννοείς; Απ' ότι θυμάμαι, η νέα flagship σειρά της Tama (Star) περιλαμβάνει 26άρες κάσες.

 

 

Σε αυτό το επίπεδο ρε συ τους παρακαλάνε οι εταιρείες, οπότε αυτά δεν καταγράφονται ούτε ως παρασπονδίες.

 

Ναι μωρέ, το ξέρω. Γι' αυτό έγραψα και ότι

 

όχι φυσικά, because he's Kenny-fucking-Aronoff και, εντάξει, κάνεις λίγο και τα στραβά μάτια...

 

Τωρα δηλαδη αυτός ειναι 60 χρονών ε? ε ρε φίλε... καταραμένα γονίδια.

Δεν είναι μόνο θέμα γονιδίων φίλος. Χρειάζεται και συνεχής άσκηση. Και εμένα να με δεις στα 60 μου θα πάθεις πλάκα. Φέτες θα είμαι λέμε!  ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια εννοείς; Απ' ότι θυμάμαι, η νέα flagship σειρά της Tama (Star) περιλαμβάνει 26άρες κάσες.

 

o Kenny παιζει με STARCLASSIC Bubinga & Maple & η σειρα δεν εχει 26αρες κασες...

 

βεβαια δεν ειναι το θεμα αυτο,απλα οπως ολοι οι σεσσιον ντραμερς εχει και μερικα vintage kits & χρησιμοποιει καποια κομματια οταν θελει αυτον τον ηχο,στη συγκεκριμενη περιπτωση θελει τον κλασσικο John Bohnam ηχο των 3 ply maple/poplar Ludwig shell...και την γρηγορη αττακα μιας 14ρας (σε βαθος) κασας

 

συνηθως παντως με 22Χ18 ή 24Χ16 παιζει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Kenny παιζει με STARCLASSIC Bubinga & Maple & η σειρα δεν εχει 26αρες κασες...

 

Ρε τι π@π@ρες είναι αυτοί στην Tama! ;D

 

βεβαια δεν ειναι το θεμα αυτο,απλα οπως ολοι οι σεσσιον ντραμερς εχει και μερικα vintage kits & χρησιμοποιει καποια κομματια οταν θελει αυτον τον ηχο,στη συγκεκριμενη περιπτωση θελει τον κλασσικο John Bohnam ηχο των 3 ply maple/poplar Ludwig shell...και την γρηγορη αττακα μιας 14ρας (σε βαθος) κασας

 

Πάντως και στο δικό του στούντιο την ίδια έχει στημένη. Μάλλον του αρέσει.  :)

 

Είναι γεγονός - το λέει κι αυτός και (κυρίως ;D ) το έχω διαπιστώσει κι εγώ - ότι αυτές οι αντίκες είναι λίγο hit and miss στον ήχο (ας πούμε 70% hit, 30% miss :) ).

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου