Προς το περιεχόμενο

Focusrite scarlett 6i6 και Win 10


tanas6

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.

Έχω την Focusrite  scarlett 6i6 1-st generation . Η ερώτηση είναι αν βλέπει Win 10. Στα Win 7 δεν είχε πρόβλημα. Το παράξενο είναι οτι στην εκκίνηση του PC την βλέπει και μετά ο υπολογιστής κάνει μόνος του επανεκκίνηση,με μήνυμα ffusb2audio.sys  Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Έχω την Focusrite  scarlett 6i6 1-st generation . Η ερώτηση είναι αν βλέπει Win 10. Στα Win 7 δεν είχε πρόβλημα. Το παράξενο είναι οτι στην εκκίνηση του PC την βλέπει και μετά ο υπολογιστής κάνει μόνος του επανεκκίνηση,με μήνυμα ffusb2audio.sys  Ευχαριστώ.

 

αν πετάει μπλέ οθόνη κάποιο conflict θα υπάρχει του audio driver με κάτι άλλο.

Δεν ξέρω το υπόλοιπο setup σου, πιθανώς έχεις άλλους audio η midi drivers.

Πολλά μπορεί να είναι, πάντως κάποιο conflict ειναι σίγουρα.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πετάει μπλε οθόνη , θα το ψάξω με κάποιον συνάδελφο που γνωρίζει περισσότερα από εμένα . Ευχαριστώ συνάδελφοι για την βοήθεια σας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχε υπόψη ότι έχουν αναφερθεί προβλήματα με motherboard gigabyte με την focus.

Επίσης σημαντικό θέμα δεν τα πάει καλά με θύρες usb 3.0

Αν έχεις θύρα 2.0 βάλε εκεί.

Κατά τα άλλα η δικιά μου δουλεύει πάνω από ένα χρόνο με 10άρια

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ συχνά, το μόνο που χρειάζεται να αλλάξει κανείς όταν το usb audio interface κάνει νερά, είναι απλά θύρα usb. Είναι και το πρώτο πράγμα που σου λένε όταν επικοινωνήσεις με το support.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολύ συχνά, το μόνο που χρειάζεται να αλλάξει κανείς όταν το usb audio interface κάνει νερά, είναι απλά θύρα usb. Είναι και το πρώτο πράγμα που σου λένε όταν επικοινωνήσεις με το support.

 

συμφωνώντας με τον Σπύρο, να προσθέσω ότι πολλές φορές το πρόβλημα οφείλεται στις "μπροστινές" θύρες (αν πρόκειται για desktop) κυρίως λόγω ευπαθούς καλωδίωσης και καλό είναι να προτιμώνται αυτές που "κουμπώνουν" απ ευθείας πάνω στην motherboard (έχω ουκ ολίγες ανάλογες περιπτώσεις δυσλειτουργίας υπόψη μου και όχι μόνο με sound cards φυσικά)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου