Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για panning reaper


geka

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα. Μόλις συνειδητοποίησα ότι στο panning του reaper γίνεται το εξής: πηγαίνοτας το προς τα δεξιά ακούγεται μόνο από το αριστερό ηχείο, ενώ πηγαίνοντας το δεξια είναι όλα στο κέντρο. με λίγα λόγια δεν μπορώ με τπτ να κάνα panning.

 

η πλάκα ποια είναι ; ότι στο reaper παλιότερης έκδοσης που έχω κατεβασμένο σε desktop παλιότερο που δε λειτουργώ πια για μουσική παραγωγή δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

 

όποιος συμφορουμίτης μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμήσω ιδιαίτερα γτ δεν βρίσκω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κάρτα έχει πολλές ιδιοτροπίες που πρέπει να τις βρεις.

Και εγώ τις ψάχνω κάθε τόσο και τις ξεχνάω.

Αν θελεις βάλε ένα screenshot από το interface της όπως το έχεις να δούμε τι παίζει

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

 

θα μπορούσες να περιγράψεις πως επιλύθηκε το πρόβλημα;

Μπορεί να απασχολεί ή να απασχολήσει στο μέλλον και άλλα μέλη (...δεδομένου πως και το Reaper και η κάρτα σου είναι αρκετά δημοφιλή).

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως και συγγνώμη που δε το γραψα πιο πριν.

Δεν είμαι τώρα μπροστά αλλά στο μίξερ της κάρτας που παίρνεις μαζί με το μηχάνημα για να το επεξεργαζεσαι από τον υπολογιστη ήταν το πρόβλημα.

Τέρμα πάνω δεξια έχει ρυθμίσεις για τα ηχεία και τ ακουστικά. Αυτά τα πας όλα αριστερά για το αριστερό ηχείο και δεξιά για το δεξι. Τουλάχιστον έτσι φαίνεται ότι λυθηκε. Δεν ξέρω πως το χα ξερυθμισει.

Όταν βρεθώ μπροστα από τον υπολογιστή θα γίνω πιο συγκεκριμενος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου