Προς το περιεχόμενο

None Other - Closure (live recording)


SpyrosCh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

Αν και πολύ σπάνια γράφω πλέον (παρόλο που η ανάγνωση είναι σχεδόν καθημερινή συνήθεια), το κάνω τώρα για να σπαμάρω ο αχρείος 8).

 

Παραθέτω άλλη μια DIY-no budget προσπάθεια σε βίντεο αυτή τη φορά (σαν το συμπαθέστατο κλιπ του mustafank), από ένα live recording που κάναμε τον περασμένο Μάιο σε ένα δωμάτιο εδώ στο Βόλο, στο κομμάτι Closure από τον -γκουχ γκουχ- πρώτο μου προσωπικό (ίσως κάποιοι πιο παλαιοί να το θυμάστε!).

 

Ο σκοπός μας ήτανε να μην είναι τέλειο, να έχει τα λαθάκια του και να είναι αρκετά γκαραζ σαν ήχος ώστε να σε βάλει μέσα στο χώρο μαζί μας. Ιδεατά όλα αυτά. Ε, στήσαμε και 3 κάμερες να βλέπει και το μάτι κάτι. Ηχογραφήσαμε κάπου 6 κομμάτια και όπου να'ναι θα περιμένουμε και τα βινύλια, γιατί όχι...Εδώ είναι ένα από αυτά:

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων αν και όποιον το ακούσει και ασχοληθεί, τον ευχαριστώ διπλά για το τυχόν σχόλιό του, τριπλά για το αρνητικό του σχόλιο, ε και άμα το προτείνει και σε τρίτον τον κερνάω ένα Μπαμπατζιμ άμα μας φέρει δίπλα ποτέ ο δρόμος. ;D

 

Καλό σαββατόβραδο σε όλους,

Σπύρος

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ήχος και μουσική,μπράβο σας.

Απο λόγια δεν τα έπιανα όλα επειδή είμαι ολίγον τι κουφός,αν δεν σου κάνει κόπο να τα προσθέσεις στις πληροφορίες του βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κομμάτι είναι πολύ καλό.

 

(αν θες αρνητικά, τα φωνητικά στο 1ο τουλάχιστον verse είναι χαμηλά και κάπως άψυχα) και γενικά όλο το κομμάτι έχει ένα μπούκωμα εκεί στα χαμηλομεσσαία.

Σαν σύνθεση όμως μου άρεσε γιατί διαλέγει πονηρούς δρόμους.

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αγαπητέ Σπύρο, γνωρίζεις πόσο γουστάρω ότι κάνεις και είναι κρίμα που δε συμμετέχεις τόσο πολύ πλέον (αλλά ούτε κι εγώ για να πω την αλήθεια).

 

Όμως θυμάμαι το τραγούδι πολύ καλά και τα έγχορδα στη μέση, που μια χαρά στέκει στο live version.

 

Γενικώς, κάτι αρνητικό δεν ακούω, εκτός από το ότι η φωνή σου (για άλλη μια φορά από τον 1ο δίσκο ρε συ) είναι λίγο χαμηλά.

 

Η low resolution, low light αισθητική μου αρέσει μια χαρά...

 

Νομίζω ότι έχεις αλλεργία στις κακές δουλείες, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι πολύ καλό όπως ξέρεις.  :)

Εκτιμώ ιδιαίτερα το ότι φτιάχνεις πράγματα γεμάτα περιεχόμενο που υφίστανται διαχρονικά υπεράνω των εκάστοτε ηχογραφήσεων ή του τζαμ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας και ευχαριστώ για όλα τα σχόλια και τον χρόνο σας, Νίκο, gvour, geodimitri, gkourmoul, dimsonic, Νικόλα και harilatron, κάνουμε ό,τι μπορούμε! Μακάρι να προλαβαίναμε να κάναμε και περισσότερα.

 

Η αλήθεια είναι ότι η μόνη αλλεργία που έχω (πέρα από την αδυναμία που τρέφω για την χαμηλομεσαία περιοχή όπως σωστά επεσήμανε ο dimsonic) είναι στα φωνητικά όταν είναι δυνατότερα της ορχήστρας  >:D

 

Πάω να βάλω και τους εφηβικούς στίχοι στην περιγραφή όπως ζήτησε ο Νίκος :)

Ευχαριστώ και πάλι, και εκ των προτέρων να ξέρετε θα σπαμάρω εν καιρώ και με άλλα 2 βίντεο από το ίδιο σέσσιον 8)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

None other than Σπύρος Χαρμάνης!

Τα συγχαρητήρια και τις ευχές μου για το άλμπουμ.

 

Αν κι εγω την ίδια άποψη με εσένα είχα για πολλά χρόνια, κάνεις λάθος για την ένταση της φωνής.

Είτε η μουσική υπηρετεί το τραγούδι είτε το... αντίθετο; Μπορούν να είναι τουλάχιστον ισορροπημένα.

Γιατί να υπάρχουν στοίχοι τότε; Πρέπει να είναι intelligible που λέμε στα Σεπόλια, έστω σε κάποιο βαθμό. Μην το θάβεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου