Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για αντικαταβολη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι (ισως ειναι αφελες, απλα δεν το γνωριζω καθολου):

αν μου ρθει ενα προϊόν με αντικαταβολη (μεσω αγγελιας), μπορω την στιγμη που θα μου το φερει ο ανθρωπος του ταχυδρομειου να το ανοιξω πρωτα, να το δω / ελεγξω 2 λεπτα και μετα να του δωσω τα λεφτα? σε περιπτωση που δεν μου κανει και θελω να το επιστρεψω, απλα του λεω οτι θελω να το επιστρεψω στο ατομο που μου τ στειλε? πληρωνω κατι παραπανω? τα μεταφορικα επιστροφης ειναι ιδια με αυτα της αποστολης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό για να γίνει θέλει να έχεις συννενοηθεί με τον αποστολέα και να το έχει δώσει σαν εντολή ο ίδιος κατα την αποστολή του πακέτου.

Και δεν νομίζω να το δέχονται ολες οι εταιρίες courier.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν μπορεις να το ανοιξεις.

 

Αυτο ισχυει για ΕΛΤΑ και Γενικη Ταχυδρομικη.

 

Ομως δεν ξερω αν ισχυει το παρακατω

Αυτό για να γίνει θέλει να έχεις συννενοηθεί με τον αποστολέα και να το έχει δώσει σαν εντολή ο ίδιος κατα την αποστολή του πακέτου.

Και δεν νομίζω να το δέχονται ολες οι εταιρίες courier.

 

οπου δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον πηρα τηλ. και ρωτησα στα κεντρικα των ΕΛΤΑ, γινεται κανονικα να ανοιξεις το πακετο,να το ελεγξεις(παρουσια βεβαια του κουριερ) και αν δεν σου κανει ,επι τοπου υπογραφεις για ''αρνηση παραλαβης''  και το στελνεις πισω(τα εξοδα επιστροφης ειναι ιδια με αυτα των εξοδων αποστολης)..αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ επιβεβαιώνω και εγώ αυτό. Μου ήρθε μία κιθάρα από Θωμά την Τετάρτη με ένα ύπουλο κτύπημα στο κουτί. Δεν ξέρω πως μου έκοψε και το άνοιξα μπροστά του (αφού τον ρώτησα) και ήταν άστα να πάνε το όργανο.

 

Το παρέλαβα μόνο και μόνο επειδή με συμβούλεψαν από τον Θωμά και τελικά ταξιδεύει για πίσω χωρίς έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου