Προς το περιεχόμενο

Αποτελεσματικότητα Forum



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν βαζουμε το φορουμ στο εδωλιο ρε παιδια. Αλλα δεν ειναι κ κακο να εχουμε κ μια γενικη αποψη απο ολους για το ποσο μας βοηθαει σαν φορουμ.

Κ μπορειτε να χρησιμοποιησετε αν θελετε αυτην την ψηφοφορια για τυχον αλλαγες που ισως να σκεφτηκατε να κανετε. Καποτε στο μελλον ΑΝ τυχον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για μενα το φορουμ ειναι αποτελεσματικο απ'τη στιγμη που μας φερνει κοντα. Λιγο ειναι να μπορουμε να διαβαζουμε ΠΟΛΛΕΣ αποψεις και σχολια ωστε να μπορουμε να διαμορφωνουμε κατα την κριση μας μια αποψη; Για μενα στο συνολο η κατασταση ειναι σαφως καλυτερη τωρα απο αυτη που επικρατουσε πριν 10 χρονια.

 

 

του fori (γενική του forum)

 

Ασ'το, θυμίζει υπερβολικά "φόροι"   ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθά αναμφίβολα.

Βέβαια όποιος ψάχνει τη λύση στα μουσικά/τεχνολογικά του ερωτήματα έτοιμη και στο "πιάτο"... μάλλον δεν βοηθά-αρχικά-ο ίδιος τον εαυτό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To επίπεδο γνώσης είναι πολύ υψηλό και το NOIZ πολύτιμο!!! Όλοι μας περισσότερο ή λιγότερο έχουμε μάθει πράγματα εδώ μέσα!

 

Προσωπικά θα ήθελα παραπάνω αμιγώς μουσικά ζητήματα, πχ topics για θεωρία, αρμονία, modes , superimposing, progressions, chord substitution rules κλπ κλπ....

 

Θα μου πει βέβαια κάποιος γιατί δεν postάρεις εσύ κάτι ανάλογο τότε.... Σωστά αλλά και πάλι η τάση του forum είναι πιο πολυ προσανατολισμένη σε εξοπλισμό και μουσική τεχνολογία...

 

Γενικά πάντως είναι πολύ σημαντική η ύπαρξή του!!!  ;D ;D

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα ήθελα παραπάνω αμιγώς μουσικά ζητήματα, πχ topics για θεωρία, αρμονία, modes , superimposing, progressions, chord substitution rules κλπ κλπ....

+1000.. Για μένα προσωπικά που προσπαθω χωρίς δάσκαλο να μάθω να παίζω κιθάρα κάτι τέτοιο θα ήταν πολύτιμη πληροφορία,γιατί όποια ορολογία βρίσκω στο διαδίκτυο είναι(αυτονόητα)στα αγγλικά και χρειάζεται πολλαπλός κόπος για να βγει νόημα(τα αγγλικά μου είναι σε πολύ καλό επίπεδο,ωστόσο δε μπορώ με τίποτα να καταλάβω πχ τι είναι και πως βγαίνει το chord progression)

Επί του θέματος,τώρα,το forum,εξ'ορισμού,δηλαδή ως χώρος ανταλλαγής ιδεών,είναι χρήσιμο.Το πως αξιοποιούνται,από εκεί και έπειτα οι ιδέες που αναπτύσσονται είναι θέμα,ευθύνη και πρόβλημα του κάθε μέλους,αποκλειστικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο Noiz οφείλω το ότι ξαναήρθα κοντά στην κιθάρα μετά από 15 χρόνια απόστασης / αποχής... Αυτό και μόνο αρκεί.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στο Noiz οφείλω το ότι ξαναήρθα κοντά στην κιθάρα μετά από 15 χρόνια απόστασης / αποχής... Αυτό και μόνο αρκεί.

Και αυτό είναι καλό που ξανάρχισες να τα χώνεις? Έτσι την πάτησα και εγώ...όχι με το noiz, το noiz με αποτέλειωσε!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και αυτό είναι καλό που ξανάρχισες να τα χώνεις? Έτσι την πάτησα και εγώ...όχι με το noiz, το noiz με αποτέλειωσε!

Επιτέλους Σεβάσμιε... γύρισες και ζωντάνεψε αυτό το νεκρό forum...

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη το σιχαίνομαι γιατί μερικές φορές η άγνοια είναι ευτυχία.

 

Παλιά.....

- Ωραίο μπασάκι και με βολεύει. Κι ο ήχος του μια hara.

 

Τώρα....

-Είναι που δεν θέλω το στενο nut width του Jazz στα 38 αλλά ούτε και το Prec στα 42 απλώς σε πάχος απλού C (όχι modern) με πλάτος από PB 70s RI κοντά στα 40. Πάντα σε alder να μην πολυπριμάρει και βέβαια ο split με χαμηλό output για να χει καλύτερο thumb χωρίς λάσπη με 105 αλλά και gotoh για να "κρατάει" καλύτερα. Τα pots CTS πάντα  :P

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ από την άλλη το σιχαίνομαι γιατί μερικές φορές η άγνοια είναι ευτυχία.

 

Παλιά.....

- Ωραίο μπασάκι και με βολεύει. Κι ο ήχος του μια hara.

 

Τώρα....

-Είναι που δεν θέλω το στενο nut width του Jazz στα 38 αλλά ούτε και το Prec στα 42 απλώς σε πάχος απλού C (όχι modern) με πλάτος από PB 70s RI κοντά στα 40. Πάντα σε alder να μην πολυπριμάρει και βέβαια ο split με χαμηλό output για να χει καλύτερο thumb χωρίς λάσπη με 105 αλλά και gotoh για να "κρατάει" καλύτερα. Τα pots CTS πάντα  :P

 

Κώστα- Κώστα μου αυτά τα έχουμε λύσει... Όπως λέει και ένας φίλος μου, «αν δεν γράφει Fender, δεν παίζει»... Σε Alder φυσικά... 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου