Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για Blackstar HΤ-5 combo...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες. Έχει κανείς αυτόν

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht5_combo.htm εδώ τον ενισχυτάκο να μου πεί την γνώμη του? Η χρήση για την οποία τον θέλω είναι για practise στο σπίτι, metal παίξιμο κυρίως, και για καμια ψιλοηχογράφηση με ένα sm 57αρι. Θα με ικανοποιήσει από γκάζι? Θα δίνει καλό σήμα στο mic? Κάθε εναλλακτική άποψη - πρόταση, δεκτή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Φιλε μου , μου φενεται καπως τσιμπημενο γιαυτα που εχει αν και δεν τον εχω ακουσει.

Αλλα για το σπιτι μπορεις να παρεις εναν πιο φτηνο σαν αυτον που εχω εγω

http://www.thomann.de/gr/blackheart_little_giant_bh5112.htm

ο οποιος με εχει αφησει αφωνο...

και με τα υπολοιπα 100 ευρα ενα pod και θα εισαι αρχοντας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου τον εχω παραγγειλει σε κεφαλι...την αλλη δευτερα θα τον εχω να σου πω λεπτομερειες μαζι με καμπιμουλα 1χ12 orange που φοραει vintage 30....οποτε λιγη υπομονη....

 

κατι μου λεει παντως οτι θα ειναι εξαιρετικος...παρε καλυτερα το κεφαλι να μπορεις να πειραματιζεσαι πιο ευκολα με καμπινουλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ακουσει τον συγκεκριμενο ενισχυτη αλλα χθες δοκιμασα μια κεφαλη Blackheart bh5 που λεει και ο sils και μπορω να πω οτι μετραει ;). Εχε την στα υποψην. :)

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το παρατηρω σχεδον σε καθε συζητηση για τον blackstar να προτινουν blackheart...

Η μονη ομοιοτητα του Blackstar και Blackheart ειναι το πρωτο συνθετικο στην ονομασία τους

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δικιο ρε παιδια ο plusyear.

Το μεν Blackstar εχει διαφορετικο καθαρο καναλι, ενω διαθετει και βρωμικο.

Mε το Blackheart (little giant) για να βγαλεις gain πρεπει να τερματισεις το volume, καθοτι κλασικο class A like the old days μηχανημα... Και το gain αυτο δεν το χαρακτηριζεις ιδαιτερα high.

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διορθώσω μόνο το ότι το τερμάτισμα του volume για overdrive δεν έχει καμία σχέση με το ότι είναι Class A... όλοι οι λαμπάτοι το ίδιο κάνουν στο τερμάτισμα του master volume.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου έχω παίξει και τις 3 εκδοχές.. HT combo, HT κεφάλι, HT dual (λαμπάτο πετάλι..υποτίθεται η "προενισχυσι" τον ενισχυτών σε πετάλι). Από όλα αυτά μου άρεσε περισσότερο το Κεφαλάκι σε μια Framus 212 καμπίνα!!! Ναι αλήθεια είναι έπαιζε.. Μιλάμε πάντα για γκάζια εε... gt καθαρά δεν.. Βεβαια ο φίλος που το είχε, το είχε σε studio.. k δεν είχε θέμα χορού. Για σπίτι k (bedroom friendly volume) πιστεύω πως το combo με το 10αράκι ηχείο είναι ΓΓ. Οι blackheart που σου προτείνουν είναι πιο vintage φάση k πιο αλιθιινος. ο HT πρέπει να είναι Hybrid.. βγάζει μια κάποια τρανσιστοριλα αλλα σε πάει μέχρι metal χωρίς πετάλια k tpt άλλο.. Όμως k με τον blackstar + POD δεν την γλιτώνεις την "πλαστικουρα".. Όπως είπα k πριν IMHO για δωμάτιο , μελέτη k ηχοργαφισουλες είναι ΓΓ..

Ευχάριστο για το χρόνο σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thank you guyz. I guess I'll go for it, μιας και απ' ότι φαίνεται και απο τα λεγόμενά σας, είναι αυτό που ζητώ. Θα έχω υπ'οψιν και την κεφαλή μετέπειτα, όταν θα έχω την ευχέρεια να χρησιμοποιήσω και καμια καμπίνα... Thanx again...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου