Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για Blackstar HΤ-5 combo...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δοκίμασες το κομπο ή την κεφαλή?

 

πως σου φάνηκε το ηχείο? κανει μπαμ οτι ειναι 10άρι?

 

καθαρά πως τον άκουσες?

 

γενικά με ψήνει κι εμένα η αγορά γιατί έχω μπλέξει κι εγώ με θηρίο που αμα δεν το ...αμολήσεις δεν ακούς σωστό ήχο και σκεφτόμουν την αγορά καποιου μικρού και καλού.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάρτον με κλειστά μάτια..τον έχω σε κεφάλι - καμπίνα κι έχω φάει τρελό κόλλημα να ακούω τον μικροφωνισμό της λάμπας σε ένταση δωματίου...Τα πουλάω όλα τα μεγάλα..Στο Studio έχει κεφάλια άλλα και στο σπίτι δεν μπορείς να ανοίξεις χάλια το θέμα..πάρτε μικρά και ειδικά Blackstar HT-5...Και πολύ gain και ποιοτικό...

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To combo δοκίμασα και στο βρώμικο κανάλι το master volume δεν το έβαλα πάνω από τις 11o'clock αφού ήδη οργίαζε (και γενικά έχω ένα θέμα όταν ξέρω ότι με ακούνε να παίζω και ψιλοπαγώνω :-[ ) Οπότε δεν μπορώ να σου πω κάτι για το 10αρι μεγάφωνο, πιο πολύ επειδή δεν έχω δοκιμάσει πολλούς ενισχυτές... πάντως έχει και 1x12 & 4x12 emulation... κάτι κάνει...

 

Δεν έπαιξα πολύ με το καθαρό κανάλι. πάντως με μια Epi LP Standard ήταν αρκετά καλό.

 

spiros69 συμφωνώ για τον μικροφωνισμό!! :D Το μόνο που με προβλημάτισε στο βρώμικο κανάλι είναι αν μπορεί να δώσει εκείνο τον κοφτερό ήχο στα solo... γύρω στο 10λεπτο έπαιξα μαζί του οπότε είχα λίγο χρόνο για να βρω τις κατάλληλες ρυθμίσεις...

 

το σκέφτομαι πάντως πολύ σοβαρά να τον αγοράσω... απλά υπάρχει η περίπτωση να πάω ένα ταξίδι στο εξωτερικό και πρέπει να αποφασίσω που θα δώσω λεφτά! :P

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το emulation έχει να κάνει με την έξοδο για εσωτερική ηχογράφηση.

 

αναρωτιεμαι αν είναι καλύτερα να έπαιρνα το κεφάλι ή το κομπο.

 

έχω την καμπίνα του valve jr με το eminence lady luck μεσα, θα ταιριάζει αραγε?

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

aaa ok, μπερδεύτηκα γιατί είδα σε κάποια videos να το χρησιμοποιούν για demo. τεσπα.

 

από ότι έχω διαβάσει στο νετ, οι περισσότεροι προτιμούν την κεφαλή από το combo.. τώρα αν ταιριάζει με το μεγάφωνο που έχεις... θα σε γελάσω! ίσως ξέρει κάποιος άλλος...

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναρωτιεμαι αν είναι καλύτερα να έπαιρνα το κεφάλι ή το κομπο.

 

έχω την καμπίνα του valve jr με το eminence lady luck μεσα, θα ταιριάζει αραγε?

 

στη θέση σου θα έπαιρνα το κεφάλι για να το ταιριάξω με καμπίνα της αρεσκείας μου, με 12αρι(α)

 

ηλεκτρικά θα ταιριάξει εφόσον η αντίσταση είναι όμοια, ηχητικά θα κρίνεις ο ίδιος πώς θα ταιριάξει δοκιμάζοντάς τον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα παίδες. Έχει κανείς αυτόν

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht5_combo.htm εδώ τον ενισχυτάκο να μου πεί την γνώμη του? Η χρήση για την οποία τον θέλω είναι για practise στο σπίτι, metal παίξιμο κυρίως, και για καμια ψιλοηχογράφηση με ένα sm 57αρι. Θα με ικανοποιήσει από γκάζι? Θα δίνει καλό σήμα στο mic? Κάθε εναλλακτική άποψη - πρόταση, δεκτή!

Exω τον hT5R Combo και ειναι καταπληκτικό μηχάνημα!

Ειδικότερα για το σπίτι και practise και ακόμα πιο ειδικά για metal ειν αυτό ακριβώς που θες! Αν αργότερο θελήσεις ακόμα πιο όμορφα πράγματα απο το ενισχυτάκι θηρίο, βγάλτου το εργοστασιακό μεγάφωνο και βάλε ένα celestion vintage 30!!! ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου