Προς το περιεχόμενο

greco-burny-tokai (les paul)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι κάποια στιγμή να πάρω μία les paul custom αλλά σε κάποια απο αυτές τις μάρκες. greco-burny-tokai.Τα φράγκα που θα διαθέσω θα είναι γύρω στο 500 άρικο.

Και οι 3 είναι το ίδιο καλές?.Για το συγκεκριμένο μοντέλο υπάρχουν κάποιες χρονολογίες πιό αξιόπιστες? Τι προτείνετε απο τις 3 μάρκες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα 500 ειναι λιγα πλεον δυστυχως .......... :(

εκτος εαν εισαι πολυ τυχερος. ;)

 

Μπες εδω για αρχη να παρεις ματι , μετα googl-αρε και θα βγαλεις συντομα ακρη μονος σου.

http://www.japanguitars.co.uk/

Για μενα αν βρεις καμια Greco απο 81-85 κι απο EG700 και πανω , θα'σαι αρχηγος  ;D

 

Καλη τυχη.......

 

It's only Rock 'n' Roll .....................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ισχύει αυτό που λένε μερικοί όμως? Ότι οι Greco  είναι σαν να παίρνεις γουρούνι στο σακί που λένε.Δηλαδή πρώτα θα πρέπει να την ακούσεις και να την παίξεις γιατί μπορεί να δώσεις φράγκα και η κιθάρα να είναι μάπα,αλλά μπορεί και καλή.Εσύ θα έπαιρνες Greco απο Internet στα τυφλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 500 είναι πολύ λίγα για καλή Burny/Tokai, Greco βρίσκεις όχι ευκολα και κατα 99% θα είναι καλή ΑΝ είναι Japan made.

Ξέρεις τι ψάχνεις όμως? Long Tenon κλπ κλπ και κατά μεγάλο ποσοστό να υπολογίσεις και αλλαγή μαγνητών.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλες Japan Ρεπλίκες έχουν σαν ακριβέστατα αντίγραφα.... και το μειονέκτημα του βάρους. Οι μαγνήτες σπάνια θα είναι αυτό που ψάχνεις (κάτι VH1 ή Ηot Paf Mk II, MMK 45 εξαιρούνται) Αν βρείς καλή.... θα είναι και ακριβή. Εγώ από τις 10 που αγόρασα η μία ήταν χάλια οι 2 αδιάφορες άλλες 2 πάρα πολύ καλές, οι τρείς τέλειες και οι 2..... σε άλλη κλάση. Σε αυτές τις 2 η μιά είναι η Burny μου και η άλλη μιά Tokai που έδωσα σε συνφορουμίτη.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα έρχεσαι στα λόγια μου.Λογικά θα τις πήρες απο internet χωρίς δοκιμή.Γι αυτό έλεγα ότι είναι γουρούνι στο σακί.Αν πήρες 10 και ήταν όλες διαφορετικές νομίζω ότι δεν είναι και τόσο ενθαρυντικό αυτό ώστε να πάρω μια στα τυφλά.Japan ήταν όλες αυτές που πήρες?.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Japan όλες φυσικά.... Το ποσοστό ήταν καλό, μόνο μία χάλια και δυό υποφερτές όλες οι άλλες από πολύ καλές και πάνω.

Τώρα που οι τιμές πήραν πολύ απάνω εγώ δεν θα ρίσκαρα.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου