Προς το περιεχόμενο

Fernandes Sustainer


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αξίζει να αγοράσω το sustainer kit της fernandes? Έχω μια Revolver X της fernandes χωρίς sustainer. Αξίζει να το αγοράσω ξεχωριστά? Έχει παίξει κάνεις να το δοκιμάσει? Ποιο από τα 2 kit να πάρω, το fsk-101 ή το fsk-401? Δέν θέλω να αλλάξω και τον άλλο μαγνήτη μου, γιατί έχω βάλει έναν duncan invader και μ'αρέσει. Ξέρει κανείς πόσο κάνουν Ελλάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν έχω παίξει με το συγκεκριμένο sustener και δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Από ότι ξέρω όμως μάλλον θα χρειαστεί να σκάψεις την κιθάρα σου για να το τοποθετήσεις και αν θυμάμαι καλά παίζει μόνο με τον neck μαγνήτη. Κάτι μου λέει ότι χρειάζεται και μπαταρία αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

Από φίλο που το είχε ήταν πολύ ευχαριστημένος αλλά εγώ και μόνο που τον άκουγα είχα σκυλοβαρεθεί. :evil: Συνέχεια bending και κράτημα... πάντως για metal είναι καλό.

 

Alternative λύση είναι το e-bow το οποίο είναι κάτι τελείως διαφορετικό αλλά περισσότερο παιχνιδιάρικο και πιο βολικό.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε samoth,δέν έχω δοκιμάσει κάποιο απο τα συγκεκριμένα "κιτ" της fernandes για να εκφέρω γνώμη,το μόνο που μπορώ να πώ είναι οτι πολύ πρόσφατα τεστάραμε με κάτι φίλους μια fernandes(δεν συγκρατώ τα μοντέλα πλέον... :( ) με sustainer και μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι (σε σχέση τιμής-ποιότητας-απόδοσης).

Μή φανταστείς απο τα ακριβά της μοντέλα.Μιλάμε για μία ΑΠΛΗ και φτηνή fernandes με sustainer.

Ωραία-δυνατά metal-άδικα γκάζια :twisted: και τα μυαλά στα κάγκελα!!!

(θέμα γούστου πάντα).

Εννοείται οτι είναι active το κύκλωμα,και χρειάζεται μπαταρία με πολλές ώρες πτήσης.

Αν είσαι metal-head(αν κρίνω απο το nickname σου) σου το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!

ΠΡΟΣΟΧΗ!Είναι heavy-metal μαγνήτης και όχι για πιό μεγάλες "καφρίλες" ... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω επιτέλους και κάποιον ο οποίος αναγνωρίζει την προέλευση του nickname! :wink: Δεν έχω κιθαριστικές βλέψεις για τόση ή παραπάνω καφρίλα πάντως. Σκέφτομαι και το ebow που προτάθηκε παραπάνω, για να αποφύγω τη μανούβρα με την αλλαγή πλακέτας, άνοιγμα τρυπών για τα switches κλπ. Το ebow κάνει γύρω στα 70 δολάρια έξω, ξέρει κανείς πόσο κάνει εδώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο λίγο καιρό τοποθετησαμε ενα sustainer σε μια Godin ενος φίλου (όχι εγω ο τεχνικός ο οποίος καταριότανε την ώρα & τη στιγμή που ανέλαβε την εργασία αυτή & ας είναι ο καλύτερος ηλεκτρονικός που ξέρω,σκέψου οτι αν & πολύ καλος φίλος μας πηρε 200 ευρω εργατικά).

Ευτυχώς το αγοράσαμε απο ΗΠΑ μόνο 250 ευρώ και οχι 600 που το πουλάνε οι αντίχριστοι εδω :twisted:

Εν κατακλειδι είναι πολύ ωραίο σύστημα αλλα βεβαια παίζει μονο με τον neck μαγνήτη ενω ο δεύτερος bridge μαγνήτης που συμπεριλαμβάνεται στο κιτ είναι τρομερά γκαζάτος για τα γούστα μου.

Η κιθάρα δεν παίζει χωρις μπαταρία :wink: (ακόμα & αν το sustainer ειναι κλειστό)

Αν ενδιαφέρεσαι πωλείται.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To e-bow το πήρα 150¤ από Διαμαντοπουλο. Πάρτο απ'εξω καλύτερα.

 

¶ουτσσσς...!!! 8O

Το e-bow το είχα πάρει από Αμερική (musictoyz.com) προς 69 δολάρια πριν κανα χρόνο. :o

 

Κοίταξες μέσα στη σακούλα μήπως σου είχαν βάλει και δεύτερο??? :lol: :?

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Τo fernandes fsk 401 το εχει ο διαμαντοπουλος 300 ευρω και 150 ευρω το fsk 101,για αλλον δεν γνωριζω και δεν ξερω ποιος ειναι ο επισημος εισαγωγεας ,η γνωμη μου ειναι fsk 401,για  σκαψιμο κιθαρας στον οικονομακη με 130 ευρω αν θυμαμαι καλα, τσεκαρε το,στο site του λεει τιμες για εργασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πάει...... την πούλησε την κιθάρα με το sustain!!!μ

 

;D ;D ;D

 

( λίγη προσοχή στα θέματα που απαντάμε! )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου