Προς το περιεχόμενο

Fernandes / Burny guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τοποθέτηση επικοινώνησε εδω:

Sustainer

 

το κόστος του μηχανισμού ποικίλει ανάλογα με το πακέτο που θα αγοράσεις, κάποιο έχει και bridge μαγνητη και ειναι πιο ακριβο.

 

Μετά από 7-8 χρόνια που έχω εγκαταστησει το sustainer στην Ibanez prestige μου μπορώ να πω ότι δεν αξίζει.

 

Ένα μείον του που δεν είναι αντιληπτό από την πρώτη στιγμή είναι ότι δεν μπορείς να έχεις πολύ χαμηλό action ή πιο σωστά η κιθάρα θα πρέπει να έχει τέλειο fret leveling για να έχεις χαμηλό action.

 

Το βασικό μείον του sustainer που γίνεται αντιληπτό από τη πρώτη στιγμή είναι ότι αν θελεις να χρησιμοποιήσεις τον neck μαγνητη θα έχεις πτώση έντασης γιατι είναι μονός ενώ στη γέφυρα έχεις διπλό. Γιατί αν δεν έχεις διπλό δεν δουλευει καλά.

 

 

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για τοποθέτηση επικοινώνησε εδω:

Sustainer

 

το κόστος του μηχανισμού ποικίλει ανάλογα με το πακέτο που θα αγοράσεις, κάποιο έχει και bridge μαγνητη και ειναι πιο ακριβο.

 

Μετά από 7-8 χρόνια που έχω εγκαταστησει το sustainer στην Ibanez prestige μου μπορώ να πω ότι δεν αξίζει.

 

Ένα μείον του που δεν είναι αντιληπτό από την πρώτη στιγμή είναι ότι δεν μπορείς να έχεις πολύ χαμηλό action ή πιο σωστά η κιθάρα θα πρέπει να έχει τέλειο fret leveling για να έχεις χαμηλό action.

 

Το βασικό μείον του sustainer που γίνεται αντιληπτό από τη πρώτη στιγμή είναι ότι αν θελεις να χρησιμοποιήσεις τον neck μαγνητη θα έχεις πτώση έντασης γιατι είναι μονός ενώ στη γέφυρα έχεις διπλό. Γιατί αν δεν έχεις διπλό δεν δουλευει καλά.

Όμως να έχεις υπόψη σου ό.τι αν και κάνει καλή δουλειά ο Οικονομάκης είναι γνωστό ό,τι έχει μεγάλη αναμονή.Πάντως είναι σίγουρα από τους καλύτερους μάστορες στην Αθήνα σε αυτά τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να προτείνω να κοιτάξετε το σύστημα Sustainiac της Schecter;

 

Εδώ μπορείτε να ακούσετε μετά το πρώτο λεπτό πώς δουλεύει χωρίς post eq και ιστορίες.

 

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον γνωρίζω τον Οικονομάκη, έχω κάνει refret σε αυτόν στη Stratocaster μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Απλά, δεν γνώριζα ότι κάνει και τοποθέτηση sustainer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω να κοιτάξετε το σύστημα Sustainiac της Schecter;

 

Εδώ μπορείτε να ακούσετε μετά το πρώτο λεπτό πώς δουλεύει χωρίς post eq και ιστορίες.

 

]

Αυτό που καταλαβαίνω είναι πως αν έχεις μία κιθάρα δεν έχει και πολύ νόημα. Ίσως να το έχεις σε κάποια δεύτερη ώστε να παίζεις συγκεκριμένα πράματα τύπου Vai κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λόγω των 3 modes που έχει πιστεύω μπορεί να είναι αρκετά βολικό ακόμα και σε μία κιθάρα. Αλλά ναι, είναι πιο έντονο από το Sustainer.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου