Προς το περιεχόμενο

Πρόταση Αγοράς midi Keyboard controller 61 πλήκτρων semi weighted


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διάβασα σε πόστ ξένου φόρουμ οτι εχει η m-audio την δυνατοτητα να αποστείλει το προβληματικό part που δημιουργεί το πρόβλημα στην midi θύρα, και οδηγίες για την αντικατάσταση απο τον χρήστη.

 

Σκέφτομαι να δοκιμάσω στέλνοντας mail, και να την προτρέψω να μου στείλει το ανταλλακτικό μέσω του εγχώριου αντιπροσώπου,

 

αν το κόστος είναι λογικό σκέφτομαι να προσπαθήσω να το επισκευάσω,

 

Ετσι να τρεκάρω και την ανταπόκριση

 

Δεν έχω να χάσω τίποτα.

 

Οσο για τις προτάσεις σας , τις έχω ρίξει στο τραπέζι των διαπραγματευσεων του που βρίσκεται μέσα στο μυαλό μου και σκέφτομαι....... σκέφτομαι......

 

Να πώ την αλήθεια με ικανοποιούσε η ας το πούμε ποιότητα του κλαβιε τουλάχιστον γι αυτό που κάνω, ψιλοεφετζίδικα μωρέ, παίζοντας live και καλά να έχω κάποια πιανάκια δρομολογημένα σε αύτο, πήγαινε και ασορτί με την διπλή βάση στο χρώμα κάτω απο το Le , εδεναν στο μάτι απο μακριά, και κουβαλιέται κι ευκολα... lol

 

απλά το έχω κανα χρόνο μεσω usb για το pc, και δεν φανταζόμουν οτι θα μου την έκανε έτσι όταν θα το έπαιρνα κάποια στιγμή μαζί μου.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τα edirol εχω ακουσει οτι εχουν προβληματικα πληκτρα μετα απο καποιο χρονικο διαστημα

θα κοιταγα για κατι καλυτερο

 

Προσωπικά 2 χρόνια τώρα το σκοτώνω και ζει ακόμα.

Δεν είναι πολλά αλλά το σκοτώνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το Α-30 της Roland και πληροι ολες τις προυποθεσεις που βαζεις (76 ημιβαρυκεντρισμενα,ΑΨΟΓΟ MIDI,octave +1/-1,transpose,32 programs,split,joystic bender, κλπ.Μαζι με εξαιρετικη μαλακη θηκη (και με ροδακια!)και manual! 250 euros.Τι λες? ::)Δοκιμη δεκτη εννοειται!

http://users.tinyonline.co.uk/plank/Roland%20A-30.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω βάλει στο μάτι αυτό:

http://www.thomann.de/gr/maudio_axiom_61.htm

το καλό είναι ότι έχει και αυτα τα trigger pads που είναι πολύ βολικά

The Economy Picker!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω βάλει στο μάτι αυτό:

http://www.thomann.de/gr/maudio_axiom_61.htm

το καλό είναι ότι έχει και αυτα τα trigger pads που είναι πολύ βολικά

 

Πρέπει μαζί με τα Remote της Novation να είναι από τις καλύτερες επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά παιδιά και μπαίνω κατευθείαν στη γκρίνια...

 

Μετά τον πρόσφατο τραυματισμό του Le μου και δεδομένων αγωνιστικών υποχρεώσεων σε μικρό διάστημα, χτύπησα άμεσα το E-mu xboard 61 ως φθηνή, ελαφριά, ετοιμοπαράδοτη και με πολλά controllers λύση..Σκοπός μου ήταν στο live να χειρίζομαι μέσω αυτού το Le και το kurzweil Μico ensemble...

 

Και ξαφνικάααα...από το soundcheck ακόμα άρχισαν τα προβλήματα...νότες κολλούσαν, το ME άλλαζε MIDI κανάλι, το RPPR δε σταματούσε όταν άφηνα τη νότα (όταν έπαιζα με το κλαβιε του Le δεν είχα πρόβλημα)....

 

Πάνω στο live πάτησα 30 φορές το panic και έκανα 20 reboot το Xboard...

 

Φυσικά με το που το πήρα το έβγαλα σε live, οπότε μπορεί να φταίει η αγνοια μου αλλά δε φανταζόμουν τόσα προβλήματα..

Υποψιάζεται κανείς ότι φταίει το keyboard ή το μυαλό μου και μιά λίρα/λύρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου