Προς το περιεχόμενο

Δημιουργία sub-forum για μπάσο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από το λίγο που έχω ασχοληθεί με το noiz βλέπω ότι έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά. Εν τούτοις, θα θεωρούσα πολύ καλό (τουλάχιστον για εμάς τους μπασίστες) να δημιουργούνταν ένα sub-forum στο κομμάτι που αναφέρεται για κιθάρα-μπάσο, προκειμένου να είναι ευκολότερη η συζήτηση πάνω σε θέματα του μπάσου

 

Ευχαριστώ

God needs a bass player in Heaven

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε θα ταν κακή ιδέα, αλλά δε ξέρω αν είμαστε αρκετοί ενεργοί μπασίστες για να το υποστηρίξουμε. Έχω την εντύπωση ότι μετριόμαστε στις χορδές μπάσου :P (και 7χορδου να το δώσω γενναιόδωρα)

 

Όπως και να χει +1 από μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα ήταν και τόσο βολικό... Γενικά αυτή η "διαμάχη" κιθάρας μπάσου που έχουμε σε όλα τα συγκροτήματα (κλασικός κιθαρίστας "ΦΕΡΕ ΤΗΝ ΠΕΝΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ volume ΣΤΟ 12" όταν το volume είναι μέχρι το 10 και "ΕΣΥ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΜΠΑΣΟ ΧΑΜΗΛΩΣΕ ΛΙΓΟ ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ") νομίζω πως δεν χωράει στο Noiz... Και ας μην ξεχνάμε πως μπασίστες με την σωστή έννοια του όρου είναι η μειοψηφία εδώ μέσα... Το όργανο αυτό με τις 4 (5,6,7,8,9,10,11) χορδές που παράγει χαμηλές συχνότητες ονομάζεται κανονικά "bass guitar"...

edit: Εύη νομίζω πως είμαστε αρκετοί παραπάνω... Εκτός και αν εννοείς ότι μετριόμαστε στις χορδές αυτού το μπάσο!!!

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν ειμαι μπασσιστας πιστευω πως θα βολευε. Ειναι λιγο μπερδεμμα αναμεσα στα κιθαριστικα θεματα και χάνονται κιολας γρήγορα. Ακομα και αν λεγεται bass guitar έιναι διαφορετικο οργανο, νομιζω, απο άποψη νοοτροπίας και παιξιματος.

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα πονηρά να τα αφήσετε.

Δηθεμ ταχαμ και δημιουργούμε "δια την ευκολίαν των συναδέλφων" υπο-φόρουμ και άλλες τρίχες προκειμένου να απομονώσουμε την μοναδική τάξη μουσικών με άποψη, τεκμηριωμένη γνώμη, ομορφιά, κορμοστασιά, εξυπνάδα, ταχύτητα, αλτικότητα, δύναμη, ευφυία, χιούμορ, αυστηρότητα, φιλικότητα και προπάντων ταπεινοφροσύνη.

 

Εδώ θα μείνουμε ως Ερινύες στον πλασματικό σας παράδεισο να θυμίζουμε ποιά είναι η πραγματική ουσία. Εμείς.

 

Εγώ, ως παθητικός μπασίστας, ψηφίζω εις θάνατον (δις, καθότι είμαι και διχασμένη προσωπικότητα)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παθητικός passive, επίθ α / θ / ουδ παθητικός, παθητική, παθητικό [paθiti'kos, paθiti'ci, paθiti'ko]

 

1. που δεν είναι ενεργητικός passif/-ive

παθητική στάση une position/une attitude passive

 

2. που εκφράζει πάθος pathétique

παθητικό τραγούδι une chanson pathétique

 

3. που εκφράζεται καλλιτεχνικά με παθητικούς (βλ. 1 & 2) μαγνήτες

Παθητικοί μαγνήτες  les pups passifs

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιοθρήνητε κουλτούρα τομάς να αμφισβητείς τον υπερμεγιστο audiokosta;  :P

O tempora o mores....  :-\

Και εγώ σαν passive wannabe μπασσιστας αλλά με active ηλεκτρικα ψηφίζω στην πυρά!

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου