Προς το περιεχόμενο

τι πετάλι για μπασο [...]?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θέλω φάση οπος blink182, rancid, ηχος , το μπάσο να εχei καθαρό,δυναμικό ηχο και gain, αλλα όχι κιθάρας!

είχε πεσει στα χερια μου σε καποια φαση ενα ηλεκτρονικο με πολλα εφε που ενώ ειχα παλιές χορδές μου εκανε τη δουλεια αυτη,αλλα θέλω κατι αναλογικό, απλό και φτηνο, με δυναμικο gain, εδω μπορειτε να ακουσετε περιπου τι εννοω! POROSHHHHH!!!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Tech 21 βγάζει ωραία πετάλια για προενίσχυση μπάσου αλλά δεν ειναι φθηνά..

Η Ebs ακόμη περισσότερο..

 

 

Αυτό μπορεί να λέει κάτι εάν βρεις να το δοκιμάσεις

 

http://www.activemusician.com/item--EM.HPVXL1

www.myspace.com/pogr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα αυτα σημενουν πως το εγκρυνετε???!

 

Μολις ειδα το "δυναμικο gain", αν και δεν ειναι και πολυ ξεκαθαρη η περιγραφη σου, σκεφτηκα κατευθειαν το VT Bass. Εχει ενα δυο καλα demo στο youtube που δειχνουν μερος των δυνατοτητων του πεταλιου. Τσεκαρε τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη μια ψήφος για το VT bass κι από μένα. Απλά απίστευτο πεταλάκι. Για μένα το μόνο που το κοντράρει είναι το (αρκετά ακριβότερο) valve drive της EBS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα παω να τα δοκιμάσω σίγουρα!!! παρηγγηλα εναν behringer bxl 45 m metaliko ixio exi driveaki pano, και με ενα μπασακι με καινουριες χορδες 8α θερίζει..οποτε θέλω να δω τι 8α κάνει και με ενα τέτοιο πετάλι!!!

ειχα ακουσει πιο παλια ενα big muff για μπασο, αλλα big mufa... λες και βαζεις το μπασο στον κιθάρας και βαζεις overdrive, ka8olου κρισταλλινος ηχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου