Προς το περιεχόμενο

Porcupine Tree - Fadeaway (by haryy)


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mια και έβαλε ..ψοφόκρυο ;D είπα να μελαγχολήσω λίγο και να παίξω ένα αγαπημένο μου κομμάτι από αυτόν τον σπουδαίο μουσικό και από την καλή (κατ' εμέ) εποχή του.

Ελπίζω να σας αρέσει η φτωχή μου εκτέλεση και φυσικά ότι παρατηρήσεις και γνώμες έχετε, ..ρίξτε. :)

Enjoy!

fadeaway.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς να σου πω ότι μ' αρέσεις γιατί οι επιλογές των διασκευών που κάνεις δεν είναι τετριμμένες ή μάλλον για να το πω καλύτερα, δεν είναι σε κομμάτια ιδιαίτερα γνωστά ή πολυδιασκευασμένα.

Πέτυχες την ατμόσφαιρα, τον ήχο. Ντράμμερ είσαι? γιατί παντα τα τύμπανα έχουν ωραίο ήχο. Αλήθεια αυτη η ψευτοάρση στο footcymbal ή ότι άλλο είναι, είναι στο κομμάτι ή είναι κάποιο είδος μετρονόμου?

Στα φωνητικά άκουσα λίγο πιο πολύ <<μύτη>> απ' ότι ήθελα. Δεν πιστεύω να είσαι ο Τόλης? :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ρε φιλε επιτελους και καποιοι που κανουν διασκευες μακρια απο τα τετριμμενα Επισης και για μενα ενα απο τα αγαπημενα συγκροτηματα.Και εχεις πολυ δικιο για την περιοδο οντως η πιο δημιουργικη τους ηταν μεχρι και το Lightbulb  Sun απο εκει και περα εμενα τα πολλα κολλητιλικια τους με το μεταλ δεν μου λενε σχεδον τιποτα.Αντε και με αλλες διασκευες κατι απο On the sunday of life ισως? ::)Και να μην ξεχασω Chris Maitland στα ντραμς και παλι Chris Maitland.Tελος τα τρια  κομματια τους που ακουω πολυ αυτον τον καιρο ειναι τα εξης Porcupine Tree - Men of Wood Porcupine Tree - The Nostalgia Factory 

  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς να σου πω ότι μ' αρέσεις γιατί οι επιλογές των διασκευών που κάνεις δεν είναι τετριμμένες ή μάλλον για να το πω καλύτερα, δεν είναι σε κομμάτια ιδιαίτερα γνωστά ή πολυδιασκευασμένα.

Πέτυχες την ατμόσφαιρα, τον ήχο. Ντράμμερ είσαι? γιατί παντα τα τύμπανα έχουν ωραίο ήχο. Αλήθεια αυτη η ψευτοάρση στο footcymbal ή ότι άλλο είναι, είναι στο κομμάτι ή είναι κάποιο είδος μετρονόμου?

Στα φωνητικά άκουσα λίγο πιο πολύ <<μύτη>> απ' ότι ήθελα. Δεν πιστεύω να είσαι ο Τόλης? :D

 

Χαίρομαι που σου αρέσουν οι επιλογές των διασκευών. Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο κριτήριο επιλογής, απλώς να μου αρέσουν και να με ιντριγκάρουν αρκετά ώστε να ανακαλύψω γιατί μου ακούγονται διαφορετικά από τον "σωρό".

 

Η άρση δεν υπάρχει κανονικά στο original, και είναι hihat.

Αλήθεια σου ακούστηκε μύτη Τόλη? :o

Εγώ νόμιζα ότι πάει προς του Λευτέρη. ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος ρε φιλε επιτελους και καποιοι που κανουν διασκευες μακρια απο τα τετριμμενα Επισης και για μενα ενα απο τα αγαπημενα συγκροτηματα.Και εχεις πολυ δικιο για την περιοδο οντως η πιο δημιουργικη τους ηταν μεχρι και το Lightbulb  Sun απο εκει και περα εμενα τα πολλα κολλητιλικια τους με το μεταλ δεν μου λενε σχεδον τιποτα.Αντε και με αλλες διασκευες κατι απο On the sunday of life ισως? ::)Και να μην ξεχασω Chris Maitland στα ντραμς και παλι Chris Maitland.Tελος τα τρια  κομματια τους που ακουω πολυ αυτον τον καιρο ειναι τα εξης Porcupine Tree - Men of Wood Porcupine Tree - The Nostalgia Factory 

  ;D

 

Thanks "συναγωνιστή" :) ;)

Μεγάλη επιρροή για μένα ειδικά από τα 25 ως τα 30 μου. Η μουσική τους μου έχει κρατήσει συντροφιά σε άπειρες περιπτώσεις. Έχεις δίκιο για τις καλές τους περιόδους αλλά και για τον maitland.

Μην τον αδικήσουμε κιόλας όμως, και η post Delerium εποχή έχει καλά πράγματα.

 

 

Ευχαριστώ για τα σχόλια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έ ρε μανούλα μου γούστα. ;D

 

Φοβερή επιλογή από την φοβερή περίοδο. Μπράβο για τhn επιλογή. Πολύ καλή και η υλοποίηση, δε σε παρεξηγούμε που δεν έφαγες δυο - τρεις μήνες μόνο για τα delay του κομματιού όπως πιθανώς έφαγε ο Wilson. ;D ;D

 

 

 

 

Και τώρα βάζουμε καπάκι το The Sound of No-one Listening, ναι;

 

eftaxordh karfi se pentium 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έ ρε μανούλα μου γούστα. ;D

 

Φοβερή επιλογή από την φοβερή περίοδο. Μπράβο για τhn επιλογή. Πολύ καλή και η υλοποίηση, δε σε παρεξηγούμε που δεν έφαγες δυο - τρεις μήνες μόνο για τα delay του κομματιού όπως πιθανώς έφαγε ο Wilson. ;D ;D

 

 

 

 

Και τώρα βάζουμε καπάκι το The Sound of No-one Listening, ναι;

 

ΔΩΣΕ PORCUPINE TREE ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΣΟΥ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΣΚΕΥΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ  ΟΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ    >:( >:( >:(    Porcupine Tree: Stars Die
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έ ρε μανούλα μου γούστα. ;D

 

Φοβερή επιλογή από την φοβερή περίοδο. Μπράβο για τhn επιλογή. Πολύ καλή και η υλοποίηση, δε σε παρεξηγούμε που δεν έφαγες δυο - τρεις μήνες μόνο για τα delay του κομματιού όπως πιθανώς έφαγε ο Wilson. ;D ;D

 

 

 

 

Και τώρα βάζουμε καπάκι το The Sound of No-one Listening, ναι;

 

 

Το Νο one.. είναι κομματάρα απ' τις λίγες. Eίχα το cd single που το είχε μέσα και από το λιώσιμο το πέταξα :o.

 

Κοίτα η αλήθεια είναι ότι παρέλειψα extra κιθάρες, φλάουτα, εφέ και synth αλλά επειδή πάω πάντα για να "κλέψω" συναίσθημα, μου ακούστηκε αρκετό το συγκεκριμένο αφού και ο διαθέσιμος ελεύθερος χρόνος για τέτοια πράγματα είναι περιορισμένος δυστηχώς.

Και οι δυνατότητες είναι φυσικά περιορισμένες. Γίνεται λίγο της ..τρελής μέσα, από ήχους ;D

Και μόνο που κάνουμε κουβέντα πάντως για τον Wilson, αρκεί. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Uvm χαίρομαι που σου άρεσε. :) Τhanks.

 

panosprog, ωραίο και το stars die! Λίγο δύσκολο να το παίξω, αν επανέλθω όμως με PT θα είναι από τα υποψήφια. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου