Προς το περιεχόμενο

πετάλι για 9V~AC 800mA ??


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους

Μια ερώτηση παρακαλώ

 

Έχω το Truetone SPOT PRO CS12 (τροφοδοτικό για πετάλια) το οποίο έχει μία έξοδο που γράφει 9V~AC 800mA.

 

Υπάρχει πετάλι σε normal size (όχι πεταλιέρα ολόκληρη) που να παίρνει τόσο ρεύμα; και αν δεν έχω κάτι, μπορώ (με κάποιο μετασχηματιστή;) να το κάνω μια απλή 9V DC παροχή;

 

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει πετάλι σε normal size (όχι πεταλιέρα ολόκληρη) που να παίρνει τόσο ρεύμα;

 

Καποια Line 6 (DL4 κτλ.)

 

και αν δεν έχω κάτι, μπορώ (με κάποιο μετασχηματιστή;) να το κάνω μια απλή 9V DC παροχή;

 

για να κερδισεις τι?ετσι κι αλλοιως εχει τονους απο dc power το PRO CS12, αν παρολα αυτα επιμενεις κανε απλα ενα google για converting ac to dc.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να κερδισεις τι?ετσι κι αλλοιως εχει τονους απο dc power το PRO CS12, αν παρολα αυτα επιμενεις κανε απλα ενα google για converting ac to dc.

 

Να κερδίσω απλά μία 12η θέση για ένα απλό DC πεταλάκι, γιατί να έχω 11 ενώ θα μπορούσα να έχω 12, λέμε τώρα.

Απλά δεν ήξερα αν γίνεται (σωστά και χωρίς προβλήματα) μετατροπή.

Θα ρίξω μια ματιά στα line6 και μετά κοιτάω και για conversion.

Θενκς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν αξίζει να ασχοληθεις με αυτή τη μετατροπή. Μπαίνεις σε άλλα μονοπάτια χωρίς κανένας να μπορεί να σου εγγυηθεί το αποτέλεσμα. Εξαλλου αν θέλεις να έχεις ακόμα μια παροχή με ένα Υ cable μπορείς από μια έξοδο 9V DC να τροφοδοτήσεις δύο πετάλια, αρκεί τα mA της εξόδου να επαρκούν για τα mA που τραβάνε τα δύο πετάλια.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν αξίζει να ασχοληθεις με αυτή τη μετατροπή. Μπαίνεις σε άλλα μονοπάτια χωρίς κανένας να μπορεί να σου εγγυηθεί το αποτέλεσμα. Εξαλλου αν θέλεις να έχεις ακόμα μια παροχή με ένα Υ cable μπορείς από μια έξοδο 9V DC να τροφοδοτήσεις δύο πετάλια, αρκεί τα mA της εξόδου να επαρκούν για τα mA που τραβάνε τα δύο πετάλια.

 

+1000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου