Προς το περιεχόμενο

All around κιθάρα!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θες να μου πείς πως βρίσκεις κάτι ενδιαφέρον στον ήχο των παληκαριών που αναφέρεις ? Αν ναι' date=' I rest my case. :?[/quote']

 

 

Ζητώ ταπεινά συγνώμη... :oops: :oops: :oops:

 

Βλέπεις, στα 36 μου, η μουσική μου παιδεία δεν έχει ξεπεράσει ακόμα το επίπεδο του McLaughlin ή του Holdsworth... :cry:

 

Ίσως στην επόμενη ζωή να καταφέρω να φτάσω στο κατάλληλο επίπεδο ώστε να μπορώ να επικοινωνήσω μαζί σου σε ότι αφορά στα καλλιτεχνικά πράγματα. Αν και το βλέπω δύσκολο, μιας και δεν θα αποφύγω μάλλον να αντιμετωπίσω τη ζωή (και κατ'επέκταση τη Μουσική, ή μήπως είναι το ανάποδο?) υποκειμενικά και με δέος - επομένως δεν θα καταφέρω να γίνω Αντικειμενικός και Γνώστης όπως εσύ.

 

:roll: :roll: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός μίλησε για μουσική παιδεία, αντικειμενικότητες, γνώσεις και μπλά, μπλά, μπλά ??

Προφανώς όταν ερίζεις μπερδεύεσαι, και μάλλον μπέρδεψες την τεχνική και την όποια καλλιτεχνική αξία των προτύπων σου, με τη συζήτηση που κάνουμε εδώ που αφορά στον ήχο.

Και τα 36 σου χρόνια δεν αποτελούν άλλοθι για τίποτα.

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός μίλησε για μουσική παιδεία' date=' αντικειμενικότητες, γνώσεις και μπλά, μπλά, μπλά ??

Προφανώς όταν ερίζεις μπερδεύεσαι, και μάλλον μπέρδεψες την τεχνική και την όποια καλλιτεχνική αξία των προτύπων σου, με τη συζήτηση που κάνουμε εδώ που αφορά στον ήχο.

Και τα 36 σου χρόνια δεν αποτελούν άλλοθι για τίποτα.[/quote']

 

Καλό Πάσχα και περαστικά και σε σένα. 8)

 

Υ.Γ. Κάνεις λάθος να πιστεύεις ότι γίνεσαι "εκνευριστικός" και θα έπρεπε κάποιος (ή θα άξιζε) να ερίζει μαζί σου. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δόθηκαν ελάχιστες απαντήσεις για αυτό που ρωτάει το παιδί(και επειδή εγώ μόλις είδα το θέμα :lol: ) θα πρότεινα στον φίλο να πάει να κοιτάξει τις Framus Diablo ή Renegade.Ιδίως η πρώτη πιστεύω πως είναι μια all around κιθάρα μιας και έχει seymour μαγνήτες που επιτρέπουν όλους τους κλασσικούς συνδιασμούς με split κλπ.

Για τα λεφτά τους(ξεκινάνε από τα 700Ε η diablo pro nt) είναι πιστεύω ότι καλύτερο.Εγώ αν δεν έπερνα rockinger θα έπερνα σίγουρα μια απ'αυτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά να νιώσω μεγάλος βλάχος που δεω ξέρω τα '"rockinger"?

μίλησε κανείς για Holdsworth? αχ αχ αχ Vai Vai Vai ο πόνος...

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1565

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου