Προς το περιεχόμενο

The Wrecking Crew @ Π31


mustafank

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Σάββατο 27 Μαΐου έγιναν τα εγκαίνια της εκδήλωσης "Μια μέρα, μια γιορτή" , που διοργάνωσε η φωτογραφική ομάδα Π31 και όπου είχαμε τη χαρά να συμμετέχουμε.

 

Από αυτήν την εκδήλωση είναι και το παρακάτω τεμάχιο. 

 

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μπράβο βρε Μουσταφά, πολύ ωραίοι. :)

Είσαι ο τέρμα αριστερά? :D

 

Ευχαριστούμε!

 

Ναι, σε αυτήν τη μπάντα είμαι στο μπάσο.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε αυτήν τη μπάντα είμαι στο μπάσο.

Μόλις είδα τα μπράτσα και το γυαλί, λέω "αυτός ο ακραίος αριστερός πρέπει να είναι". :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Ωραίοι είστε παιδιά! Καλή δουλειά και σωστός τραγουδιστής.

 

Να μου επιτραπεί ένα εποικοδομητικό σχόλιο σε σένα που δεν δηλώνεις επίσημα μπασίστας και είσαι δικός μας; Επειδή ο ντράμερ είναι σωστός και μετρημένος, κάνε μια προσπάθεια παραπάνω ρυθμικά να πέφτεις περισσότερο πάνω στις αξίες του. Μελωδικά σκίζεις.

 

Ααα...κι άλλο ένα στυλιστικό. Οχι κοντοβράκια στο πάλκο απο... ώριμους κύριους. ;D

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι είστε παιδιά! Καλή δουλειά και σωστός τραγουδιστής.

 

Ευχαριστούμε! :)

 

Να μου επιτραπεί ένα εποικοδομητικό σχόλιο σε σένα που δεν δηλώνεις επίσημα μπασίστας και είσαι δικός μας; Επειδή ο ντράμερ είναι σωστός και μετρημένος, κάνε μια προσπάθεια παραπάνω ρυθμικά να πέφτεις περισσότερο πάνω στις αξίες του. Μελωδικά σκίζεις.

 

Αυτός είναι ο τομέας, που με ζορίζει περισσότερο, ειδικά, όταν προσπαθώ να βγάλω, ακριβώς, τις μπασογραμμές ενός κομματιού. Όταν παίζω σε root - 5η - οκτάβα, μου είναι ευκολότερο.

Όσο μπορώ, το δουλεύω. :) :) :)

 

Ααα...κι άλλο ένα στυλιστικό. Οχι κοντοβράκια στο πάλκο απο... ώριμους κύριους. ;D

 

;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Ναι, σε αυτήν τη μπάντα είμαι στο μπάσο.

 

 

Και μπράβο σου και μπράβο και στη μπάντα  8)

 

Α, μην ακούς τον γέρο-admin... Και οι ώριμοι κύριοι φοράνε κοντοβράκια on stage άμα σφίξουν οι ζέστες  ;D

 

ΥΓ: Spector, Warwick ή κάτι άλλο αυτό που κρατάς;

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μπράβο σου και μπράβο και στη μπάντα  8)

 

Ευχαριστούμε, Terry  :)

Α, μην ακούς τον γέρο-admin... Και οι ώριμοι κύριοι φοράνε κοντοβράκια on stage άμα σφίξουν οι ζέστες  ;D

 

Αν και δεν είμαι υπέρ των κοντών παντελονιών, βερμούδων κτλ, στο αυριανό μας λάηβ προβλέπεται να έχει παραπάνω ζέστη, πάνω στη σκηνή, λόγω εποχής και το σκέφτομαι.  :-\ :P ;D

 

ΥΓ: Spector, Warwick ή κάτι άλλο αυτό που κρατάς;

 

Rockbass Streamer LX (by Warwick). Active P/J, σαφώς καλύτερο από τα Affinity P-bass και Dean Edge 1, που είχα στο παρελθόν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γειά σου ρε Μουσταφάρα...

ωραίο το event.

Ισχύουν τα περι τονισμών, δεν τα πας καλά με τον τυμπανιστή, αλλά είναι x-minor details....για το είδος του event και τους αδιάφορους περαστικούς που μπαίνουν και βγαίνουν από το πλάνο.

Τα παντελόνια δεν με χάλασαν.

 

Περιμένουμε και ένα κιθαριστικό....δικό μας που λέν εδώ...

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύουν τα περι τονισμών, δεν τα πας καλά με τον τυμπανιστή

 

Υποθέτω οτι αναφέρεσαι, τόσο εσύ όσο και ο yameth, περισσότερο στο johnny b goode, παρά στο boom boom boom.

Η εν λόγω μπασογραμμή, λοιπόν, είναι η χειρότερη/δυσκολότερη από τα κομμάτια, που παίζουμε, γιατί έχει συνεχόμενα, μεγάλα ανοιγματα στο αριστερό χέρι, που δε τα βγάζω άνετα (το αντίθετα) και ως αποτέλεσμα, πέφτει όλο το βάρος εκεί και υστερώ στο δεξί.

 

(ενημερωτικά, προσπαθώ να βγάλω τη μπασογραμμή του Tommy Shannon)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου