Προς το περιεχόμενο

Mega Blind Test - 5 + 2 Jazz Guitars


makam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Τι να πώ!!!

Αξίζει πιστεύω ένα μπράβο στον 'if it is', μιας και κατόρθωσε να βρεί σχεδόν όλα τα σκάφη αυτού του blind test, πράγμα νομίζω αρκετά δύσκολο, καθώς το κομμάτι δεν τα ευνοούσε, αντιθέτως με την strato και les paul, που σε αυτού του είδους τα κομμάτια (funky), ξεχωρίζουν πιο καλά από τούς καταιγισμούς του μπάσου και γενικότερα του rhythm section.

 

Φίλε if it is, δεν ξέρω πόσο πολύ έχεις ασχοληθεί με τα σκάφη και τον ήχο τους, αλλά σε βρίσκω αρκετά διαβασμένο, (βλέπε Mega test- 13 jazz κιθάρες)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=158742.0

 

Και λογικό είναι να σε μπέρδεψαν οι κιθάρες 3 και 5, αφού μοιάζουν αρκετά, και φυσικά όπως είπες στο τέλος, είναι ανάποδα.

 

Εφτασε λοιπόν νομίζω η ώρα για τα αποκαλυπτήρια και έχουμε  και λέμε:

 

1. Gibson Super 400

2. Gibson ES 175

3. Gibson L5

4. Fender Stratocaster

5. Heritage Super Eagle

6. Gibson Les Paul

7. Epiphone Emperor-Joe Pass

 

Περιμένω τώρα που αποκαλύφθηκε η κάθε κυρία παραπάνω, τα σχολιά σας....

 

Θα επανέλθω κι εγώ με τα δικά μου σχόλια...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με την μέθοδο του αποκλεισμού κατέληξα στην λίστα που έδωσα! Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! δεν το περίμενα να είμαι τόσο τυχερός!! ;D

 

πάντως οι 2 αγαπημένες μου είναι ακόμα οι heritage και L5(όπως είχα πεί και στο πρώτο test!! http://www.noiz.gr/index.php?topic=158742.40) ίσως επειδή μοιάζουν τόσο πολύ!!

 

ψήφισα την 3. L5  btw..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου