Προς το περιεχόμενο

Τα Power Conditioners "βοηθάνε" στον ήχο?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ οπότε και θα ήθελα όποιος ξέρει να μου πει.

Δηλαδή, αν πάρω ένα furman και πάνω του βάλω τον ενισχυτή μου ή/και τα εφέ μου, αυτό θα επηρεάσει θετικά ή αρνητικά τον ήχο μου?

 

Edit: Αξίζει κάποιος να επενδύσει σε ένα power conditioner και μέχρι τι ποσό θεωρείται λογικό σε σχέση τιμής/απόδοσης?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ήχο (αν δεν έχεις πρόβλημα με παράσιτα) δε νομίζω εκτός και αν υπόκεισαι σε hiendάδικες ψυχώσεις. Από την άλλη αν παίζεις με racks που έχουν ακριβά ψηφιακά μπλιμπλικια (και δεν το λέω υποτιμητικά) μάλλον θα ήταν ανόητο να μην τα προστατεύεις με κάποιο φίλτρο από τα παιχνίδια της ΔΕΗ.

Οι λάμπες δεν έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα.

 

Της μιας δραχμής οι απόψεις....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω γράψει τίποτα γιατί το μόνο που θα έκανα θα ήταν να σου μεταφέρω απόψεις άλλων και όχι από τα δικά μου αυτιά... αλλά πιστεύω πως το να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο από τα τερτίπια της ΔΕΗ είναι πιθανότατα ένα πολύ πιο απτό πλεονέκτημα από τα ηχητικά που υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να αντιληφθείς (σε έναν λαμπάτο - για εφφέ δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει απολύτως καμία διαφορά).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε? :P

 

Όχι,απλά ηχεί καλύτερα απ το να λεγε "του ενός γκέουρου οι απόψεις"  :o  ;D

 

 

Και για να απαντήσω και στο θέμα του OP και μόνο που θα έχεις "μιά ασπίδα" έναντι της...υπέροχης και αξιόπιστης ΔΕΗ θα είναι ένα μεγάλο "συν" για τον εξοπλισμό σου...  ;D

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ήχο (αν δεν έχεις πρόβλημα με παράσιτα)

Ναι έχω και μάλιστα οι θόρυβοι-βόμβοι ποικίλουν ανάλογα το χώρο που παίζω.

Διάβασα κάποια πραγματάκια στο site της Furman αλλά θα ήθελα να ξέρω από ανθρώπους που έχουν δουλέψει με κάτι ανάλογο.

 

εκτός και αν υπόκεισαι σε hiendάδικες ψυχώσεις

Όχι ακραία πράγματα ;D απλά θέλω να έχω τον ήχο μου χωρίς προβλήματα, γι'αυτό και ρώτησα αρχικά "αν τα βάλω πάνω και τα δύο".

Rack δεν έχω πλέον γιατί παίζω με πεταλιέρες.

 

Οι λάμπες δεν έχουν απολύτως κανένα πρόβλημα.

Από ποια άποψη? Δηλαδή στους λαμπάτους δεν θα δω διαφορά όσον αφορά το θέμα θορύβων?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω όλο το gear μου (ενισχυτή-πετάλια) πάνω σε power conditioner. Αποκλειστικά και μόνο ως παθών (και πληρώνοντας ακριβά μαθών) από τα κόλπα της ΔΕΗ...τι μου τα θύμησες τώρα... >:( :'(

Στον ήχο μπορώ να πω με βεβαιότητα οτι δεν έχω καταλάβει την παραμικρή διαφορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω όλο το gear μου (ενισχυτή-πετάλια) πάνω σε power conditioner. Αποκλειστικά και μόνο ως παθών (και πληρώνοντας ακριβά μαθών) από τα κόλπα της ΔΕΗ...τι μου τα θύμησες τώρα... >:( :'(

Στον ήχο μπορώ να πω με βεβαιότητα οτι δεν έχω καταλάβει την παραμικρή διαφορά...

 

Σου "έψησε" μετασχηματιστή;

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build Space-based Weapons against Aliens and all of it is a lie..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω όλο το gear μου (ενισχυτή-πετάλια) πάνω σε power conditioner. Αποκλειστικά και μόνο ως παθών (και πληρώνοντας ακριβά μαθών) από τα κόλπα της ΔΕΗ...τι μου τα θύμησες τώρα... >:( :'(

Στον ήχο μπορώ να πω με βεβαιότητα οτι δεν έχω καταλάβει την παραμικρή διαφορά...

Ωραία! Καμία διαφορά λοιπόν από πλευράς ήχου.

Από θόρυβο?

Αν έχω θέμα με θόρυβο απ''το ρεύμα στον ενισχυτή, εκεί κάνει κάτι?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου