Προς το περιεχόμενο

Ύποπτο Μήνυμα απο αγοραστή N****s T*****s


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

Πολύ αόριστο. Δεν βρέθηκε μέλος με το όνομα αυτό. Το μήνυμα το λάβατε μέσα στο Noiz;

Μήπως έχετε δημοσιεύσει μέσα στο κείμενο την διεύθυνση σας;

 

Πριν δημοσιεύετε ονόματα, μπορείτε να χρησιμοποιείσετε την επιλογή "αναφορά στην διαχείριση" ή να στείλετε ένα email.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2 emails ,που έλαβα δεν ήρθαν απο το συστημα αγγελιων τoυ noiz. Είναι ίδιο κείμενο (chain mail) με περίεργη ελληνική μετάφραση. Ήρθαν κατευθείαν απο το email του εν λόγω κυρίου. Με θεμα email: τον τιτλο αγγελιας μας στο noiz. Γιαυτό κ ενημερωσα  να έχουν το νου τους οι χρήστες του site αγγελιων.

IMG_20180619_195148.thumb.jpg.fe6ae53b223ada369134728f0f1c9ee3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Τα email όλων είναι γεμάτα απο μηνύματα που προέρχονται απο spammers, phishers και άλλους λωποδύτες σε καθημερινή βάση.

 

Αυτό γιατί η διεύθυνση μας έχει διαρρεύσει με κάποιο τρόπο στα χέρια τους.

Π.χ. όταν την δημοσιεύουμε στο κείμενο της αγγελίας μας που είναι ανοιχτό σε όλους και όχι μόνο στα μέλη που συνδέονται για να δουν τα στοιχεία επικοινωνίας μας.

 

Οπότε μόνο αν έχετε ακολουθήσει τις οδηγίες καταχώρισης που προτείνουμε και δεν έχετε δημοσιεύσει τα στοιχεία σας, μπορούμε να αποτρέψουμε τέτοιους τύπους και να τους διαγράψουμε απο το σύστημα  ώστε να μην στέλνουν τέτοια μηνύματα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως κ έχουμε άπαντες γεμίσει spams κλπ, κ παντα θα υπαρχουν αυτά. Μου εχουν ξαναερθει εαν θυμαμαι σωστα γυρω στο 2010-2011 απο το συστημα αγγελιων του noiz ομως. Απλως το συγκεκριμενο ειδος (αποκοπή κ επικολληση τίτλου αγγελίας απο noiz) και email εκτός noiz , μου ήρθε πρωτη φορά. Κ επειδή σκέφτηκα κ τους αλλους χρήστες θεωρησα  σωστο να ενημερωσω.

 

Όσο για την προβολη στοιχείων μου.. Όχι ποτε δεν δημοσιευονται με τις αγγελίες μου. Οποτε ο φίλος απατεών, έχει βρει την αγγελία μου στο νοιζ κ προφανως κ την διεύθυνση email (το πως, δεν είμαι αρμόδιος κ ειδικός εγώ να το βρω). Απλως θα πρεπει αυτο να βάλει σε σκέψεις τον sys admin ,του site. Δεν ξέρω..

 

Καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Σαφως κ έχουμε άπαντες γεμίσει spams κλπ, κ παντα θα υπαρχουν αυτά. Μου εχουν ξαναερθει εαν θυμαμαι σωστα γυρω στο 2010-2011 απο το συστημα αγγελιων του noiz ομως. Απλως το συγκεκριμενο ειδος (αποκοπή κ επικολληση τίτλου αγγελίας απο noiz) και email εκτός noiz , μου ήρθε πρωτη φορά. Κ επειδή σκέφτηκα κ τους αλλους χρήστες θεωρησα  σωστο να ενημερωσω.

 

Όσο για την προβολη στοιχείων μου.. Όχι ποτε δεν δημοσιευονται με τις αγγελίες μου. Οποτε ο φίλος απατεών, έχει βρει την αγγελία μου στο νοιζ κ προφανως κ την διεύθυνση email (το πως, δεν είμαι αρμόδιος κ ειδικός εγώ να το βρω). Απλως θα πρεπει αυτο να βάλει σε σκέψεις τον sys admin ,του site. Δεν ξέρω..

 

Καλη συνεχεια

 

Τα στοιχεία του email σας ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΡΕ απο το noiz μαζικά ούτε με χακ. Γι αυτό είμαι σιγουρότατος.

 

Ισως έχει γραφτεί και βλέπει τις αγγελίες και τα στοιχεία αλλά δεν χρησιμοποιεί το εσωτερικό σύστημα συνεννόησης με αποτέλεσμα να μην αφήνει ίχνος.

 

Αν δεν δημοσιεύετε τα στοιχεία σας στο μη προστατευμένο κείμενο και λάβετε τέτοια email, καλό είναι να μας δίνετε την διεύθυνση του για να τον βρούμε στην βάση και να τον διαγράψουμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα στοιχεία του email σας ΔΕΝ ΤΑ ΠΗΡΕ απο το noiz μαζικά ούτε με χακ. Γι αυτό είμαι σιγουρότατος.

Απο τοτε που χρησιμοποιηθηκε η νεα πλατφορμα αγγελιων, τα προσωπικα στοιχεια των χρηστων των αγγελιων,  οπως username, τηλεφωνο, email ειναι προσβασιμα απο οποιονδηποτε στο ιντερνετ  , δεν χρειαζεται ουτε  να εχει  λογαριασμο  ,  ουτε να κανει καποιο χακ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Απο τοτε που χρησιμοποιηθηκε η νεα πλατφορμα αγγελιων, τα προσωπικα στοιχεια των χρηστων των αγγελιων,  οπως username, τηλεφωνο, email ειναι προσβασιμα απο οποιονδηποτε στο ιντερνετ  , δεν χρειαζεται ουτε  να εχει  λογαριασμο  ,  ουτε να κανει καποιο χακ.

 

Να προσθέσω επίσης πως και ο γάιδαρος πετάει.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου