Προς το περιεχόμενο

Πήγατε - είστε σε διακοπές κάπου;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Βρίσκομαι στο "μαγευτικό" Λαγονήσι Αττικής εδω και 2 βδομάδες, φροντίζοντας τον κήπο (4 δέντρα και 20 θάμνοι στη σειρά). Απο τις 2 και μετά πάω στην θάλασσα, κάπου απόμερα στα βράχια και προσπαθώ να ακολουθήσω  κανα σαργό απο περιέργεια και μετά κάθομαι έξω και διαβάζω ότι βρω στο κινητό.

Παράλληλα έκανα και την βολτα μου (όπως κάθε χρόνο) σε όσες δημόσιες υπηρεσίες είχα κάποια εκκρεμότητα αφού τον Αύγουστο είναι η μόνη περίοδος που τολμώ να τις πλησιάσω μιας και οι περισσότεροι λείπουν.

Κι όταν φυσάει το βοριαδάκι, όλα βαίνουν καλώς εδω.

 

Αυτά ως προς τις διακοπές μου απο την καθημερινότητα. Εσείς;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πήγα Λευκάδα και στα εξοχικά μου. Και πηγαινοέρχομαι κιόλας συνδυάζοντας και τη δουλειά τις τελευταίες μέρες. Έκανα και σπιτικές δουλειές, διασκέδασα, έκανα μπάνια, σεξ, τα πάντα έκανα, είμαι πολύ ευχαριστημένος, ήταν πολύ ωραίο καλοκαίρι.

Μάλιστα πήρα και κάτι ωραία ακουστικά bluetooth που ήθελα, κλειστού τυπου που αποδίδουν πολύ καλά και με έκαναν λόγω ακριβώς αυτής της πολύ καλής απόδοσης να θέλω να ακουσω και μουσική και άκουσα και μουσική λοιπόν, ακουγα και τα κομμάτια μου. Ωραία είναι να ακους μουσική στις διακοπές που να είναι δική σου μουσική.

 

Αυτά τα ακουστικά μου δίνουν κίνητρο να γράψω και άλλη λίγη μουσική το χειμώνα με synthesizer για να ακούω περισσότερα κομμάτια μου το επόμενο καλοκαίρι.

 

Δεν είναι βέβαια όλα τοσο ρόδινα, έχω προβλήματα υγείας στην οικογένεια και άλλα προβλήματα αλλά προσπαθώ να τα αντιμετωπίζω χωρίς να με επηρεάζουν και παράλληλα να διασκεδάζω. Δηλαδή προσπαθώ να τα διαχωρίζω στο μυαλό μου και να μην τα αφήνω να επηρεάζουν τον χρόνο των διακοπών και γενικά τις φάσεις διασκέδασης. Και είναι το καλύτερο τελικά. Πολλές φορές αυθυποβάλλομαι και λέω, δεν υπάρχουν τα προβλήματα, δηλαδή αντιμετωπίζω τα δυσμενή χωρίς να αδιαφορώ για αυτά και τους αφιερώνω τον χρόνο αλλά αυτόν που τους αρμόζει, για τον υπολοιπο χρόνο κλείνω το διακόπτη.

 

Ισως να τα γράψω και τελειώς , να τους εγκαταλείψω όλους και να τους αφήσω στη μοίρα τους και να αδιαφορώ για αυτό που λένε πολλές φορές, πως αυτό που κάνω γι αυτούς δεν ειναι αρκετό, ολο παραπονεμένοι, επικριτικοί πολλές φορές.

 

Αλλά έτσι είναι αυτά.

Παρτάκιας και επι πτωμάτων, γιατί όχι.

χαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Και άλλοι το κάνουν αυτό και φτάνουν μέχρι πρωθυπουργοί.

Εντάξει, είπαμε βεβαια, δεν θα ειμαι και αναίσθητος, αλλά πρέπει να έχω προτεραιότητα τον ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ, την ΚΑΛΟΠΕΡΑΣΗ μου έτσι ώστε να γεμίζω τις μπαταρίες και να ανταπεξέρχομαι και στα υπόλοιπα.

 

Γιατι η ζωή ειναι μικρή και αμα πας να τους ικανοποιήσεις όλους, στο τέλος θα έχεις επιπτώσεις στην σωματική και την ψυχική σου υγεία? Ε?

 

Αυτά είχα να πώ, καλό υπολοιπο καλοκαιριού και να μαζευτούμε για καμια μπύρα και να μαστε καλά.

 

Πολλούς χαιρετισμούς

Ο ΠΑΡΤΑΚΙΑΣ

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα πήρα 2 πίτες με γύρο και τζατίκι και 3 μπύρες ;D ;D ;D

 

κατα τα άλλα λεφτά υπάρχουν μέχρι στιγμής αλλά κρατιούνται για καινούργιο όργανο σε 2 βδομάδες για τη καινούργια σεζόν γιατί το παλιό τα έπαιξε μετά από 11 χρόνια... προσοχή δεν είναι gas είναι ανανέωση εξοπλισμού δια βιοποριστικούς λόγους ;D

ε ή όργανο θα πάρωμεν ή διακοπές δεν γίνεται και τα 2.... εντάξει κανα 3ήμερο κάπου θάλασσα θα τη βολέψω όχι παραπάνω....

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον εξωτικό Μαραθώνα, δίπλα στη πισίνα...και κανονικές διακοπές (όπως πάντα) Οκτώβριο στη Νορμανδία με κλεισμένο το εισιτήριο.

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λοιπόν,

 

Για να εξηγήσω την κατάσταση:

 

Μένω στο Λονδινο, μόνιμα, όπου, ελπίζω, σύντομα να παντρευτώ (ξανά). Τα παιδιά μου, μένουν στο Κουβέιτ, με την πρώην γυναίκα μου και τα βλέπω Χριστούγεννα και καλοκαίρι.

 

Τα οικονομικά δεν είναι τρελά καλά, αλλά δεν πάνε και άσχημα. Έτσι προσπαθώ να κρατήσω μία ισοροπία ανάμεσα στα παιδιά και την μέλουσα γυναίκα μου.

 

Έχουμε και λέμε.

 

7 μέρες στη Σύρο, στο εξοχικό των γωνιών μου. Πολύ όμορφα και ζεστά, το νησί δε λέει πολλά.

6 μέρες στη Νάξο, στο εξοχικό το πατρικό μου. Εξαιρετικά όμορφα, τα παιδιά με παρέες κι εγώ με ξαδέρφια. Μπάνιο κάθε μέρα, δυστυχώς χωρίς κύμα (ο Λυώνας έχει, πολύ συχνά, μεγάλα κύματα, όπου όλοι εμείς οι ντόπιοι παίζουμε και κρατάνε μακριά τις ξανθίες χαζούλες ξένες, επίσης).

4 μέρες στα Γιάννενα (έχω ζήσει αρκετά χρόνια εκεί). Αξέχαστα με φίλους μου, το νονό του μεγάλου μου, και μπάνιο σε ποτάμι, το γύρο του νησιού, κοκ...

 

Μετά, με την Εύη (τι παράξενο για τους παλιούς... το ίδιο όνομα πήγα και βρήκα, κατά τύχη), στα Κύθηρα, που είναι απίθανο νησί, με ολίγες ατυχίες που μας ανάγκασαν να χαρούμε τις θάλασσες μόνο απόγευμα και βράδυ, αλλά να δούμε και τα φαράγγια (με rappel) κοκ... Φαγητό απίστευτο και γενικά ένα νησί που θέλω να ξαναπάω.

 

Τώρα Αθήνα και αύριο Λονδίνο, όπου με περιμένει ένας τεράστιος όγκος δουλειάς και οικονομικών προβλημάτων, φυσικά, αλλά τι άλλο να κάνω; (μην απαντήσετε, ξέρω...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,

, σύντομα να παντρευτώ (ξανά).

 

δεν βάζεις μυαλό βλέπω.......... χαχαχαχα (πλάκα κάνω)

να είσαι καλά, να κάνεις ότι ποθείς και όλα να σου πάνε καλά!!!!!

Και καλές δημιουργίες!!!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου