Προς το περιεχόμενο

Fernandes / Burny guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εύστοχη η πρότασή σου Satanas. Απλά δεν ενδιαφέρομαι για μεταχειρισμένη (δεν ξέρω κατά πόσο οι φωτογραφίες ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα) και την κιθάρα αν δεν την πιάσεις στα χέρια σου να δείς αν σου κάνει ... γι' αυτό ρώτησα για μαγαζί. Και επειδή έχω Stratocaster θα με ενδιέφερε μια Les Paul style κιθάρα περισσότερο (γι' αυτό ανέφερα και τις Burny). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αν το μαγαζι ηταν Σαλονικη κι εσυ Αθηνα ή το αντίστροφο τι θα εκανες??

Στο λεω γτ εγω εχω παρει απειρες κιθαρες απο συμφορουμιτες και ΠΟΤΕ δεν ειχα πρόβλημα..

Επικοινωνία 'αμεση και εξυπηρέτηση και αξιολόγηση μετά για να είσαι οκ!!!

Ξανασκέψου το γτ αυτό που ψάχνεις είναι πολύ δυσκολο να το βρείς ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ(το θες) με μια Gibson ή Fender ή κάτι άλλο που υπάρχει παντού...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναζητήσεις μεταχειρισμένη, γιατί οι παλιές Fernandes/Burny Super Grade δεν συγκρίνονται με

τις τελευταίες παραγωγές...ήμουν τυχερός γιατί ήρθε στα χέρια μου μια Fernandes SG Standard παραγωγής τελών '80 αρχών '90...έχω αρκετές Gibson και μπορεί να συγκριθεί μόνο με μια του '83,

αν και πιστεύω ότι είναι ακόμη καλύτερη...μάλιστα και οι μαγνήτες της είναι εκπληκτικοί οπότε δεν

τους άλλαξα, έβγαλα τα καπάκια τους, έβαλα cts 500k pots και 50s wiring και έδωσε όλο το δυναμικό της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι γνωρίζω οι καινούργιες Burny είναι κινέζικες. Το ίδιο ισχύει και για τις Fernandes ?

Δε νομίζω οι Fernandes είναι ιαπωνέζικες κατά κύριο λόγo, αλλά υπάρχουν και κορεάτικα μοντέλα με πια επίσκεψη στην επίσημη ιστοσελίδα τους θα λυθεί η απορία σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου