Προς το περιεχόμενο

Τρόποι να κλείσεις live στην Αθηνα!


blearyeyed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά,πείτε μας τρόπους να κλείσουμε εύκολα

live σε club τις Αθηνας.Αν ξέρετε κάποιο

myspace κάποιου που διοργανώνει live.

Είμαστε heavy metal συγκρότημα.

Ευχαριστούμε. :)

I like my coffee black,just like my metal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Ας κάνω την πλάκα μου πρώτα:

 

Να "κλήσεις" θέλεις; Να πάρεις τηλ δηλ; Αν είναι έτσι: www.xo.gr! Να κλίνεις θέλεις; Ρήματα κλπ; Μήπως θες επικλυνεις ή κάτι τέτοιο τελος πάντων; (καλά τώρα το μάμησα για τα καλά. Και η πλάκα μου δείχνει πόσο απίθανος ορθογράφος είμαι...  :P :-[)

 

Τέλος πάντων.

 

Για να κλείσεις live θα:

 

1. Φτιάξεις κάποιο demo CD. Κάτι που να δείχνει ΤΙ κάνεις. Εμένα να μου πεις "παίζω metal" δε μου λέει μια. Αν δεν ακούσω κάτι.

2. Καλό θα ήταν αυτό που θα φτιάξεις να είναι προσεγμένο λίγο. Όχι με ένα σκατομαρκαδόρο απ'έξω απ'το CD "Deathalica" και ένα κινητο...

3. Μετά θα βρείς όσα μέρη έχουν live. Δεν είναι και τόσο δύσκολο. Γιατί; Γιατί πάντα αυτά τα μαγαζιά ψάχνουν να διαφημιστούν. Άρα; Δες εδώ στις αγγελείες, απο άλλους ανθρώπους που έπαιξαν, δες διαφημίσεις, δοκίμασε στα πιο γνωστά, βρες απο άλλους γνωστούς και, γιατί όχι, και το Χρυσό Οδηγό (λινκ πιο πάνω).

4. Τράβα εκεί και πες τους ότι παίζετε, τι παίζετε, τι θέλετε, τι ζητάτε, τι χρειαζόσαστε, κλπ. Ένας κύκλος είναι τελικά: Τα μαγαζιά θέλουν ανθρώπους να παίζουν, οι πελάτες μουσική να ακούσουν, και εσείς χώρο. Ολα καλά λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε Νικόλα

καλά,περίμενα να σκάσουν κάποια αστεία αλλα όχι και τέτοια,φιλε μ δε με βοήθησες καθόλου, μ αυτά που μου είπες,αλλα έσκασα στα γέλια,τέλος πάντων ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να γράψεις τουλάχιστον,ας είναι και μαλακίες,γελάσαμε,thanks φιλε ;)

 

αν ξέρετε κάποιον που κανονίζει live,και ξέρετε τρόπο να επικοινωνήσουμε μαζί του,τηλ,myspace,πείτε μου.Από την άλλη αν έχετε και αλλα αστεία να πείτε,πείτε τα και αυτά να γελάσουμε :)

 

 

I like my coffee black,just like my metal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος της πλακας ο Νικολας εγραψε και καποια πραγματα σωστα.

 

1. Φτιάξεις κάποιο demo CD. Κάτι που να δείχνει ΤΙ κάνεις. Εμένα να μου πεις "παίζω metal" δε μου λέει μια. Αν δεν ακούσω κάτι.

2. Καλό θα ήταν αυτό που θα φτιάξεις να είναι προσεγμένο λίγο. Όχι με ένα σκατομαρκαδόρο απ'έξω απ'το CD "Deathalica" και ένα κινητο...

3. Μετά θα βρείς όσα μέρη έχουν live. Δεν είναι και τόσο δύσκολο. Γιατί; Γιατί πάντα αυτά τα μαγαζιά ψάχνουν να διαφημιστούν. Άρα; Δες εδώ στις αγγελείες, απο άλλους ανθρώπους που έπαιξαν, δες διαφημίσεις, δοκίμασε στα πιο γνωστά, βρες απο άλλους γνωστούς και, γιατί όχι, και το Χρυσό Οδηγό.

4. Τράβα εκεί και πες τους ότι παίζετε, τι παίζετε, τι θέλετε, τι ζητάτε, τι χρειαζόσαστε, κλπ. Ένας κύκλος είναι τελικά: Τα μαγαζιά θέλουν ανθρώπους να παίζουν, οι πελάτες μουσική να ακούσουν, και εσείς χώρο. Ολα καλά λοιπόν.

 

Ριξε μια ματια και σιγουρα θα βγεις κερδισμενος. ;) ;)

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ ότι έγραψε κάποια σωστά πράγματα,τα έχουμε κάνει και τα ξέρουμε,ρώτησα ένα πράγμα συγκεκριμένο,για το οποιο δε πήρα απάντηση.

I like my coffee black,just like my metal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα studio-προβαδικα συνηθως εχει αγγελιες με μαγαζια που ζητουν μπαντες για συνεργασια! Κατι τετοιο τσεκαρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ ότι έγραψε κάποια σωστά πράγματα,τα έχουμε κάνει και τα ξέρουμε,ρώτησα ένα πράγμα συγκεκριμένο,για το οποιο δε πήρα απάντηση.

Στο σημείο αυτό θα πρέπει να σου πω ότι ΔΕΝ υπάρχουν επιχειρηματίες, managers ή άλλοι άνθρωποι στους οποίους μπορείς να πας και να πεις "γειά σας, με λένε Μακηπέτρο, παίζω στη μπάντα Three Little Birds και θέλουμε να παίξουμε live το άλλο Σάββατο". Στην καλύτερη περίπτωση, θα σε αρχίσουν στο δούλεμα.

 

Τα live προκύπτουν με προσωπικό τρέξιμο και χτύπημα όποιας πόρτας έχεις διαθέσιμη, από αγγελίες και κονέ με κάποια μπάντα που θέλει κάποιον να "ανοίξει" τη συναυλία μέχρι πέρασμα από διάφορα liveάδικα με CD και λοιπά στοιχεία ανά χείρας ώστε να πείσεις τον μαγαζάτορα να σου παραχωρήσει το μαγαζί του.

Ή πας στο Lazy κάθε Δευτέρα που έχει Jam Night (είχε μέχρι πρότινος τουλάχιστον) και παίζεις 3-4 κομμάτια, έτσι για την εμπειρία του stage.

 

Κοινώς, το πολύ συγκεκριμένο πράγμα που θεωρείς ότι ψάχνεις είναι στην πραγματικότητα αρκετά ακαθόριστο και ίσως τυχαίο πολλές φορές. Αυτά που σου είπε ο Νικόλας και τα άλλα παιδιά είναι πραγματικά χρήσιμα, γι' αυτό δεν θα ήταν κακό να ξεπεράσεις την πλάκα που έγινε (που ήταν και αθώα εδώ που τα λέμε) και να εκτιμήσεις τις συμβουλές ανθρώπων που σίγουρα ξέρουν πολλά παραπάνω από σένα (κι από μένα πιθανώς) πάνω στο θέμα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου