Προς το περιεχόμενο

Reasonic by Reason


ex-freemindgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/freemindgr/Reasonic.mp3

Ενα θεματακι, γραμμενο και επεξεργασμενο αποκλειστικα στο Reason.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο. Τα πάντα ισορροπημένα.

 

Ωραίο σαξόφωνο, ωραίο χάμοντ και ωραία ντράμς. Το μπάσο παρ΄ ότι στέκει ως ακουστική πρόταση, προσωπικά μου κομπιουτερίζει πολύ, και αφήνει να φανεί μια γλυκειά εϊτίλα...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω wasted. Ολη η παραγωγη εχει γινει με το Reason και για την τελικη επεξεργασια του σηματος, χρησιμοποιησα τα mastering tools που παρεχει το ιδιο το reason. Δεν εναι εκπληκτικα, αλλα αμα εχεις συνηθισεινα δουλευεις με τα build in VST της Steinberg, ειναι σκετος παραδεισος.

Το μπασο ειναι αταστο ( θεωρητικα ) με αρκετο chorus και λιγο phaser για να δωσει ογκο στις υψηλες συχνοτητες. Δεν ηθελα να ακουστει ακριβως ετσι οπως το εθεσες, αλλα τουλαχιστον ακουγεται, πραγμα που με χαροποιει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Πολυ ωραιο και ταξιδιαρικο..Του λοιπουν ομως οι δυναμικες,εχει πολλες ρυθμισεις το Reason για να το πετυχεις χωρις να φας πολλες ωρες με τη μυξη.(εχεις κατεβασει και Refills απο οτι καταλαβα).θα σου προτινα να "καλοδιωσεις" παραλληλα και το CuBase και να το χρησιμοποιησεις για την τελικη σου μυξη(λιγο ψαξιμο με compresor/limiter στα drums)..Παντος πολυ ωραια και ωριμη συνθεση!Περιμενω να ακουσω και αλλα κομματια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ομορφο το κομματι... Δεν μπορω να εκφερω γνωμη για την δυσκολια κτλ στα πληκτρα ωστε να γραφτει κατι τετοιο, μιας και δεν την καταλαβαινω...

Εκει που θα σταθω, ειναι οτι το μπασο, εαν του εβαζες μια σταλια μπασα παραπανω, κι εκλεινες λιγο mid , πιστευω οτι θα εβγαζε τον ηχο που εβγαλε ο Μπανταλαμεντι στο OST του Twin Peaks.. Και χωρις καμια αλλαγη παντως ειναι πανεμορφο..

ttp://myspace.com/funkybluequintet

Bass Player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σεξουλιάρικο κομμάτι, εμένα μου άρεσε πολύ!

Εϊτίλα με την καλή έννοια, με τις μελωδιάρες και τις ενορχηστρώσεις της. Φίλε είσαι πολύ ωραίος!

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο κομμάτι freemingr 8), ωραίο μουσικό χαλί που λέει και ένας φίλος μου.

 

ερώτηση...τα τύμπανα δεν ακούγονται σα να είναι από τις τράπεζες που δίνει το Reason, είναι από Refills, έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας. :)

Ogyon αν και ειμαι πολλες φορες υπερ του να μιμουμαι παραγωγους και δουλειες, το συγκεκριμενο κομματι το δουλεψα στο Reason εξ'ολοκληρου. ( ενω θα μπορουσα καλλιστα να το επεξεργαστω στο Wavelab αφου το εκανα extract απο το Reason χωρις κανενα "κολπο" δυναμικης ). Εαν ακουσεις οποιοδηποτε αλλο κομματι που εχω δουλεψει, οι δυναμικες ειναι πολυ καλυτερες.

Kwstas79, δεν εχω κανενα προβλημα με τα 80s ( αρκει να μην ειναι απο ελληνικες ταινιες :P ).

UVM ειναι λουπα rex που δουλεψα στο Recycle και την αναπαρηγαγα με το DrREX. Την προγραμματισα στο Addictive Drums και για να μην κανω rewire, την περασα στο Reason με αυτον τον τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου