Προς το περιεχόμενο

ηλεκτρονικη μουσικη και μπασο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας...

εδω και καποιο καιρο φτιαχνω  ηλεκτρονικη μουσικη(απο  dnb,bbeat μεχρι techno klp)

με τα κλασικα μεσα(συνθ,drummachines,sampler,pc)

μεχρι πριν απο κανα μηνα που μου δωσανε μια ηλεκτρικη κιθαρα.. τελος.. πριν μια βδομαδα πηρα και ενα μπασο και δεν εχω ανοιξει το  logic απο τοτε!

τωρα θελω την βοηθεια σας καθως δεν εχω και πολλες μουσικες γνωσεις (περα απο τισ χασαπικες) να βρω γραμμενη μουσικη για μπασο, (ξερετε που δειχνει τις χορδεσ και 1,2,3,4,5..) σε στυλ  jungle dnb klp για να λυθει λιγο το χερι μου..

ευχαριστω οποιον βοηθησει και σθγνωμη αμα εχει θιχτει παρομοιο θεμα και δεν το βρηκα.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν κατάλαβα καλά θες κάτι σαν guitar pro, που μεταξύ άλλων σου δείχνει στην οθόνη την ταστιέρα του μπάσου και την ακολουθία των νοτών.

 

Έχει τις δικές του tabs που περιέχουν όλα τα όργανα συμπεριλαμβανομένου και του μπάσου.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω κατι τέτοιο ,τωρα κατευαζω το demo να δω αν αυτο ψαχνω..

γενικα και σε pdf να ηταν δεν θα με πειραζε , το θεμα μου ειναι πως να το περιγραψω στο google,στα αγγλικα, πωσ να μου δειχνει την ταστιερα και οχι πενταγραμμο

σε ευχαριστω για την βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω κατι τέτοιο ,τωρα κατευαζω το demo να δω αν αυτο ψαχνω..

γενικα και σε pdf να ηταν δεν θα με πειραζε , το θεμα μου ειναι πως να το περιγραψω στο google,στα αγγλικα, πωσ να μου δειχνει την ταστιερα και οχι πενταγραμμο

σε ευχαριστω για την βοηθεια

Αυτά που ψάχνεις λέγονται TABS (ταμπλατούρα) και είναι ο πιο διαδεδομένος τρόπος γραφής μουσικών κομματιών στο Internet. Για παράδειγμα:

http://tabs.ultimate-guitar.com/d/dub_incorporation/my_freestyle_btab.htm

Αλλιώς όπως είπε ο Terry το guitar pro σου δείχνει και την ταμπλατούρα και την πάρτα...

Δες και εδώ http://www.noiz.gr/index.php?topic=189272.0 για ασκήσεις...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου