Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επιτελους ηρθε ο καιρος να αγορασω new κιθαρα και ναφησω στην ακρη την washburn ;D\

το bugdet φτανει μεχρι τα 1000ε και η μουσικη π παιζω

ειναι jazz και παει πιο πολυ σε metal και αρκετα βαρυ θα ελεγα;)

τελευταια εχω φαει και ενα κολλημα με τις Les Paul και ολο τις Gibson κοιταω :P

ακουω γνωμες ;) ;D

 

 

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

edw 8elei aderfo me jazz gia metal dimartsio.

 

Το τζαζ με το μεταλ απεχει αιωνες προς το παρον σε ηχους.Αν δωσεις κι αλλα στοιχεια κ ποιο νορμαλ σκεψεις θα σε πουμε αλλιως beriger aderfo kalo k gia metal me tonelab gia laba.H oxi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι jazz και παει πιο πολυ σε metal και αρκετα βαρυ θα ελεγα;)

Δηλαδή, μιλάμε για jazz-metal fash που θα έλεγε και ο παλιός καλός johnnys... :P :-*

 

Ίσως ένα σκάφος Jackson ή μια Gibson 175 με EMG να ήταν η λύση.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το κανω πιο ευκολο.. ;)

παιζω σε μια μπαντα π παιζουμε τζαζ κλασικη μουσικη και θα συνεχισω να παιζω σε τετοιες μπαντες

ομως πιο πολυ γουσταρω το metal και "κλεινω" περρισοτερο προς τα εκει,

αυτο π ηθελα να πω ειναι μην μου πειτε καμια b.c.rich ξερω γω...

εννουσα μια κιθαρα π να ανταποκρινεται σε διαφορα ειδη μουσικης αν μπορω να το πω ετσι ;D

σας καλυψα?

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ο,τι (περιπου) κιθαρα και να εχεις, μαζι με τα μηχανηματα, αμα τα χερια σου θελουν να παιξουν τζαζ θα παιζουν τζαζ κι αμα θελουν να παιξουν μεταλ θα παιζουν μεταλ. Η κιθαρα ειναι μονο το μεσο. Κι ο Ted Nugent με σκαφη αναψυχης επαιζε αλλα το hardrockακι το δουλευε μια χαρα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jazz & metal, ε;  ;D  H καλυτερη λυση κατα την ταπεινη μου γνωμη μια les paul custom αλλα στα λευτα που ζητας μια les paul studio με εβενο ταστιερα. Τωρα με αυτα ομως με που ακουγονται για τις καινουργιες studio δεν ξερω αμα αξιζει να ρισκαρεις με online αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν πηγα να παρω την πρωτη μου κιθαρα ,ρωτησα πολλους ,  ποια ειναι αυτη που καλυπτει τα πιο πολλα στυλ μουσικης.

μου ειπαν να "τσιμπησω" μια στρατοκαστερ . απο τοτε δεν το χω μετανιωσει ακομα. εχουν περασει 15 χρονια τωρα. και αφου "περασα" απο yamaha LP copy - godin freeway - prs Santana SE - Gibson sg - και rockinger tele ( η μοναδικη που μετανιωνω την πωληση της ) , στο τελος σε στρατοκαστερ ξαναγυρισα και μαλιστα φετος απεκτησα την EJ.και επι τη ευκαιρια , για να μην εχω 2 strat με s-s-s , "εχωσα" εναν διπλο haeussel brιdge στην παλια μου , και αμα θελω γκαζακι παραπανω την προτιμω.

 

για τα λεφτα που δινεις προτεινω αυτα τα 2 πραγματα.

αντε και καλοριζικα!!!!!

 

http://www.thomann.de/gr/fender_60s_classic_player_strat_rw3sb.htm

 

http://www.thomann.de/gr/vox_tonelab_le.htm

 

σου περισσευουν και 92 ευρω για εναν bridge διπλο, και εισαι Α Ρ Χ Ο Ν Τ Α Σ  ;D ;D

 

my two cents!!

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου έλεγα να πάρεις δύο κιθάρες με αυτά τα λεφτά. Για παράδειγμα αυτή για τζαζ

 

http://www.thomann.de/gr/hagstrom_hj600_na.htm

 

Και αυτή για μεταλλιές

 

http://www.thomann.de/gr/schecter_demon_6_sbk.htm

 

 

Γενικά μια μόνο κιθάρα για τόσο αντίθετα είδη είναι δύσκολο να κάτσει σωστά. Νομίζω μια προσέγγιση σαν την παραπάνω είναι πιο λογική.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου