Προς το περιεχόμενο

Αγορα κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάλι δε γίνεται να πάρεις απάντηση, αφου δε μας λές τι θες να παίξεις, τι σε βολέυει...

 

Αντε σου λέμε πάρε την PRS.Και την παίρνεις και παίζεις funk...τι κάναμε?Τρύπα στο νερό κάναμε..

Αντε σου λέμε πάρε την fender.Και εσύ παίζεις black metal -thrash...τι κάναμε?Και άλλη τρύπα στο νερό.

 

 

Και ακόμα και αν μας πείς τι παίζεις, οι κιθάρες αυτές είναι τόσο διαφορετικές που πάλι, αν δε δοκιμάσεις εσύ δε γίνεται τίποτα.

 

 

Συμβουλή: Αν κάποιος σου απαντήσει στην πρώτη πρώτη σου ερώτηση, και μάλιστα είναι απόλυτος στη γνώμη του ''Σίγουρα αυτή, είναι καλύτερη'' , τράβα του ένα Χ και πήγαινε παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eχετε δικαιο....ΚΑι μαλλον στην στρατ θα καταληξω απλα ηθελα κατι πριν την τελικη αποφαση γιατι σε προηγουμενο ταξιδι στην αμερικη τις ειχα ακουσει και ειχα μπερδευτει...βλεπεισ παιζω μπλουζ φανκ και τλπ αλλα μου αρεσει πολυ ο ηχος και η "ομορφια της πρσ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου αρεσουν και οι μελαχροινες και οι ξανθιες θα σου ελεγα οτι μια variax 600 ή 700 και ενα toneport ux1 θα ικανοποιούσε και τις πιο κρυφες σου επιθυμιες και μαλιστα θα ανακάλυπτες και εξτρα βιτσια που οι αλλες δεν τα κανουν... Αν μάλιστα φτιάχνεσαι να καταγράφεις τον εαυτό σου έχεις ένα λογο παραπάνω να παρεις μια line6 variax.

 

H variax παντως ηταν ο λογος για να ασχοληθώ ξανά με τη κιθαρα μετα απο αρκετα χρονια και με τα παραπάνω (vax & toneport) δηλωνω οτι δε μου λειπει απολυτως τιποτα σε εξοπλισμο και δεν εχω καμια δικαιολογια αν κατι δεν ακουγεται οπως θα θελα. Παιζω απο jazz μεχρι thrash και τελευταια μου αρεσει και η country.

 

Αν ομως εχεις ηδη εξοπλισμο αξιας και τεχνογνωσία και ξερεις ακριβως τι θελεις να παιξεις και αυτο ειναι συγκεκριμενο τοτε ισως να αλλαζει το πραμα. Ενας άλλος λόγος για να αποφυγεις τη variax ειναι οτι αν προχωρησει κι αλλο η τεχνολογια του modelling σε 10 χρονια πχ ισως χρειαστει να την αντικαταστησεις με καποιο νεοτερο μοντελο. Τελος, απεφυγε την επισης αν σε ενδιαφερει η μοστρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Για τζαζ σε συνδυασμο με μεταλ δεν ξερω τιποτα.αν μου ελεγες για μπλουζ στοιχεια σε μεταλ ασ πουμε 8α προτεινα ανετα μια jackson με seymour duncans,μη σου πω και καμια πολυ ωραια dean dime,που μαλιστα εχει και παρομοια αν οχι ιδια ξυλα με τις les paul,αλλα δεν πολυβολεβει λογικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέτυχα το θέμα αργά αλλά έχω να δηλώσω

πολύ all around κιθάρες είναι και οι κούφιες

http://www.noiz.gr/index.php?topic=172380.0

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου