Προς το περιεχόμενο

I Lost My Baby


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε αγαπητότατοι. Παραθέτω άλλο ένα κομμάτι που γράφτηκε πρόσφατα και πιθανότατα προορίζεται για την μπάντα. Εδώ είναι σε αρχέγονη μορφή κιθάρα-φωνή.

 

Ξεκινάτε να βαράτε για τη φωνή παρακαλώ.  ;D

 

https://app.box.com/s/tx3xkd3vx86y137m98hx3m3e7rwtt3dz

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν διαιρέσεις την μελωδία σε τουλάχιστον 3 κιθάρες εκ των οποίων η μία είναι 12χορδη ακουστική, και τοποθετηθείς φωνητικά όχι πάνω στην μελωδία της κιθάρας που ανέβασες, αλλά σε σχετικές θέσεις με ανοδική τάση μπλούζ, ίσως να γλυτώσεις μερικά μπατσόνια και χαστούκια.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αυτό. :)  Και χάρηκα όταν άκουσα και το πονηρό μπασάκι-κλασικ JJ. :)

 

Όσο είναι σε αρχικό σχεδιασμό είναι σούπερ, μετά υπάρχει θέμα.

  Θα αρχίσει να ψιρίζει τον ήχο της μπουθάρας, θα ψάχνει τη φουνή κλπ κλπ

  Δεν αφήνεται αυτό το αγόρι εις την μαγείαν των ναρκωτικωνε λαίμαι  ;D ;D ;D

Μια χαρά είναι, άσε το Σιαχάμη να λέει.

 

ΥΓ το αστείο της ιστορίας θα είναι να νομίζω τώρα, πως παίζει με τέλε και να με πει πως έπαιξε με Στρατ, διόλου απίθανο με τον Στραβοκάστερο ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς πλάκα, εάν το άκουγα χωρίς να ξέρω ότι είσαι εσύ, από τα πρώτα 30sec (με τα χαρακτηριστικά δάχτυλα του δεξιού) θα σε καταλάβαινα..... 8), κάνεις μπαμ βρε παιδί μου! Κλασικός Jazzjoker με ότι συνεπάγεται αυτό...... μελωδίες, παιξίματα, σχέση πάθους με την κιθάρα (φαίνεται),ηχάρα και τώρα τελευταία κάτι πας να κάνεις και με την φωνή(αρχίζει και τρίζει η καρέκλα του vagtanplan? ;D ;D ;D ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Σπύρο και επειδή η φωνή δεν σε βοηθάει άλαξε τονικότητα για να εισαι πιο άνετος

 

Γω θέλω να το ακούσω να το τραγουδάει ο Gvour ο ογκόλιθος :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ άπαντες αγαπητούς σχολιαστές.

 

Αν διαιρέσεις την μελωδία σε τουλάχιστον 3 κιθάρες εκ των οποίων η μία είναι 12χορδη ακουστική, και τοποθετηθείς φωνητικά όχι πάνω στην μελωδία της κιθάρας που ανέβασες, αλλά σε σχετικές θέσεις με ανοδική τάση μπλούζ, ίσως να γλυτώσεις μερικά μπατσόνια και χαστούκια.

 

Κώστα, δεν κατάλαβα με τις διαιρέσεις, τα κλάσματα και τις ανοδικές τάσεις, αλλά για πάρτη σου θα δοκιμάσω και μια ενορχήστρωση με 8 κιθάρες και 13 βιόλες.  ;D

 

ΥΓ το αστείο της ιστορίας θα είναι να νομίζω τώρα, πως παίζει με τέλε και να με πει πως έπαιξε με Στρατ, διόλου απίθανο με τον Στραβοκάστερο ;D ;D ;D

 

Φίλος, αν εσύ δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τέλε από στρατ, δε φταίω εγώ. ;D Φυσικά και παίζω με στρατ εδώ. Πιο neck-middle ήχος δε γίνεται.

 

Μπράβο Σπύρο και επειδή η φωνή δεν σε βοηθάει άλαξε τονικότητα για να εισαι πιο άνετος

 

Γω θέλω να το ακούσω να το τραγουδάει ο Gvour ο ογκόλιθος :D

 

Νάσο, δύσκολο να αλλάξει η τονικότητα γιατί ακόμη κι αν βάλω καποτάστο, το κομμάτι έχει ακόρντα που παίζονται και πιο πάνω στην ταστιέρα. Παρόλα αυτά ήδη σκέφτομαι πώς μπορεί να παιχτεί σε άλλες θέσεις. Θα το δω.

 

Όσο για τον τζιβούρ, είναι πολλά τα λεφτά που μου ζητάει. Θα τον εκβιάσω βέβαια γιατί κι εγώ ξέρω πού μένει.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου