Προς το περιεχόμενο

I Lost My Baby revisited


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας και καλό καλοκαίρι. Ο ήλιος αρχίζει να καίει, τα κορίτσια γδύνονται, οι σκύλοι βαριούνται τη ζωή τους και ο ψιλικατζής μου αφήνει μουστάκι και δεν του πάει. Εγώ, σε συνέχεια αυτού του θέματος: http://www.noiz.gr/index.php?topic=207323.0, επιχείρησα μια πιο ολοκληρωμένη βερσιόν, με κριτήριο πάντα ότι το κομμάτι θα παιχτεί με την μπάντα.

 

Η παραγωγή είναι πρόχειρη και ξέρω ότι θα γκρινιάξετε για τα τύμπανα. Οπότε αν γκρινιάξετε, να ξέρετε ότι σας πρόλαβα και δεν πιάνει.

 

Εντζόι ιφ γιου γουίλ:

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To κομματι ειναι ΑΥΤΟ ακριβως!

 

Στην αλλη βερς χωρις τα τυμπανα ηταν ΟΚ,αλλα εδω δινει στον ακροατη

την ακριβη αισθηση νομιζω.

Το κομματι εχει γκρουβ(κρυφοKnopfler),το σολο εξαιρετο(Knopfleriζει κι αυτο,το ωραιο βιμπρατο κυριως),η φωνη ακομα πιο βελτιωμενη απο το προηγουμενο

(παιζει ρολο και το οτι ρυθμικα παταει καλυτερα) και γενικως τα παντα ολα ομορφα!

Μπραβο ρε Σπυρε!

 

Aλλα αυτα τα τυμπανα βρε αγορι μου,φτιαξτα λιγο. ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήκωνε άλλη μια rythm panαρισμένη με αυτήν που έχεις....αλλά φαντάζομαι με το group θα ακούγεται πιο ολοκληρωμένο. Η φωνή βελτιωμένη, μάλλον τραγουδούσες πιο άνετα τώρα (και πιο χαρούμενα.... ;)), η έντονη δωματιίλα της ρυθμικής καλά έκανε και έλειπε τώρα, όσο για την lead θες δουλειά ακόμα......αν δεν ντρέπεσαι (μεγάλος άνθρωπος..) προτίθεμαι να σου δείξω-μάθω...... 8) ;D  Την πρώτη φορά το άκουσα στο δεύτερο μου τσίπουρο και την δεύτερη στο τρίτο.....μύθος τελικά ότι τα blues δεν πάνε με τσίπουρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τον ήχο και παίξιμο στην lead, θα τον ξεχώριζα από μίλια.

 

Κυρίες και κύριοι, είναι καιρός να μιλήσουμε πια για το JJ phrasing, που είναι μοναδικό.

 

 

Από κει και πέρα, θα ήθελα τα τύμπανα πιο ρευστά και όχι τόσο στακάτα, αλλά αυτό είναι το δικό μου γούστο.

Θα ήθελα επίσης μια πιο "σπασμένη" (ενισχυτής στο break up point) ρυθμική να δίνει λίγο γκάζι παραπάνω.

 

Well done pal. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αν αφήσεις κατά μέρος την γερο παραξενιά μου για την ηχητική παραγωγή, η μελωδία (αλλά και η ενορχηστρωτική "υποστήριξή" της) μου άρεσε πολύ...

 

ΥΓ. μάλιστα αν ποτέ καταφέρω και μαζέψω τα κατάλληλα πιπίνια για ένα light Jazzy σχήμα που σχεδιάζω, θα στο ζητήσω για ανάλογο cover...  8) :)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό τον ήχο και παίξιμο στην lead, θα τον ξεχώριζα από μίλια.Κυρίες και κύριοι, είναι καιρός να μιλήσουμε πια για το JJ phrasing, που είναι μοναδικό.

+1000  Συμφωνώ και επαυξάνω!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πότε να περάσω για οντισιόν? ;D ;D

 

χο χο...με τέτοια προθυμία προβλέπω να σχηματίζεται μεγάλη συμφωνική (και με αναπληρωματικούς)...  ;D ;D ;D

 

ΥΓ. σόρυ Σπύρο για το ξεστράτισμα...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι σκυλοι βαριουνται τη ζωή τους..............

πόσα ξέρεις για εμάς τους σκύλους χααχαχαχαχα

 

 Το κομματι ειναι εξαιρετικοτατο φυσικά σε αυτή την έκδοση, πολυ καλη δουλειά,

 και εκτελεστικα και ενορχηστρικά.

 

  Απολαυστικότατο!

 

 

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου