Προς το περιεχόμενο

3/4 Κιθάρα


gpiad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά,

 

    Θελω  να κανω δωρο σε ενα 11χρονο παιδι μια ηλεκτρικη κιθαρα , η ερωτηση μου ειναι εαν ειναι καλυτερο να αγοραστει μια σε 3/4 ή μια με κανονικο μεγεθος σε αυτη την ηλικια  για να μπορει να παιξει, απο την αλλη σκεφτομαι οτι μεγαλωνει (πηγαινει και μπασκετ) οποτε και η κανονικη στο μεγεθος αν τον δυσκολεψει τωρα λιγοθα του ειναι μαλλον πιο οκ και στο μελλον, το μοντελο θα ειναι σιγουρα κατι σε strat.

 

Εχει καποιος παρομοια εμπειρια?Τι αποψη εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

    Θελω  να κανω δωρο σε ενα 11χρονο παιδι μια ηλεκτρικη κιθαρα , η ερωτηση μου ειναι εαν ειναι καλυτερο να αγοραστει μια σε 3/4 ή μια με κανονικο μεγεθος σε αυτη την ηλικια  για να μπορει να παιξει, απο την αλλη σκεφτομαι οτι μεγαλωνει (πηγαινει και μπασκετ) οποτε και η κανονικη στο μεγεθος αν τον δυσκολεψει τωρα λιγοθα του ειναι μαλλον πιο οκ και στο μελλον, το μοντελο θα ειναι σιγουρα κατι σε strat.

 

Εχει καποιος παρομοια εμπειρια?Τι αποψη εχει?

 

Είναι ψηλός; Έχει μεγάλα χέρια; Αν η απάντηση είναι ναι (έστω και σχετικά) πήγαινε σε κανονική.

Για αρχάριο εγώ θα έδινα περισσότερη σημασία στο να είναι στην αρχή τουλάχιστον μαλακές οι χορδές.

Βάλε ένα σετ 8άρες ώστε να μην είναι τραυματική η πρώτη εμπειρία.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ παιδια το χω , μαλλον παμε για κανονικη, αυτο με τις 8αρες παρα πολυ σωστο, θα την σεταρω με αυτες, ειχα ξεχασει οτι και με τις 9αρες στην αρχη καπως ζοριζεσαι ποσο μαλλον αν εισαι 11 χρονων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου