Προς το περιεχόμενο

Γιατι δεν πρέπει να γίνεις rapper...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου άρεσε πάντα ο Eminem αλλά αφού άκουσα αυτό προσεκτικά πραγματικά μου φάνηκε ότι την τέχνη "παίζω με τις λέξεις", απλά το τερμάτισε... Αν ήθελα να γίνω rapper θα το ξανασκεφτόμουν μετά από αυτό. Σίγουρα η τέχνη δεν έχει να κάνει μόνο με ικανότητες αλλά το ύφος και η άνεση που το κάνει είναι λίγο αποκαρδιοτικό και super challenging. Τι έχετε να πείτε...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 96
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μου άρεσε πάντα ο Eminem αλλά αφού άκουσα αυτό προσεκτικά πραγματικά μου φάνηκε ότι την τέχνη "παίζω με τις λέξεις", απλά το τερμάτισε... Αν ήθελα να γίνω rapper θα το ξανασκεφτόμουν μετά από αυτό. Σίγουρα η τέχνη δεν έχει να κάνει μόνο με ικανότητες αλλά το ύφος και η άνεση που το κάνει είναι λίγο αποκαρδιοτικό και super challenging. Τι έχετε να πείτε...?

 

Το "ύφος" και η "άνεση" καλλιεργούνται, αν βέβαια υπάρχουν προηγουμένως οι ικανότητες. Οπωσδήποτε, είναι κρίμα να βλέπεις κάτι "φτασμένο" και να σε αποκαρδιώνει - κανονικά θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο, δηλαδή να σε εμψυχώνει.

 

Ο λόγος για τον οποίο δεν μπορεί να υπάρξει ένας έλληνας Eminem, είναι ο ίδιος για τον οποίο δεν μπορεί να υπάρξει μία ελληνίδα Beyonce ή οι έλληνες REM. Προτείνω την ανάγνωση του thread "(Ούτε) όλοι μαζί μπορούμε", για περισσότερες πληροφορίες. :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με το είδος. ..ουτε να προβληματιστω εννοειται

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει περίπτωση να ασχοληθώ με το είδος. ..ουτε να προβληματιστω εννοειται

 

Και τι θα έλεγες για ένα νέο που θα απαντούσε με αυτό που έγραψες, σε μία ερώτηση κάποιου για το τζαζ-ροκ; Θα απαντούσες "εσύ χάνεις, φίλε" - και όντως αυτή είναι η σωστή απάντηση. Προβληματίσου, δε χάνεις τίποτε... σήμερα (ίσως και αύριο) έχει ένα ωραίο doodle η Google για το Hip-Hop, το οποίο είναι εκλπηκτικά φτιαγμένο, δίνει σημαντικές πληροφορίες και έχει πολύ διασκέδαση κρυμμένη για όποιον ασχοληθεί.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι θα έλεγες για ένα νέο που θα απαντούσε με αυτό που έγραψες, σε μία ερώτηση κάποιου για το τζαζ-ροκ; Θα απαντούσες "εσύ χάνεις, φίλε" - και όντως αυτή είναι η σωστή απάντηση. Προβληματίσου, δε χάνεις τίποτε... σήμερα (ίσως και αύριο) έχει ένα ωραίο doodle η Google για το Hip-Hop, το οποίο είναι εκλπηκτικά φτιαγμένο, δίνει σημαντικές πληροφορίες και έχει πολύ διασκέδαση κρυμμένη για όποιον ασχοληθεί.

κ εγω αυτο το σχολιο δε το καταλαβαινω,,,να μπαινεις σε ενα θεμα κ να γραφεις 'εμενα δε μαρεσει δεν ασχολουμαι',μου φαινεται εντελως παραλογο κ περιττο...στο κατω κατω μη γραψεις καν...

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πάντα ο Eminem αλλά αφού άκουσα αυτό προσεκτικά πραγματικά μου φάνηκε ότι την τέχνη "παίζω με τις λέξεις", απλά το τερμάτισε... Αν ήθελα να γίνω rapper θα το ξανασκεφτόμουν μετά από αυτό. Σίγουρα η τέχνη δεν έχει να κάνει μόνο με ικανότητες αλλά το ύφος και η άνεση που το κάνει είναι λίγο αποκαρδιοτικό και super challenging. Τι έχετε να πείτε...?

 

Δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα. Αυτό που λες ότι το τερμάτισε, το εννοείς θετικά ή αρνητικά; Γιατί θα το ξανασκεφτόσουν να γίνεις ράπερ βλέποντας ένα κλιπ του eminem από το 2013; Γιατί είναι αποκαρδιωτικό και super challenging το (δεδομένο) ότι η τέχνη (με φιλοδοξία εμπορικής επιτυχίας) χρειάζεται και ύφος και άνεση; Επίσης, πώς συνδέεται ο τίτλος του νήματος με το κλιπ;

 

Πολύ απλά διότι δεν είναι μουσική.

 

Εγώ πάντως προτιμώ να κρατάω ανοιχτό μυαλό. Αν κάτι θεωρούμε ότι δε μας αφορά, δεν υπάρχει λόγος και να το κρίνουμε.

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά διότι δεν είναι μουσική.

Το ίδιο λένε οι γονείς μου για τον Hendrix και είμαι σίγουρος ότι το ίδιο θα έλεγαν οι παππουδογιαγιάδες μου για τον Miles.

Και ναι, ούτε εμένα μ' αρέσει το μεγαλύτερο μέρος του hihop. Αλλά απ' το "δεν μ' αρέσει" μέχρι το "δεν είναι μουσική" το άλμα είναι τεράστιο. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να με κατατάξεις στην κατηγορία του μπαμπα σου ή της γιαγιάς σου.

νο προ....

δεν νομίζω ποτε κάποιος που θα άκουσε Merle Haggard να δωσει ευκαιρία σε αυτά τα πράγματα.

Να προσθέσω οτι και εγω δεν καταλαβαινω το νημα αλλα ουτε και τις νουθεσιες.

Τεθηκε θεμα δημοσιο. Υπόκειται σε καθε ειδους σχολιασμό.  Η αποψή μου είναι αρνητική.  την κατεθεσα.

(και ηδη εχω ασχοληθεί)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

δεν νομίζω ποτε κάποιος που θα άκουσε Merle Haggard να δωσει ευκαιρία σε αυτά τα πράγματα.

 

Σοβαρά τώρα το πιστεύεις αυτό; Εγώ είμαι ένας ας πούμε.

 

Η αποψή μου είναι αρνητική.  την κατεθεσα.

 

Αρνητική άποψη είναι "εμένα δε μου αρέσει" όχι "αυτό δεν είναι μουσική". Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να γενικεύσουμε με θέσφατες φράσεις την προσωπική μας άποψη.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου