Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν, online συλλογή ρυθμών για ντραμς


Drumflow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημιουργήσαμε μια δωρεάν, online συλλογή ρυθμών για ντραμς, με παρτιτούρες και ήχο (midi). Μπορείτε να τη δείτε στο drumflow.org

 

Ελπίζουμε ότι η προσπάθειά μας θα βοηθήσει τόσο τους ντραμερς, όσο και όλους τους μουσικούς. Σχόλια, ιδέες και κριτική θα μας βοηθήσουν να βελτιώσουμε το εγχείρημα.

 

 

Η ομάδα του Drumflow

([email protected], [email protected])

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο που έχω να πω είναι ότι το intrerface δεν είναι ιδιαίτερα φιλικό. Ένα τεράστιο σεντόνι με πεντάγραμμα, με μια βασική επισήμανση περί τίνος πρόκειται. Ο χρόνος που θα χρειαστεί για να διαπιστώσει κάποιος αν κάτι τον ενδιαφέρει είναι μεγάλος, και γενικά σήμερα δεν υπάρχει πολλή υπομονή.

Μια καλή ομαδοποίηση σε ξεχωριστές σελίδες ανάλογα π.χ. με το στυλ θα βοηθούσε πολύ.

 

Επίσης, τα midi γιατί δεν είναι downloadable; (εκτός αν είναι και μου ξέφυγε). Αν κάποιος θέλει να τα περάσει στο ντραμοπρόγραμμά του και να τα χρησιμοποιήσει με τους ήχους που θα επιλέξει, πώς θα το κάνει;

 

Συγχαρητήρια πάντως για τη προσπάθεια και τη δωρεάν διάθεση του υλικού. Λύστε μερικά πρακτικά θέματα και θα είστε σούπερ. 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haris,  σ’ ευχαριστούμε πολύ για τα σχόλια, είναι ακριβώς ότι χρειαζόμαστε σ΄αυτή τη φάση του project.

 

Το θέμα της αναζήτησης/κατηγοριοποίησης ρυθμών το έχουμε σκεφτεί πολύ και μάλλον θα το κάνουμε.

 

Η δυνατότητα να κατεβάζει/download ο χρήστης το midi file είναι ήδη σε διαδικασία υλοποίησης.

 

Και πάλι σ΄ευχαριστούμε για το χρόνο που διέθεσες να μας βοηθήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή προσπάθεια.

Κάντε πιό φιλικό το Interface, όπως λέει και ο Haris παραπάνω, και θα είναι super!

Εμένα, που δεν είμαι drummer, με βοηθάει πολύ να καταλάβω πως παίζετε ο κάθε ρυθμός.

Πολλά μπράβο !!!

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου