Προς το περιεχόμενο

αγορα ηλεκτρικης κιθαρας για εκμαθηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

για μένα ναι αλλά είναι μια προσωπική άποψη . Ότι στα entry level αξίζουν περισσότερο γιατί τα είχα κιόλας

 

απλά ο line 6 ίσως σε ευχαριστήσει περισσότερο λόγω εφε και μεγαλύτερης ποικιλίας ήχων .

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευχαριστω για τις απαντησεις ...

 

Για την τελικη επιλογη  θα επιλεγατε αυτο το σετ

 

 

https://www.nakas.gr/prd/fender-squier-bullet-stratocaster-hss-ilektriki-kithara-brown-sunburst

 

https://www.skroutz.gr/products/show/28521709

 

 

η αυτο

 

https://www.nakas.gr/prd/pending-yamaha-eg-112-pack-bundle

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πακέτο με την Yamaha είναι ιδανικό για αρχάριο. Μακάρι να έπαιρνα και εγώ τέτοιο όταν ξεκινούσα

 

Είναι πλήρες δεν θα χρειαστείς τίποτα άλλο για αρκετό διάστημα

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας στο πακετο με τον line 6 spider ενισχυτη, κοιτα αυτην την αγγελια.

https://smart.noiz.gr/details.php?id=387918

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ακομα ερωτηση για οποιον ξερει. Για να βγαλει η κιθαρα αυτον τον ηχο που ειναι σαν  του moore,  που παιζει αυτος στο βιντεο , πρεπει να αγορασω καποιο πεταλι εφε κλπ ?  η ειναι θεμα κιθαρας και ενισχυτη?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμιζεις τον εαυτο μου λιγο καιρο πριν, οταν πρωτοξεκινησα. Ειχα αυτον τον ηχο στο νου και εψαχνα να δω πως θα τον βγαλω. Σπαταλησα πολλα χρηματα αγοραζοντας αρκετο εξοπλισμο, νομιζοντας οτι ειναι κατι το πολυπλοκο, μια αποκρυφιστικη συνταγη για εναν ηχο απο τον κοσμο των θεων. Τοτε ειχα πολυ πολυ χαλια ενισχυτη και πολυεφε. Δεν ηξερα και να τα χρησιμοποιω.

 

Για να μη τα πολυλογω, τα πραγματα ειναι πολυ πιο απλα.  Χρειαζεσαι το χερι, μια κιθαρα κατα προτιμηση με humbucker στη θεση neck, μπολικο marshalοειδες gain, και αρκετη ενταση. Τα βασικα ειναι αυτα και, εκτος το χερι, ειναι σχετικα ευκολα προσβασιμα στη σημερον ημερα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα χρειαζεται το χερι , και Ενοειται πως δεν περιμενω στο αμεσο χρονικο διαστημα (τουλαχιστον 1 χρονο και βαλε)  , να παιζω αυτον τον ηχο που ακουω στο βιντεο οσο καλη κιθαρα και ενισχυτη και αν εχω ...

 

Αλλα επειδη τωρα  ειναι που αγοραζω την κιθαρα και τον ενισχυτη ειπα να ρωτησω, επειδη πιο πολυ αυτον τον  ηχο εχω στο μυαλο μου που μου αρεσει και θελω να βγαλω , μηπως και πρεπει να προσεξω κατι στην αγορα για να μην κλαιω τα λεφτα μου μετα ...

 

οποτε για να μην το κουραζω πολυ , παιρνω μια squier Bullet Strat  η μια yamaha eg112 ,

και εναν ενισχυτη marsall οπως ειπε ο φιλος παραπανω η τον line 6  spider 15 με τα εφε  και με εξασκηση καποια στιγμη θα βγαλω αυτον τον ηχο που θελω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν λεω marshallοειδες gain, δεν εννοω να εχεις ντε και καλα marshall ενισχυτη. Μπορεις να δουλεψεις στο καθαρο καναλι ενισχυτη με ενα πεταλακι που εχει σουπερ ηχο marshall. Ή μπορει ο ενισχυτης να εχει μεσα ηχους marshall.

 

Προσοχη, οι line 6 spider ναι μεν εχουν πολλους ηχους και πολλα εφε ενσωματωμενα, αλλα το καθαρο καναλι δεν προσφερεται για μελλοντικη χρηση με πεταλια. Ειναι εντελως ακαταλληλο για πεταλια.

 

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου