Προς το περιεχόμενο

drop κιθάρα με 10αρες χορδές γίνεται?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

the strings are fed through the tailpiece in the reverse direction, and then wrapped back over the top towards the bridge

 

Γμτ, το εμαθε κι αυτος?  ;D  ;D  ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καλά drop κουρδίσματα είναι καλές 11αρες και πάνω.Ιδανικές για Β και C κούρδισμα είναι οι Ernieball Not Even Slinky (12)

 

Χαχαχα...

Αφήστε και λίγη περιοχή για τον κακόμοιρο το μπασίστα...!  ;D ;D ;D

 

Εκτός και αν έχει και αυτός, αντί για χορδές, σύρματα απο τις στήλες της ΔΕΗ.  ;D

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γμτ, το εμαθε κι αυτος?   ;D  ;D  ;D

 

Πράγματι, είχα διαβάσει κάποτε το περιοδικό και μου είχε κάνει εντύπωση.

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει θέμα κουρδίσματος ή αν γλυστράνε οι χορδές, βλ. jazzmaster.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν υπαρχει κανενα θεμα,απλα η κιθαρα παιζει πιο "μαλακα" μια και μειωνεται το tension ετσι ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gia jazz me bob sfougaraki na valw 17res kai na koyrdiso pio katw gia na exo pio malaki tastiera?Ta kadinia apo 17 na ta alaxo me trixes alogou h na kanw bend sto kefali mou?Enisxiti gia gazi metal ala kai balada purple rain me dimartzio ki8ara k xordi xtapodi?Exi?Vgazi ixo?H oxi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ούτε και εσύ πήγες διακοπές...  ;D

 

 

οχι δεν υπαρχει κανενα θεμα,απλα η κιθαρα παιζει πιο "μαλακα" μια και μειωνεται το tension ετσι ;)

 

Ωραίος, thanks.

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πετύχει drop D κούρδισμα σταθερότατο μάλιστα με 10άρες.Απλά θέλει σετάπ απαραιτήτως μετά ;) Τώρα όσο αφορά το αν μπαζάρει η τίποτα τέτοιο πόση πια δύναμη βάζετε στο πάτημα των χορδών;;; ;D Η κιθάρα θα παίξει μια χαρά.Εκείνο που αλλάζει είναι η αίσθηση στα χέρια που πολλές φορές είναι καταλυτικός παράγοντας.Εγώ πχ όταν νιώθω άνετα με 11άρες να παίξω σε Μι και θέλω να αλλάξω κούρδισμα ε μάλλον δεν θα πάω σε 10άρες ;) Η κιθάρα θα παίξει εγώ "δε θα παίξω"  ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν υπαρχει κανενα θεμα,απλα η κιθαρα παιζει πιο "μαλακα" μια και μειωνεται το tension ετσι ;)

 

α κρι βως (γμτ κι αυτος το ξερει)  ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου