Προς το περιεχόμενο

Φώτο πανω σε κιθαρα γίνεται?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα σκεφτόμουν, οτι αν τυπώνετε πάνω στο ξύλο και στο χαλκό (πλακέτα), δεν θα μπορεί να τυπωθεί και πάνω σε αλουμίνιο ή λαμαρίνα?

Πάντος στο ξύλο, με το βερνίκι μετά δεν έπαθε τίποτα.

 

Τι είναι τα waterslides?

H ψηφιακή εκτύπωση πιάνει παντού

Υπάρχει πλήρης εξήγηση (και παραδείγματα) για τα waterslides

http://www.customshop.gr/Tips_Decals.html

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

H ψηφιακή εκτύπωση πιάνει παντού

Πιστεύω και στην έγχρωμη laser εκτύπωση να είναι το ίδιο. Δεν το έχω δοκιμάσει με χρώμα, αλλά τα χρώματα των laser δεν είναι ίδια με το μαύρο (σαν υλικό)?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω και στην έγχρωμη laser εκτύπωση να είναι το ίδιο. Δεν το έχω δοκιμάσει με χρώμα, αλλά τα χρώματα των laser δεν είναι ίδια με το μαύρο (σαν υλικό)?

Ανάλογα τον printer, οι Tectronics ας πούμε έχουν διαφορετικό υλικό και τεχνολογία από τους άλλους.

Στη ψηφιακή που χρησιμοποιώ εγώ, έχει και λάμπα Uv.

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάτι δεν κατάλαβα... Δηλαδή παράγγειλες από ένα μαγαζί που φτιάχνει μπλουζάκια βινυλίου να σου κάνει την συγκεκριμένη στάμπα και αντί να την βάλεις σε μπλούζα την έβαλες στην κιθάρα... Σωστά? Και πως κόλλησε στην κιθάρα?

 

Το σχεδιο φαντασου οτι βγαινει σαν σαντουιτσ,Απο την πανω μερια μια διαφάνεια και απο κατω ,εκει που ειναι η κολλα δλδ ,γιαλιοστερο χαρτι.Βγαζεις το απο κατω μερος το ταιριαζεις εκει που θελεις και το πατας απο πανω με το χερι.Μετα αφου το κολλησεις τραβας απο πανω σιγα σιγα την διαφανεια και εισαι ετοιμος.Φαντασου οτι το σχεδιο ειναι σε κοματακια και οχι ενιαίο,το βλεπεις σαν ενιαιο αλλα οπου το σχεδιο εχει κενο ειναι κενο δεν εχει καποιο χαρτι.Οποτε μπορεις να το κοψεις οπου θελεις και να το ταιριαξεις αναλογα..Σημαντικο βεβαια να βαλεις στην κιθαρα λιγο σαπουνακι ωστε οταν αρχιζεις να κολλας το σχεδιο να μπορεις να το κουνας αν κανεις λαθος και αφου τελειωσεις το αφηνεις λιγες ωρες και εισαι ετοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου