Προς το περιεχόμενο

Νoiziest collab jam - The tracks


Yannis Methenitis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Σε συνέχεια του Τζαμάρετε στο noiziest collab jam for 2018 ανεβάζω εδω τα μιξαρισμένα αποτελέσματα.

 

Κατ΄αρχάς για να χωρέσουν 18 συμμετοχές μοντάρισα το κομμάτι να χωράει 9, 12μετρα.

Με αυτό τον τρόπο προέκυψαν 2 ομάδες απο 9 παίκτες. Α και Β.

Στην Β παίζει 2 φορές ο cos_dr, με δυο διαφορετικά όργανα (!), λόγω έλλειψης 18ου, (αν και προέκυψε ο yannisp καθυστερημένα).

 

Συμμετέχουν με την ακόλουθη σειρά:

 

Στο Α οι bluesbrain, LK, X-minor, gvour, GZaimis, dimsonic, Ray, rockhead, jtzig.

Στο Β οι Spyros Delta, panorios, cos_dr, yameth, cigaret13, mpamps, bouzoukleri, cos_dr, BillTrantos.

 

Ωραία δουλειά guys!

Υπήρξαν textbook παιξίματα απο bluesbrain, Spyros Delta και blues master class (κατα την προσωπική μου γνώμη) απο gvour. Και είναι ωραίο που μας δίνεται η ευκαιρία να παίξουμε με αυτά τα άτομα, έστω και online.

 

Αντε και στο επόμενο... που δεν θα είναι shuffle.

Noiz_collab_setΑ.mp3

Noiz_collab_setB.mp3

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Πολύ ωραία παιξίματα από όλους. Πέρα από τα συνήθη τέρατα μου άρεσε πολύ ο Yameth και ο mpamps.

 

Εις το επανιδείν, ελπίζω σύντομα!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το απότελεσμα!

 

 

Μπράβο σε όλους και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον yameth που το οργάνωσε, μας mixare, μας "καθάρισε"  ;D (το αρχείο που ανέβασα είχε μπολικο θόρυβο μεχρι να μπει το μερος μου).

 

 

To 2o του cos_dr, τουλάχστον θεϊκό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά πολύ καλύτερο το τελικό αποτέλεσμα, από τα επιμέρους..

Όλα τα σόλα αναδείχτηκαν μέσα στο μιξ

 

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι συμμετέχοντες κιθαρίστες εξαίρετοι με πολύ ωραίες στιγμές στην απόδοση.

Για άλλη μια φορά νιώθω προνομιούχος που μέσω του φόρουμ συναναστρέφομαι τόσα χρόνια με τόσο 

εκλεκτούς μουσικούς, μουσικόφιλους, φίλους κλπ.

 

Τώρα δεν ξέρω τι σε έπιασε και ήθελες να βάλεις αρχηγέ την τρολοφωνή μου, που εκτός του οτι είναι εκτός, τουλάχιστο άμα το ήξερα να έλεγα κανά στίχο πραγματικό και όχι ανωριμότητες και γέλια στο τέλος. Εντάξει, πλάκα έχει, έχει κάποιες καλές στιγμές τονικά και σε χροιά αλλά νομίζω πως πραγματικά αδικεί την ομάδα Β, είναι λίγο ασεβές.

 

Θα πρότεινα να κάνεις τον κόπο να μιξάρεις πάλι το Β και να βάλεις είτε τον φίλο που έβαλε καθυστερημένα, είτε το hammond που επίσης έστειλα και είναι πιο............ σοβαρό ή κάτι από το περίσσευμα που έστειλαν άλλοι.

 

Ή να γράψουμε στίχους και να το πω καλύτερα αν πάραυτα αγαπάτε τη φωνάρα μου.

Ωρες ώρες έχετε ανώμαλα γούστα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

 

και εγώ ξεχωρίζω κάποια textbook παιξίματα, προσωπικά τα blues δεν είναι το φόρτε μου, μου τη σπάνε να πω την αλήθεια αφάνταστα, αλλά το αποτέλεσμα για το είδος είναι πάρα πολύ καλό και υποκλίνομαι σε όλους τους καλούς φίλους κιθαρίστες για τα παιξίματα που χάρισαν και στον εξαιρετικά βιρτουόζο φίλο πληκτρά Ζαϊμη!!!!!!!

 

Και φυσικά υποκλίνομαι και σε εμένα που είμαι μουσικαράς. χαχαχαχαχαχαχαχα

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα θα πω.

Σπύρο χρειάζεσαι μια telecaster.

 

Και ένα ακόμα. Bill για πιο βελτιωμένος παίχτης στη σεζόν.

 

Επίσημη πρόταση για το επόμενο:

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μπος, ωραίο το μιξάρισμα, την πέρασες την ωντισιόν, πάμε τώρα για το δεύτερο.  ;D

 

Για το αποτέλεσμα, θα'θελα να μην ξεχωρίσω κανέναν γιατί είμαστε όλοι οι καλύτεροι φυσικά αλλά σαν το σόλο γκαριδόφωνο του κωσντρ δεν υπάρχει πουθενά αλλού οπότε δεν μπορώ παρά να υποκλιθώ και να θάψω τις κιθάρες μου κάτω απ'την λεμονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παίδες, είναι φανταστικό. Είμαι συφιλιασμένος που δεν πρόλαβα να

στείλω το δικό μου-boss βιάστηκες!!! ;D Ελπίζω στο επόμενο! Μπράβο

σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου