Προς το περιεχόμενο

Ballad On The Way


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!

 

Πριν κάποια χρόνια είχαμε γράψει μαζί με έναν φίλο μια ιδέα για power ballad. Την ηχογράφησα μόνος μου και σας την παρουσιάζω!!!

 

Δεν είναι τέλεια τα παιξίματα και λείπει το σόλο στο τέλος. Σας παραθέτω επίσης ξεχωριστά το σόλο της εισαγωγής (επίσης έχει κάποια λαθάκια) γιατί δεν το έχω βάλει στο κυρίως κομμάτι.

 

Εννοείται ότι κάθε σχόλιο και άποψη καλοδεχούμενα!!!

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

[soundcloud]

[/soundcloud]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού'σε ρε Δημητρό και σε χάσαμε.... Αν και θα προτιμούσα ένα καινούριο δικό σου κι αυτό απ'τα παλιά καλό είναι!     

  Πού'ναι όμως το μπάσο και τα τύμπανα οέο;  Οι κιθάρες με τα αρπίσματα OK, αλλά τα power chords και τα βαβουριάρικα ακόρντα ζητάνε απελπισμένα τα παραπάνω όργανα ::)

     

Το κομμάτι είναι πολύ καλό με πολύ ωραίες αλλαγές (μετά εμένα λένε προγκρέσιβ.... ;) :laugh: ;D) και φυσικά ζητάει φωνή.

 

  Μου άρεσε, μου άρεσε τόσο που εάν θέλεις στείλε μου τα tracks (εάν τα έχεις ακόμα) για να "πειραματιστώ" :laugh: πάνω του..... O0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Πού'ναι όμως το μπάσο και τα τύμπανα οέο;  Οι κιθάρες με τα αρπίσματα OK, αλλά τα power chords και τα βαβουριάρικα ακόρντα ζητάνε απελπισμένα τα παραπάνω όργανα ::)

Συμφωνώ με τα παραπάνω του cigaret13.

 

Ετσι ακούγεται σαν τα tracks με τις κιθάρες σε κάποιο τραγούδι, με mute στις φωνές και τα άλλα όργανα.

 

Δώσε μια μελωδία αρχικά. Δεν χρειάζεται να είναι πολύπλοκη.

Για πες με τι γράφεις και γιατί δεν προσθέτεις τα υπόλοιπα;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τους καλους ανθρωπους παραπανω.

Θελει και τα υπολοιπα για να δειξει,ειναι τραγουδι νομιζω και χρειαζεται τη φωνη του.

Οι κιθαρες μου αρεσαν παρα πολυ.

Εχει παντως τις προδιαγραφες να γινει πολυ δυνατο.

Καλως σε ξαναβρισκουμε Δημητριε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως και έχετε δίκιο σε όλα!

 

Δεν υπάρχουν τα υπόλοιπα όργανα γιατί δεν ξέρω να προγραμματίζω τύμπανα κι επίσης δεν έχω μπάσο (αλλά ούτε και ξέρω μπάσο, ίσως μια πολύ απλή μπασογραμμή να μπορώ παίξω). Επίσης φωνητικά δεν υπάρχουν προς το παρόν...γι' αυτό είναι on the way...λείπουν πολλά πράγματα...

 

Έχει μερικά χρόνια που το ηχογράφησα...Χρησιμοποιώ την Komplete Audio 6 και εάν θυμάμαι καλά όλοι οι ήχοι είναι από Guitar Rig.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας!!!  :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου