Προς το περιεχόμενο

Clouds-cigaret13...


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Ένα καινούριο μου κομματάκι, instrumental φυσικά... 8)  Το άρχισα με όρεξη και με ιδέες (πέντε μήνες έχω να γράψω καινούριο κομμάτι.... :o) αλλά κάπου στην διαδρομή ξέμεινα κι άπ'τα δυό!           

  Μου βγήκε λίιιγο αλλοπρόσαλλο (περισσότερο οι lead κιθάρες....) αλλά κι έτσι μ'αρέσει, οπότε το ανεβάζω προς τυχόν σχόλια όποια κι αν είναι αυτά.... ::) :-X

  [soundcloud]

[/soundcloud]                                     

    Υ.Γ.  Οι νότες του μπάσου στο τελευταίο part (3:54 και μετά) είναι άποψη......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανέβαζε κάποιος το κομμάτι αυτό και ζητούσε να του πούμε ποιός είναι ο συνθέτης θα απαντούσα Φώτης κατευθείαν.Είναι χαρακτηριστικός ο τρόπος που γράφεις και το λέω για καλό βεβαίως βεβαίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ανέβαζε κάποιος το κομμάτι αυτό και ζητούσε να του πούμε ποιός είναι ο συνθέτης θα απαντούσα Φώτης κατευθείαν.Είναι χαρακτηριστικός ο τρόπος που γράφεις και το λέω για καλό βεβαίως βεβαίως.

 

δεν τα είπα εγώ. ΟΚ Φώτη?

 

Το σημείο μετά το 3.54 είναι το καλύτερο φυσικά.

Συμβουλή: τόλμησε να φύγεις από την πεπατημένη (σου)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο έχω γράψει κι άλλη φορά Φώτη, ο τρόπος που γράφεις και οι ήχοι σου είναι trademark. Συγχαρητήρια και για αυτό το πόνημα, προσωπικά θα ήθελα λίγο πιο δυνατά τη lead κιθάρα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ ακουω χαρακτηριστικά Φώτη που είναι καλό αυτό, συμφωνώ.

Και θεωρώ πως είναι ενα απο τα καλύτερα για εμένα. 

Προσεγμένο, συναισθηματικό, ωραία ενορχήστρωση, ωραίες επιλογές στους ήχους, το χαρακτηρίζω αρτια εκτελεσμένο, δεν βρισκω κατι μεμπτο.

 

Στο 3.41 που το σόλο... θεριεύει, το ήθελα μεγαλύτερο, τραβούσε, μπηκε πολυ ωραία και μου αρέσει και πως κοπηκε, ας ηταν οκταμετρο.

 

Ωραίο, νοσταλγικό λοιπόν, υπέροχο για επένδυση.

Ευγε!!!!!

SEPUUUUUUULTURAAAAAAAAA!!!!! (ασχετο χαχαχαχαχαχαχχα)

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο, Δημήτρη, Δημήτρη και Κώστα ευχαριστώ πολύ..... :)   

  Το είδος μουσικής που υπηρετώ (και που μού'χει γίνει trademark.... ;D) είναι αυτό που μου αρέσει να γράφω, καμιά σχέση όμως, σχεδόν..., με αυτά που ακούω. Τώρα πως γίνεται αυτό, δεν ξέρω... ::) :-X

 

  Από χθες πάντως έβαλα τα θεμέλια για ένα καινούριο κομμάτι (μ'έχει πιάσει οίστρος.. 8) 8) 8)) πιο Rock, πιο άγριο! O0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδωλο έχεις βελτιώσει και την ηχοληψία έχω την αίσθηση.

  Άσε Όθωνα...., έχω παρατήσει την κιθάρα (και γυναίκα και λοιπά.... :-X) γι'αυτήν :( 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ακουσα στο σαουκλαου και το ξανακουω.

Πολυ καλο.

 

Ειναι οντως Φωτης,"καραμπινα".

Εχει ομως ακομα ενα καλο σε σχεση με αλλα,κυριως παλαιοτερα σου.

 

Ρεει,οι οποιες αλλαγες του δενουν ωραια μεταξυ τους-μιλαω για το ιδιο το κομματι και οχι τα σολα-και δεν το κοβουν σε χωριστα κομματια.

Ωραια ακουγονται και τα εφε που εχεις βαλει στις κιθαρες.

Εχεις ρε φιλε κι αυτο το  Mike Oldfield βιμπρατο στα σολα που κανεις μπαμ απο μια νοτα.

 

Δυνατος ο μουσατος γιγας,γραψε τωρα και το αλλο το αγριο να γουσταρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ωραια ακουγονται και τα εφε που εχεις βαλει στις κιθαρες.

Εχεις ρε φιλε κι αυτο το  Mike Oldfield βιμπρατο στα σολα που κανεις μπαμ απο μια νοτα.

 

Αυτά ακριβώς.

Ωραίο κομμάτι, ενιαίο, η μετάβαση από θέμα σε θέμα θυμίζει Oldfield επίσης.

Δεν είναι μόνο το βιμπράτο, είναι και η επιλογή των ήχων, της κάθε νότας, το πώς την χτυπάς με την πένα, κλπ.

 

Ένα χαμένο κομμάτι από το ommadawn.

 

Φοβεροί ήχοι κιθάρας.

 

Μπράβο Φώτη.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου