Προς το περιεχόμενο

Τι ξύλα να 'ναι η στέκα του?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Snooker? Ρε πάτε καλά? Αυτό είναι για επαγγελματίες! Υπέροχο άθλημα αλλά να είσαι θεατής! Όποτε το πετυχαίνω αράζω και βλέπω! Παλιά ήξερα και παίκτες και βαθμολογίες και τα πάντα όλα... Μετά άρχισα να ασχολούμε πιο σοβαρά με το μπάσο :P

Από προσωπική άποψη ξέρω μόνο λίγο Αμερικάνικο που έπαιζα στο σχολείο (κλασσικά κοπάνα για μπιλιάρδο ή μετά τις εξετάσεις βουρ στο κουρδιστό πορτοκάλι για μπιλιάρδο με τις ώρες) και λίγο Γαλλικό (προφανώς απλό όχι τρίσποντο) που άρχισα στη σχολή με πιο "εκλεπτισμένες" παρέες που σνομπάρανε το Αμερικάνικο οπότε έπαιζα Γαλλικό (και ήμουν σκράπας)!!!

Πότε θα διοργανώσουμε τουρνουά Noiz μπιλιάρδου? ::)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απίστευτα φάλτσα. Εγώ που έπαιζα μόνο αμερικάνικο στα νιάτα μου, τέτοια φάλτσα ούτε στον ύπνο μου.

 

Αλλά είπαμε: όλα τα λεφτά είναι στα ξύλα της στέκας!

 

Και αν ο freerock1974 συνεχίζει να μη μας λέει τι μέλι βάζει στο γιαούρτι του, δεν πρόκειται ποτέ να μάθει το μυστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατήρησα ότι οι μπίλλιες είναι κομματάκι μικρότερες, και οι τρύπες κάπως 'δυσκολότερες' (με την έννοια ότι εαν δεν πετύχεις 'ακριβώς', δεν μπαίνει 'στο περίπου' η βολή).

 

Τι κομματάκι μικρότερες... οι μισές είναι :) Και οι τρύπες έχουν πολύ μικρότερα "χείλη" από του αμερικάνικου, οπότε δεν ρουφάνε...

 

Εγώ έπαιζα πολύ αμερικάνικο αλλά όταν πήγα Αγγλία είδα ότι τα αμερικάνικα που είχαν - αυτά με το κέρμα - ήταν γελοιωδώς μικρά και κακοφτιαγμένα και αποφάσισα να αρχίσω το σνούκερ.

 

Οι πρώτες προσπάθειες ήταν δραματικές. Ιδιαίτερα μέσα στο Student Union όταν κάπνιζαν δεν έβλεπες τις κάτω τρύπες. Μετά ψιλοέμαθα και κατάφερα να νικήσω τον "μπιλιαρδόρο" του Union με ένα μοναδικό σερί γύρω στα 45-47 (χωρίς πολλές μαύρες)... Μετά βαρέθηκα.

 

Το αστείο είναι, πάντως, πόσο απλό το κάνουν να φαίνεται οι Masters στην τηλεόραση. Κάτι που καταλαβαίνεις μόλις χαμηλώσεις κεφάλι για στεκιά σε τραπέζι σνούκερ... Αχανές...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Snooker? Ρε πάτε καλά? Αυτό είναι για επαγγελματίες!Πότε θα διοργανώσουμε τουρνουά Noiz μπιλιάρδου? ::)

 

Διαλέχτε στέκες και πάμε

 

http://www.topcue.co.uk/snooker/section/242/1/snooker-cues

 

http://www.snookerbilliardspool.co.uk/item.asp?ItemId=1082

 

 

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου