Προς το περιεχόμενο

Dokken - Into the fire solo + some improvise Video


sadsoul1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για κ χαρα - Θα ηθελα τη γνωμη σας για το παιξιμο μου - Οποιοδηποτε σχολιο ευπροσδεκτο κ πολυ πολυ σημαντικο για μενα!

 

Thanx

 

http://www.youtube.com/watch?v=6D5R0JXRROc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καλό επίπεδο αλλά φαλτσάρουν οι γρήγορες κλίμακές που παίζεις,επέλεξε να αλλάξεις κάποιες νότες,κάτι δεν ακούγεται ωραίο και αρμονικό στο αυτί όταν παίζεις γρήγορα.Βελτίωσε αυτόν τον τομέα και θα ξεχωρίσεις,είναι ένα μειονέκτημα που το έχουν αρκετοί "γρήγοροι" κιθαρίστες,δηλ δεν δίνεται η απαραίτητη προσοχή στην αρμονία όταν το παίξιμο γίνεται πολύ γρήγορο.Προσπάθησε λοιπόν εκεί.

Α,και το παίξιμό σου είναι λίγο "μηχανάκι",είσαι λίγο flat στις δυναμικές σου,νιώσε λίγο παραπάνω αυτό που παίζεις.

Όλα αυτά τα λέμε με καλό σκοπό έτσι,δεν σε λέω άχρηστο προς θεού,σου λέω απλώς τη γνώμη μου για να φτάσεις στο επόμενο επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις καλό επίπεδο αλλά φαλτσάρουν οι γρήγορες κλίμακές που παίζεις' date='επέλεξε να αλλάξεις κάποιες νότες,κάτι δεν ακούγεται ωραίο και αρμονικό στο αυτί όταν παίζεις γρήγορα.Βελτίωσε αυτόν τον τομέα και θα ξεχωρίσεις,είναι ένα μειονέκτημα που το έχουν αρκετοί "γρήγοροι" κιθαρίστες,δηλ δεν δίνεται η απαραίτητη προσοχή στην αρμονία όταν το παίξιμο γίνεται πολύ γρήγορο.Προσπάθησε λοιπόν εκεί.

Α,και το παίξιμό σου είναι λίγο "μηχανάκι",είσαι λίγο flat στις δυναμικές σου,νιώσε λίγο παραπάνω αυτό που παίζεις.

Όλα αυτά τα λέμε με καλό σκοπό έτσι,δεν σε λέω άχρηστο προς θεού,σου λέω απλώς τη γνώμη μου για να φτάσεις στο επόμενο επίπεδο.[/quote']

 

 

Thanx man!!!!! Ο λογος που εβαλα το video ειναι ακριβως αυτος - να ακουσω τα "ασχημα" ετσι ωστε να βελτιωθω..........Thanx και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά την ταχύτητά σου ούτε που την ονειρεύομαι :) Λίγο πιο καθαρό ήχο θα προσπαθούσα να έχω στη θέση σου, και λίγο πιο "χαλαρή" κίνηση στο αριστερό χέρι, γιατί δείχνει νευρικό (και κατά τη γνώμη μου ό,τι δείχνει νευρικό στο μάτι δείχνει νευρικό και στο αυτί). Μια και είχαμε χθες συζήτηση για τον Kiko Loureiro αν θες ρίξε μια ματιά στα clips του που postαρε ένα παιδί σ'εκείνο το thread: ακόμα και στις πιο γρήγορες και δύσκολες φράσεις είναι απίστευτα χαλαρός. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άνετο, χαλαρό παίξιμο. Αν και δεν βοηθάει ο ήχος από την κάμερα, νομίζω πως πρέπει να καθαρίσεις λίγο το alternate picking [μπορεί να κάνω λάθος και απλά να ευθύνεται ο ήχος], το 1 πενιά /3 νότες το πας καλά. Λίγο περισσότερο έμφαση δώσε στο vibrato σου [ιδίως στις καταλήξεις] και στα σηκώματα. Κατάληξη: BRAVO!!! έτσι αυτά είναι άσματα;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου