Προς το περιεχόμενο

''Give it all up''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

1ον είναι τυχαίο ότι όταν το post-αρες έτρωγα κάτι (δεν έχει σημασία τι) και το έριχνα Tabasco?  ;D ;D ;D

2ον Στην εισαγωγή είδα ότι έγινες και εσύ βίνις κολαγιούτας  ;D ;D ;D

3ον Σε σκεφτόμουν τις προάλλες  (όχι ερωτικά  :P) και έλεγα από μέσα μου…ο παπαδόπουλας γουστάρει τρελά τα κρασσς και τα ράιντς…να τα σπάει…με ξαναεπιβεβαίωσες…. ;D

4ον …δεν έχει τέταρτον….

 

Είσαι ο πιο άρτιος μουσικός και παραγωγός που ξέρω…σε όλα τα όργανα. RESPECT και φθόνος!  :P

 

Φιλιά..πάω να πλύνω τα πιάτα τώρα.... ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λάκη άσ'τα πιάτα και οργάνωσε συνεντεύξεις μοδέλων ΑΜΕΣΑ . (ξέρεις εσύ)

 

Το κομμάτι θέλει κλιπ ASAP ..... αντε ακόμα ? .... τηλεφωνηθείτε λέμε .... ΤΩΡΑ

 

Είσαι ο πιο άρτιος μουσικός και παραγωγός που ξέρω…σε όλα τα όργανα. RESPECT και φθόνος!  :P

Αυτό ....  :-*  και ο φθόνος τέτοιος όπως του Λάκη (απ'τους καλούς  ;) )

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

.... τηλεφωνηθείτε λέμε ....

Κώστα να τον κάνω αναπάντητη...να με πάρει πίσω να μην χρεωθώ εγώ;;;;  ;D ;D ;D

 

Ξέρει ο παπαδόπουλας.....My studio (όΝΤιο και βίνΝΤεο) είναι και δικό του.....όποτε θέλει ό,τι θέλει..... ;)  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να μην γκιβιρολάπ βρε γκιβιρολάπη (αυτή είναι "γλώσσα" βρε). ;D

 

Άλλο ένα κομμάτι με σφραγίδα (ρε βρωμόπαιδο έχεις έντονη μουσική ταυτότητα, θα καταλάβαινα ότι είναι δικό σου κομμάτι κι ας μην το ήξερα).

 

Πολύ ωραίο το βασικό riff, κοφτό, με syncopation που έρχεται σε άριστη "αντίθεση" με το refrain που "ρολλάρει" (soul-funk meets hard rock 'n' roll).

 

Έχω και ενστάσεις όμως.

Η "πονηρή" εισαγωγή (και λόγω έντασης που νομίζω ότι είναι χαμηλότερη) κάτι θέλει ακόμα για να βοηθήσει -οδηγήσει στο main theme, αλλά δεν ξέρω τι, ρε μαμώτο.

Επίσης, μπορεί να είναι η ιδέα μου, αλλά μου φαίνεται ότι κάτι "παίζει" με το eq στο mix του κομματιού.

Είναι σαν μπουκωμένο με πολύ έντονες μπασομεσαίες συχνότητες, ελάχιστα πρίμα-πριμομεσαία, και όχι μεγάλη ευκρίνεια, σαν να μπλέκονται συχνοτικά τα όργανα (εκτός της φωνής).

Βέβαια το πιθανότερο είναι να λέω π@π@ριές, αλλά αυτή την εντύπωση μου έδωσαν οι τρείς πρώτες ακροάσεις.

 

Η φωνή σπέρνει (ειδικά στο 1:58 το stay είναι απίθανο), :o και το σόλο επίσης! :o

ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ!

 

ΦΙΛΙΑ. :-*

 

Θα επανέλθω! :-*

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Η "πονηρή" εισαγωγή (και λόγω έντασης που νομίζω ότι είναι χαμηλότερη) κάτι θέλει ακόμα για να βοηθήσει -οδηγήσει στο main theme, αλλά δεν ξέρω τι, ρε μαμώτο.

2)Επίσης, μπορεί να είναι η ιδέα μου, αλλά μου φαίνεται ότι κάτι "παίζει" με το eq στο mix του κομματιού.

Είναι σαν μπουκωμένο με πολύ έντονες μπασομεσαίες συχνότητες, ελάχιστα πρίμα-πριμομεσαία, και όχι μεγάλη ευκρίνεια, σαν να μπλέκονται συχνοτικά τα όργανα.

Eυτυχώς που τα είπες, γιατί που να τα γράψω όλα αυτά.

Επίσης πάλι τρώς τη γλώσσα σου (ένα "κάτι" που έκαναν οι έλληνες τραγουδιστές των εγχώριων new wave συγκροτημάτων κατά κόρον την 10ετία του ΄80).

Βέβαια όλα τα παραπάνω δεν αναιρούν το:

 

Είσαι ο πιο άρτιος μουσικός και παραγωγός που ξέρω…σε όλα τα όργανα. RESPECT και φθόνος!  :P

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον είναι τυχαίο ότι όταν το post-αρες έτρωγα κάτι (δεν έχει σημασία τι) και το έριχνα Tabasco?  ;D ;D ;D

Τιποτα δεν ειν' τυχαιο..Αφου εσυ βαζεις ταμπασκο ακομα και στην τυροκαυτερη.. ;D

 

4ον …δεν έχει τέταρτον….

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Παντως..αντι για αυτα που γραφω,θα προτιμουσα το ταλεντο σου στην μοντελο-ευρεση.. :D

Θα τηλεφωνηθωμεν συντομως για παραγωγη 3D... :D

Θενκς μπραδερ! :)

 

@Κωστα να σαι καλα αδερφε!Να σαι σιγουρος οτι η εκτιμηση ειναι αμοιβαια! :)

 

Είναι σαν μπουκωμένο με πολύ έντονες μπασομεσαίες συχνότητες, ελάχιστα πρίμα-πριμομεσαία, και όχι μεγάλη ευκρίνεια, σαν να μπλέκονται συχνοτικά τα όργανα (εκτός της φωνής).

Βέβαια το πιθανότερο είναι να λέω π@π@ριές, αλλά αυτή την εντύπωση μου έδωσαν οι τρείς πρώτες ακροάσεις.

Δε λες.

Εκτος του οτι σ εμπιστευομαι,τον Ιουλιο-Αυγουστο μαλλον δεν ακουω καλα... :-\ ;D

Μου φαινεται βουλωνω απ τη θαλασσα.. :-X

Το πιθανοτερο ειναι να υπερεβαλλα στο μπασο γιατι γουσταρα ν ακουω τι επαιξα ο ναρκισσος.. 8)

 

Η εισαγωγη επιτηδες ειναι πιο χαμηλα γιατι την ειδα κολαγιουτας.. ;D ;D ;D ;D ;D(τι ειπε το ατομο..)και θελησα να ακουστει διαφορά με το ριφ που μπουκαραν οι καφροι.. ;D ;D

 

Λοβ γιου! :-*

 

 

Επίσης πάλι τρώς τη γλώσσα σου (ένα "κάτι" που έκαναν οι έλληνες τραγουδιστές των εγχώριων new wave συγκροτημάτων κατά κόρον την 10ετία του ΄80).

 

Αμα εισαι λατρης της ελληνικης,προσπαθεις να κανει τα αγγλικα να ακουγονται λειψα... :D ;D ;D

 

Σ ευχαριστω πολυ  Νεστορα.

Θα τα πουμε και τηλεφωνικως καποια στιγμη,αφου δεν εκατσε να παω Σουηδια..(σοβαρα).. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Το πιθανοτερο ειναι να υπερεβαλλα στο μπασο γιατι γουσταρα ν ακουω τι επαιξα ο ναρκισσος.. 8)

2.Η εισαγωγη επιτηδες ειναι πιο χαμηλα γιατι την ειδα κολαγιουτας.. ;D ;D ;D ;D ;D(τι ειπε το ατομο..)και θελησα να ακουστει διαφορά με το ριφ που μπουκαραν οι καφροι.. ;D ;D

1. Όντως ρε διάολε παίζεις "τις κάλτσες σου" στο μπάσο! :D

2. Το κατάλαβα, και μετά από μερικές ακροάσεις ακόμα το βρήκα (νομίζω). ;)

Ίσως θα έπρεπε η εισαγωγή να κρατάει πιο πολύ ώρα, και στο 0:12, τα πλήκτρα να  παίξουν το main theme (ή κάποιο άλλο θεματάκι λίγο διαφορετικό) μία-δύο φορές (το ίδιο χαμηλά σε ένταση με την εισαγωγή, αλλά λίγο δυνατότερα από τα άλλα όργανα), δίνοντας την εντύπωση ότι μπήκε το κομμάτι, και σε λίγο να γενεί κόλασις. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Το κατάλαβα, και μετά από μερικές ακροάσεις ακόμα το βρήκα (νομίζω). ;)

Ίσως θα έπρεπε η εισαγωγή να κρατάει πιο πολύ ώρα,

Δε μπορουσα...βιαζομουν να μπω.. ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Λοιπόν βρήκα τη λύση.

Στο βίδεον και στο σημείο αυτό θα δείξομεν ένα μπούτι και όλοι θα είμεθα ευχαριστημένοι.  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου