Προς το περιεχόμενο

Crack Under Pleasure - Give Me One Reason


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστούμε.

 

Ενδιαφέρον αυτό που λες για τη φωνή γιατί η τραγουδίστριά μας έχει ίσως τη λιγότερο επιτηδευμένη ερμηνεία από όσους τραγουδιστές έχω παίξει. Έχει πάρα πολλά αγγλόφωνα ακούσματα και της βγαίνει εντελώς φυσικά.

Βέβαια ίσως αυτό δεν μπορεί να φανεί από μια ηχογράφηση.

 

Θενκς εγκέν. :)

 

σίγουρα μια ηχογράφηση δεν φτάνει.

Όμως σίγουρα παρά την πρόσπάθεια μου έδειξε ότι δεν είναι αγγλόφωνη.

Μην το παίρνεις αρνητικά, το λέω μόνο για προοπτική βελτίωσης.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μ' άρεσε. Μ' άρεσε πολύ η Γίτσα, και όλη  η μπάντα φυσικά.

Εμένα η αγαπημένη μου version είναι μια live με τον Clapton (που λέει και το 2ο κουπλέ).

Αν έκανα μια παρατήρηση είναι για το σόλο της κιθάρας που θα ήθελα πιο λιγο (βασικά λιγότερο αγχωμένο).

Πάντως βρήκατε ωραίο ήχο (σαν μπαντα) και μου έφυγε η κακή εντύπωση (λόγω επιλογων ηχοχρώματος) που είχα από το Roxanne.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πολύ ωραίο-αν και δεν γνωρίζω ούτε το πρωτότυπο, ούτε τη

διασκευή του Μποναμάσα. Ειδικότερα,

-Μου αρέσει πολύ η Γίτσα-ωραία προφορά και φραζάρισμα, ωραία χροιά. Και

γενικά, μου αρέσει πολύ η Γίτσα.

-Ο JJ είναι καταπληκτικός. Δεν έχω λόγια.

-Το πιάνο είναι αμήχανο. Και σαν timing και σαν vocabulary και σαν γενικότερη

παρουσία.

-Και τώρα η σειρά σου, αρ@ί%ι.  >:D Τι ωραία, πράματι, ευκαιρία να βγάλω το άχτι

μου που μ'έχεις και περιμένω πόσους μήνες να μου γράψεις εκείνα τα γα^%*#να

κρουστάκια.... ;D Ας ειναι, όμως. Θα κρατήσω το επίπεδο της κουβέντας ψηλά.

Με εντυπωσίασες, στο θέμα του time keeping και του feel. Μπράβο, ρε!(Τώρα σκύψε,

έρχεται το αλλά).

Αλλά, παίζεις αποκομένος από την υπόλοιπη μπάντα-λες και όλη σου η προσοχή είναι

εστασμένη στο να παίξεις σωστά, που παίζεις, αλλά....Δυναμικές μηδέν, μαρκάρισμα της

φόρμας επιπέδου μαθητικού συνόλου, interaction με την πρώτη γραμμή-ειδικά με τον

JJ- μηδέν. Και με τη Ζωή, γενικά το βρίσκετε, αλλά που και που το χάνετε.

 

Αυτά είχα να πω, δημοσίως. Τα μπινελίκια θα στα πω ιδιωτικώς. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύγε, πολύ καλό, συγχαρητήρια στους παίκτες! Για να πώ κι εγώ τη λαλακία μου, θα το ήθελα ένα τσάκ (επιστημονικός όρος!!) πιο γρήγορο στο τέμπο. Να σε κουνάει λίιιγο παραπάνω! Η τραγουδίστρια με έψησε μια χαρά για «αγγλόφωνη». Το «προσποίηση» μήπως αναφέρεται – δε μου έρχεται να το πώ αλλιώς – στο «θεατρινίστικο», «παιχνιδισματα» της φωνής?? Αυτός είναι ο τρόπος έκφρασής της, προσωπικά με έπεισε για αληθινός και μου άρεσε (αν και οριακά είναι η αλήθεια!). Συμφωνώ με το Νέστορα για το σόλο κιθάρας, θα μου άρεσε να είχε περισσότερο ανάσα, λιγότερο πυκνό. Ωραίο πάντως και πάνω στα ακόρντα, πio ευφάνταστο από των πλήκτρων.

ΥΓ: Η εν λόγω διασκευή του bonamassa μου αρέσει περισσότερο γιατί έχει ωραία γκρούβα! Ο Robert Cray είναι όλα τα λεφτα και στη φωνή και στην κιθάρα!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Μου αρέσει πολύ η Γίτσα-ωραία προφορά και φραζάρισμα, ωραία χροιά. Και γενικά, μου αρέσει πολύ η Γίτσα.

;D ;D ;D ;D

Το εμπεδώσαμε. :D

 

Και τώρα η σειρά σου, αρ@ί%ι.  >:D Τι ωραία, πράματι, ευκαιρία να βγάλω το άχτι

μου που μ'έχεις και περιμένω πόσους μήνες να μου γράψεις εκείνα τα γα^%*#να

κρουστάκια.... ;D Ας ειναι, όμως. Θα κρατήσω το επίπεδο της κουβέντας ψηλά.

:o :o :o :o :o

Γράφτα επιτέλους βρε Χάρη, σκέψου μόνο ότι .... ξέρει που μένεις. ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' άρεσε. Μ' άρεσε πολύ η Γίτσα, και όλη  η μπάντα φυσικά.

Εμένα η αγαπημένη μου version είναι μια live με τον Clapton (που λέει και το 2ο κουπλέ).

Αν έκανα μια παρατήρηση είναι για το σόλο της κιθάρας που θα ήθελα πιο λιγο (βασικά λιγότερο αγχωμένο).

Πάντως βρήκατε ωραίο ήχο (σαν μπαντα) και μου έφυγε η κακή εντύπωση (λόγω επιλογων ηχοχρώματος) που είχα από το Roxanne.

Thank you Sir. Για τον ήχο: Εμ, όταν μιξάρει κάποιος (Longshadow) που ξέρει τι του γίνεται...

 

 

...μπλα, μπλα... Με εντυπωσίασες, στο θέμα του time keeping και του feel. Μπράβο, ρε! ...μπλα, μπλα...

Με κατασυγκίνησες ρε μπαγάσα... ;D

 

 

@petersrv: Ευχαριστούμε πολύ. Ίσως έχεις δίκιο για το τέμπο. Το συζητήσαμε και καταλήξαμε στο συγκεκριμένο. Μπορεί να πρέπει να το ξαναδούμε. Παρεμπιπτόντως, το "τσακ" και, ενίοτε, το "τσικ" είναι απολύτως δόκιμοι όροι τους οποίους χρησιμοποιούμε και εμείς σε θέματα τέμπο, έντασης κ.λπ.  :)

 

 

Στράτε, του τα 'χω γράψει ρε συ. Μη τον ακούς το γκρινιάρη! Εμένα θα πιστέψεις ή αυτόν;  ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Στράτε, του τα 'χω γράψει ρε συ. Μη τον ακούς το γκρινιάρη! Εμένα θα πιστέψεις ή αυτόν;  ;D

 

Φυσικά, φυσικά. Και, πράγματι, με εντυπωσίασες στο θέμα του time keeping και του

feel. Αλλά, δεν ξέρω, μου φάνηκες λίγο αποκομμένος από την υπόλοιπη μπάντα. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου