Προς το περιεχόμενο

Ένδειξη "low battery" σε KORG TRITON EXTREME


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!!!Έχω το εν λόγω keyboard και μόλις σήμερα (21/3/10) μου έβγαλε αυτή την ένδειξη στην οθόνη όταν το άνοιξα "low battery".Μου έχουν μιλήσει άλλοι συνάδελφοι πληκτράδες κατά καιρούς για αντίστοιχο πρόβλημα στο δικό τους TRITON EXTREME ,παρόλα αυτά δεν αναζήτησα λύση εφόσον δεν την είχα πατήσει ο ίδιος (μέχρι σήμερα βέβαια ήταν η χαρά μου :'().Μπορώ να αλλάξω μόνος μου την μπαταρία της μνήμης ή θα χάσω ακόμα και τα presets του οργάνου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου καλησπερα...δεν εχω σχεση με πληκτρα αλλα βρηκα αυτο για σενα:

 

http://www.korg.com/uploads/Support/Ex_ParameterGuide_E2_633667500253380000.pdf

 

κατεβασε το και πήγαινε σελ. 324 του manual! ;)

η 335 σελ του pdf αρχειου..ειναι λιγο μπερδεμενα ::)

 

Με μια συντομη ερευνα στα ξενα φορουμς εμαθα οτι ο τυπος της μπαταριας ειναι :CR2032

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και το χρόνο σου.Η λύση στο πρόβλημά μου βρίσκεται στο pdf αρχείο του link που μου έστειλες.Ευχαριστώ και πάλι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα φιλε μου.

Αποθηκευσε τους ηχους σου στην compact flash.

Πηγαινε απο ενα μαγαζι με μπαταριες και παρε μια CR2032.

Απο κατω το οργανο και ενω δεν ειναι στην μπριζα εχει ενα μεταλλικο καπακι.Το ανοιγεις και βλεπεις την μπαταρια μεσα.την αλλαζεις και τελος.

Οταν ανοιξεις το οργανο αν εχουν σβηστει οι ηχοι τους ξαναφορτωνεις απο την compact flash.Αν οχι τοτε μια χαρα. ;)

Εγω προσωπικα δουλευα εκεινο το βραδυ που την αλλαξα στο δικο μου extreme.οταν τελειωσα την δουλεια το εσβησα,το γυρισα αναποδα,εβγαλα την παλια και εβαλα την καινουρια αμεσως.Αποτελεσμα?Δεν χαθηκε τιποτα απο ηχους.Αλλα προσοχη με το ρευμα.Το οργανο εκτος ρευματος :o :o :o

Καλη τυχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πραγματα ειναι πολυ απλα φιλε μου.

Αποθηκευσε τους ηχους σου στην compact flash.

Πηγαινε απο ενα μαγαζι με μπαταριες και παρε μια CR2032.

Απο κατω το οργανο και ενω δεν ειναι στην μπριζα εχει ενα μεταλλικο καπακι.Το ανοιγεις και βλεπεις την μπαταρια μεσα.την αλλαζεις και τελος.

Οταν ανοιξεις το οργανο αν εχουν σβηστει οι ηχοι τους ξαναφορτωνεις απο την compact flash.Αν οχι τοτε μια χαρα. ;)

Εγω προσωπικα δουλευα εκεινο το βραδυ που την αλλαξα στο δικο μου extreme.οταν τελειωσα την δουλεια το εσβησα,το γυρισα αναποδα,εβγαλα την παλια και εβαλα την καινουρια αμεσως.Αποτελεσμα?Δεν χαθηκε τιποτα απο ηχους.Αλλα προσοχη με το ρευμα.Το οργανο εκτος ρευματος :o :o :o

Καλη τυχη...

 

Τι να τα κανεις τα PDF οταν εχεις εναν steliosKam ;D ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλημερα κ απο μενα,αν δεν κανω λαθος ολα τα synth's/workstation's κτλ κτλ,δεχονται τον ιδιο τυπο μπαταριας.Ξεβιδωσε το εργαλειο με προσοχη,ΕΚΤΟΣ ρευματος οπως αναφερει ο φιλος παραπανω,αλαξε την μπαταρια αφοβα,ξαναβιδωσε  το κολπο και εισαι κομπλε. (: ;) ;D

we speak alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου